První postřehy po zakoupení nové Sonáty

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

garni123
*
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006, 23:53
Bydliště: Havlíčkův Brod

První postřehy po zakoupení nové Sonáty

Příspěvek od garni123 »

Tak už jsem se konečně dočkal! Tento víkend jsem dostal nového člena rodiny, když jsem si převzal vytouženu Sonátu 2,4 GL aut. To jak auto vypadá jsem věděl z internetu a z prohlídky u prodejce, ale před koupí jsem s tím neměl možnost jízdy. Hodně jsem četl hodnocení různých odborníků v novinách, a byl jsem patřičně zvědavý, jak si autíčko vyhodnotím sám. Protože to není první hjunajka, se kterou jezdím, tak jsem trochu vsázel na pocit, že ty auta jsou pro mne vždycky "šitý na míru". A ty první praktické zkušenosti mne o tom nadále utvrzují. Po poslední kontrole vozu před přeevzetím jsem si sedl na svůj nový trůn, poslepu našel ovládání nastavení sedačky, upravil si nejvýhodnější polohu pro výkon své moci, seřídil zrátka.... No a pak zbývá už jenom nastartovat! O tom, že toto autíčko má opravdu výjmečně tichý provoz jsem četl hodně, a udělal jsem si nějakou představu, ale byl jsem po staru velice překvapen jak to libé ticho, které mi prodejci dopřáli k seznámení s mojím novým mazlem, pokračovalo dále. Tady v Americe jsem měl možnost jet s několika vozidly této třídy od různých výrobců, a vždy jsem si liboval, jak jsou tichá, ale žádné, při manipulaci automatickou převodovkou se začaly ozývat nepříjemné zvuky, které se tvořily "někde u řadícící páky". Když jsem zařadil u hjundajky, tak jsem asi s vteřinovým zpožděním pocitil jen takový malý hup, vyvolaný zařazením ´prvního stupně, ale žádný zvuk v kabině.... No a jedeme.., auto se zase zcela potichoučku rozjíždí, a všechno mi příjde velice příjemné. Volant ani malý ani velký, veškeré důležité ovládací prvky jsou "po ruce", a stále to ticho. Po projetí několika zatáček si uvědomuji, že ovládání toho kůží potaženého volantu je jak jinak než velice příjemné, a tak už nemám nic, co by mě připadalo neznámé a užívám si tu komfortní jízdu. Motor si jen tak ševelí, při brždění na křižovatkách mám velice jistý pocit - není co bych vytknul. Sonata je prostě hjundaj, a ty jsou mi přece šity na mírů.... Na jedné z křižovatek jsem vyzkoušel řadicí mód (doufám, že to napíšu správně) H-tronic, a ačkoliv není problém tímto způsobem jet, musím uznat, že jej spíš využiji v nějakém členitém prostředí, protože to jak pracuje automat, je pro město velice příjemné. Už jsem skoro doma, a zjistil jsem, že unešen tou příjemnou jízdou, nevyzkoušel jsem dosud jak hraje ten slibovaný audio systém vozu. Snad tady mohu trochu něco vytknout, že zde mi připadalo to rádio docela daleko od ruky, a jelikož jej nemohu ovládat z volantu, budu se muset natáhnout. Jinak ovládání je velice jednoduché - jak jinak a já to audio vyhodnotil jako normální - v Lantře jsem si na nic nestěžoval, a moji kamarádi, zabývající se tuningem mi nikdy nechtěli věřit, že s takovým audiem Hyundai vozy již prodává....
Na závěr bych chtěl říct, že jsem nejel podotknout, že ačkoliv jsem nejel v předešlé generaci Sonaty, tak z mého nového auta mám pocit, že výrobce jde stále směrem do předu, a tento model je dalším argumentem, aby se obliba značky šířila v podobné rychlosti jako ptačí chřipka :)

P.S.: až vytvořím nějaké památeční foto, určitě přidám do galerie.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Muzu s Tebou jen souhlasit, doma mame jak Lantru, tak novou Sonatu a meli jsme i predhcozi modely...jakou mate nabidku motoru tam u vas? Sonatu jsme ocenili hlavne ted v zime, na snehu se chova skvele, hlavne s automatem..nezapomen nafotit a pridat do galerie, jako ja:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Blahopreji a tise zavidim ;-)
garni123
*
Příspěvky: 36
Registrován: 09 bře 2006, 23:53
Bydliště: Havlíčkův Brod

Příspěvek od garni123 »

V USA je nabízej jenom v benzinu a to tu moji 2,4 a pak ten šestiválec 3,3. Zajímavé je, že ta cena se moc neliší. Takže jsem hodně lavíroval, co koupit (já mám samozřejmě slabost pro šestiválce) ale rozum mi říkal, že každej litr na spotřebě je dobrej, a nejsem už malej kluk, abych musel mít tu nejlepší hračku:-)
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Ta 3.3 by se mi taky libila, ale zivit to... no nevim... :( Prej to bude aj v dieselu, toz uvidime, jak to bude chrochtat ;-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak to jsme na tom s USA stejne, taky dva motory a cenove, ze si dovolim ten vyraz, zanedbatelne..vim, ze jsi zvolil dobre:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
kiko
*
Příspěvky: 12
Registrován: 10 úno 2006, 10:49
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kiko »

Chcem oživiť túto temu. Už davno sem nikto neprispieval. Sonata je u mňa kandidát na kúpu, preto každá informácia je dobra. Novi majitelia - ozvite sa a dajte svoje postrehy na web.

A vôbec, koľko je tu majiteľov novej Sonaty?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Jsme tu asi 3-4...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
dlouhán
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2006, 19:38

Příspěvek od dlouhán »

Dobry večer všem.Mám pro vás pár poznatků o nové SONATE.Před čtrnácti dny jsem ji koupil 2,4i a mám smíšené pocity.Auto je to super, dobré jízdní vlastnosti,pohodlné,čitelné prostě super kára, ale ta spotřeba. Každý den najezdím cca 150 km po dálnicích,okreskách i ve městě a spotřebou jsem se ještě nedostal pod 10,5 l na 100 km. Nejsem žádnej závodník a jezdím pouze podle předpisů.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Mimo mesto 8.8 s klimou, ta je zapla neustale i v noci...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Ahoj, a jak dlouho máš tu 2.4. Mi se spotřeba kolem 10 zase nezdá tak vysoká. Já mám 2.5 24V r.99 pědělanou na LPG. Ale rok a půl jsem jezdil jen na benzín. Průměrná spotřeba za celou tu dobu byla přesně 9.4 a to jsem jezdil tak kolem 80 procent město (pokud se tak dá říkat Havířovu) a zbytek dálky. Na dovolenou jsem se vešel i těsně pod 9. Vše samozřejmě s klimatizací a celodenním svícením. Tak vydrž, třeba se to urovná až se trochu zajede :D
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

Alda: dlouhodobou mam 10,3. A nejak mi to nejde dolu. Pravda, obcas tomu dam plnej, ale tak 90% jezdim v pohode. Jedine co me napada, ze jezdim kazdy den do prace 2x7km. Na dalku se da jet v pohode i pod devet. Naposledy cesta z RK do F-M mi vysla na 8,5. Na dalnici 30km 180-210, zbytek, 180km, uz poklidna jizda do 110.
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Ty jo, tak rychle jsem se svou Sonatkou ještě nejel. Max 190, ale jen chvilku, jsem celkem poklidnej jedzdec. Ročně najedu tak kolem 3O tis. km. Teďka s LPG mám spotřebu 11.4 l plynu na 100 km, ale při ceně kolem 14 Kč za litr to celkem jde, ne? :wink:
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hlobilp »

Chtel jsem zkusit kolik jede, ale netroufnul jsem si. Dost aut a cesta nebyla uplne rovna. Do 200 to jede uplne v pohode. Pak to slo trosku pomalejc, ale myslim, ze tech 240 tacho by to dalo. Ve 200 motor toci 5000.
Az si zaridim bydleni, asi taky prejdu na plyn. Tech 30-40tisic na to obetuju. Za dva roky to bude zpatky.
Na LPG jsem mel rapida, nez me v tom rozstrelil manik s Boxerem. Bylo to levne cestovani...
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

No to je opravdu levne cestovani. Mě to stálo s toroidní nádrží (v rezervě) 22.500, ale je to jen s centrálním směšovačem. Přímý vstřik se dá teď už pořídít od 30000 Kč. Má lepší chod (ikdyž u toho šestiválce to není asi poznat) a hlavně spotřebu plynu rovnou se spotřebou benzínu. Záleží kolik chceš investovat, chybu neuděláš tam ani tam.
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Odpovědět

Zpět na „SONATA“