Chci koupit Hyundai Pony

Moderátor: Moderátoři

BlackOps
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2006, 22:55

Chci koupit Hyundai Pony

Příspěvek od BlackOps »

Dobrý den... vyhlídnul jsem si v jednom autobazaru vozidlo Hyundai Pony a tak jsem se chtěl zeptat přímo zde zasvěcených lidí ;-) na co bych si měl při koupit dávat bacha. Auto je z 93 roku a mělo by mít najeto kolem 120 000km, vzhledem vypadá dobře a rzí taky netrpí. Můžete mi ještě někdo říci, kam se v tom autě určitě nezapomenout kouknout? Mockráte předem děkuji :)
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Chci koupit Hyundai Pony

Příspěvek od ivan »

BlackOps píše:Dobrý den... vyhlídnul jsem si v jednom autobazaru vozidlo Hyundai Pony a tak jsem se chtěl zeptat přímo zde zasvěcených lidí ;-) na co bych si měl při koupit dávat bacha. Auto je z 93 roku a mělo by mít najeto kolem 120 000km, vzhledem vypadá dobře a rzí taky netrpí. Můžete mi ještě někdo říci, kam se v tom autě určitě nezapomenout kouknout? Mockráte předem děkuji :)
Má ten autobazar web.stránky nebo nějaké foto na netu?? :)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
M.a.d.y
****
Příspěvky: 1176
Registrován: 13 bře 2006, 22:26
Bydliště: Picava(okolí Mladý Boleslavi)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od M.a.d.y »

Ivan, nedělej se!!! Žádný stránky mu nedávejte hned by si to koupil :lol: , ale za to mě to můžete říct!!! Ale myslím, že by si se měl kouknout pak na místě po všech lemech jestli nemaj puchýře!? A skouknout prahy. Jo a koukni po celý káře jestli není někde zvlněná - mi máme autiko, u kterýho bylůo řečeno, že není bouraný přijeli sme ke strejcovi a on se juknul a prohlásil, že to bylo bouraný - máme u toho zvlněný zadní pravý blatník( fakt samá vlna :wink: )

:D :D :D :D


P.S. : A s tím Ivanem sem si dělal srandu je to automechanik tak Ti poradí líp, já jsem jen neskoušenej kluk, kterej s autikama tak nějak začíná, ale tak nějak vím co se občas objaví a na fotkách to není vidět.
BlackOps
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2006, 22:55

Příspěvek od BlackOps »

Díky :) ... jestli mělo jít o Ty stránky, tak jsem je nenašel, z čehož usuzuju, že je ten autobazar asi nemá... ale link přes tipcars na to auti je zde :arrow: http://www.tipcars.com/basic/karta.php? ... =M&Lang=cz

... tak jsem zvědav co na to uslyším ... :?:
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Třináct let starýmu auto ještě s původem v Německu bych 120t km nevěřil ani náhodou, to tak aspoň 2x tolik. Takže bych byl hooodně opatrnej. I když u tak starého auta ty kilometry nejsou podstatné, to se už počítá s tím, že to párset tisíc bude mít nakrouceno. Díval bych se tedy hlavně po clekovém stavu auta (koroze na nosných místech, těsnost motoru a převodovky, zvuk motoru, lehkost řazení apod.)

Není to Ford, Opel apod., na které je pořád dílů mraky, tohle se bude servisovat špatně a podstatně dráž. TK s platností 3 měsíce by mě taky nenadchla.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

No, nevim, jaky predstavy mas o nemecku, ale pred rokem jsme privezli 8 let (ted 9) let staryho Passata B5, ma najeto 48tkm,serviska...v Nemecku je zvykem mit vic aut v rodine a jestli to uzivala zenska nebo duchodce, kilometry by mohly odpovidat...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

U individuálního dovozu to beru, vím že se v Německu servisky vyplňují poctivě, takže pokud je tohle z DE, měla by tam serviska stále být, jestli ne, tak byl asi důvod ji stopit (a jakože v bazarech ji moc často nedávají). Ty km to samo může mít (mohlo to být auto na nákupy, nebo to měl někdo mladej od rodičů na první kilometry), ale věřil bych jim jen s origo německou serviskou, jinak ne.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Jo, to mas pravdu, indivindi je to trosku jiny...existuji solidni bazary, kde servisky maj i u 8 let starych "kar", ale skutecne to jsou vyjimky...podle pedalu, volantu, radicky a podobnych zalezitosti se to u tak staryho auta hur poznava....snad jen "dobry pocit" zvitezi...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

neco k ponymu je i tady v sekci pony. K autu:

1,6 55kw dle meho nazoru vubec do ponyho neosazovali, co vim tak jen 1,3 a 1,5. Muze to byt nejaka special edice, ale spis home bastl nebo omyl bazose

120000 je usmevna hodnota, oblibena u bazaristu, jak ma takhle stary auto 80-130 000 je to vzdycky podezrely

zajdi si k tomu autu, prolez si ho a projed. A pokud mozno s nekym nezavislym. Pak budes vedet vic. Muze bejt dobry, ale spis to bude bouda.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
BlackOps
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2006, 22:55

Příspěvek od BlackOps »

Včera jsem tam byl... ten motor je v 1,5 co jsem se ptal, takže to blbě uvedli na stránkách, jinak to vypadá v pohodě.. rámy kolem dvěří nejsou prohnilé i těsnění nevypadá zle, akorád to upevnění zadního rádoby "křídla" jen na pováženou a těsnící guma kolem pátých dveří dostala už asi taky zabrat, ale jinak se zdá oki... jedine co mě štvalo, že není možnost se na to kouknout ze spodu => nemaj rampu :?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Jo, to mas pravdu, v jednom autobazaru maj 3 Passaty a najeto od 114-118tkm...a nejsou ani stejny barvy, ani stejnyho puvodu a ani stejnyho provedeni...je to celkem oblibena hodnota po stoceni..rikam, proste u toho Ponyho musis mit dobrej pocit, abys to koupil, pidit se po kilometrech zrejme nema vyznam...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

Black: Vymluvy s rampou jsou taky klasa. Couvnul bych od toho. Nebo si zaplatil technika kterej to proleze. Nejlepe techinka kterej dela Hyu.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Pony

Příspěvek od ivan »

ryba píše:Black: Vymluvy s rampou jsou taky klasa. Couvnul bych od toho. Nebo si zaplatil technika kterej to proleze. Nejlepe techinka kterej dela Hyu.
Přesně tak jak píše Ryba!!Na oko je docela pěkný,ale chce to nějakýho
rozumnýho automechanika aby i slyšel motor a aby Ti to prohlídl!!
Ten už bude vědět kam juknout!! :wink:
Hlavně kouknout na čepy řízení ,čepy na ramenou,v jakým stavu jsou
tlumiče!!!Motor hlavně jak to kouří ,a jestli netlakuje voda!!(sáhnout na hadice,jestli se nenafukují!!)Těsnění pod hlavou K.O!!
Jaká je spojka takový ty základní věci!! :wink:
P.s! Ta guma u pátých dveří,tak tím se netrap!!Koupíš novou,prodává se
normálně v metráži a říká se jí pirelka!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
BlackOps
Příspěvky: 4
Registrován: 14 bře 2006, 22:55

Příspěvek od BlackOps »

Možná se mi naskytne možnost se na to kouknout s jedním člověkem, který se v těhle autíčkách celkem dost hrabe, tak si počkám až bude mít čas a pak uvidím :wink: ... jinak taky díky za rady :)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

BlackOps píše:Možná se mi naskytne možnost se na to kouknout s jedním člověkem, který se v těhle autíčkách celkem dost hrabe, tak si počkám až bude mít čas a pak uvidím :wink: ... jinak taky díky za rady :)
Budu Ti držet palečky a přeji šťastný kup!! :D :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „PONY“