podivny bouchani pri poskakovani zadku

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

black_sheep

podivny bouchani pri poskakovani zadku

Příspěvek od black_sheep »

Zdravicko, uz jsem tu jednou resil tenhle problem, ale pac uz na aute krome laku neni co resit tak bych se rad vrhnul na tohle :lol: No proste neco mi divne boucha na zadni naprave - zvukem lze prirovnat snad jen k pingpongovymu micku co skace po stole. :lol: je to docela hodne otravnej zvuk a uz to dela asi dva roky, pritom na geometrii jsem prosel OK a nikdo tam nic nenasel. Ovsem dela to jen tehdy kdyz auto poskoci na nerovnosti - na dirach, "kocicich hlavach", panelech apod, nekdy i na normalnich hupech ale to si jen tak jednou, dvakrat bouchne, kdyby clovek neposlouchal tak si toho ale nevsimne :) Pokud s autem zahejbu na miste at uz do stran bo zaperuju tak nic neni slyset, ikdyz jsem skakal na prahu co to slo.. napada nekoho neco? nesetkal se nekdo s necim takovym? mozna to ani nejde od naprav primo a nekde se hejbe naka blbost.. diky za rady :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Ahoj Sice nejsem uplny odbornik v tomto smeru, ale mam problem s podobnymy zvuky, ale tak jak pises, jen na nerovnostech ... (kterych neni na nasich silnicich malo) :?
Ja se chystam na vymenu stabilizacnich tycek na zadni naprave ...
Tak se mrkni, jestli je taky nemas hyn ..
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

projevilo by se to nak na jizdnich vlastnostech? a hlavne jak to vypada? :)
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Mrkni se kdyz tak na tohle forum ... Tam je to popsany

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ni&start=0

Doufam, ze ti to pomuze ... Je to sice jinej typ , ale myslim, ze tohle b y mohlo byt stejny..
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

dik, ale nepozoruju naky zhorseni jizdnich vlastnosti, jen mi to odzadu klepe kdyz brzdim z vyssi rychlosti. to jsou ale zase v haji bubny :(
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Je mi lito, ze jsem nepomohl ... :(
Ale snazil jsem se ... :)
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Zbyněk
*
Příspěvky: 14
Registrován: 27 led 2006, 20:03
Bydliště: Velké Kunětice

Příspěvek od Zbyněk »

Ahoj kluci.Taky nejsem zrovna odborník,ale zkusím poradit,no nevím. Zkontroluj všechny silentbloky na nápravě a potom utažení tlumičů na karosérii.Z popisu jsem usoudil,že to jsou zvuky: guma -železo.Myslím že na Coupéčku je to stejné jako na Lantře.




Lantra Combi 1,6GLS
G17
Příspěvky: 6
Registrován: 04 dub 2006, 20:26

Re: podivny bouchani pri poskakovani zadku

Příspěvek od G17 »

black_sheep píše:Zdravicko, uz jsem tu jednou resil tenhle problem, ale pac uz na aute krome laku neni co resit tak bych se rad vrhnul na tohle :lol: No proste neco mi divne boucha na zadni naprave - zvukem lze prirovnat snad jen k pingpongovymu micku co skace po stole. :lol: je to docela hodne otravnej zvuk a uz to dela asi dva roky, pritom na geometrii jsem prosel OK a nikdo tam nic nenasel. Ovsem dela to jen tehdy kdyz auto poskoci na nerovnosti - na dirach, "kocicich hlavach", panelech apod, nekdy i na normalnich hupech ale to si jen tak jednou, dvakrat bouchne, kdyby clovek neposlouchal tak si toho ale nevsimne :) Pokud s autem zahejbu na miste at uz do stran bo zaperuju tak nic neni slyset, ikdyz jsem skakal na prahu co to slo.. napada nekoho neco? nesetkal se nekdo s necim takovym? mozna to ani nejde od naprav primo a nekde se hejbe naka blbost.. diky za rady :)
Vyzkoušej v různých směrech pořádně zahrkat výfukem.Někdy to dělá když jsou unavený gumový úchyty.
black_sheep

Re: podivny bouchani pri poskakovani zadku

Příspěvek od black_sheep »

G17 píše:
black_sheep píše:Zdravicko, uz jsem tu jednou resil tenhle problem, ale pac uz na aute krome laku neni co resit tak bych se rad vrhnul na tohle :lol: No proste neco mi divne boucha na zadni naprave - zvukem lze prirovnat snad jen k pingpongovymu micku co skace po stole. :lol: je to docela hodne otravnej zvuk a uz to dela asi dva roky, pritom na geometrii jsem prosel OK a nikdo tam nic nenasel. Ovsem dela to jen tehdy kdyz auto poskoci na nerovnosti - na dirach, "kocicich hlavach", panelech apod, nekdy i na normalnich hupech ale to si jen tak jednou, dvakrat bouchne, kdyby clovek neposlouchal tak si toho ale nevsimne :) Pokud s autem zahejbu na miste at uz do stran bo zaperuju tak nic neni slyset, ikdyz jsem skakal na prahu co to slo.. napada nekoho neco? nesetkal se nekdo s necim takovym? mozna to ani nejde od naprav primo a nekde se hejbe naka blbost.. diky za rady :)
Vyzkoušej v různých směrech pořádně zahrkat výfukem.Někdy to dělá když jsou unavený gumový úchyty.
ty jsou vsecky novy.. :wink: odvezu to do servisu at se na to podivaj pac uz fak nevim odkud to jde :)
vipe

Re: podivny bouchani pri poskakovani zadku

Příspěvek od vipe »

black_sheep píše:Zdravicko, uz jsem tu jednou resil tenhle problem, ale pac uz na aute krome laku neni co resit tak bych se rad vrhnul na tohle :lol: No proste neco mi divne boucha na zadni naprave - zvukem lze prirovnat snad jen k pingpongovymu micku co skace po stole. :lol: je to docela hodne otravnej zvuk a uz to dela asi dva roky, pritom na geometrii jsem prosel OK a nikdo tam nic nenasel. Ovsem dela to jen tehdy kdyz auto poskoci na nerovnosti - na dirach, "kocicich hlavach", panelech apod, nekdy i na normalnich hupech ale to si jen tak jednou, dvakrat bouchne, kdyby clovek neposlouchal tak si toho ale nevsimne :) Pokud s autem zahejbu na miste at uz do stran bo zaperuju tak nic neni slyset, ikdyz jsem skakal na prahu co to slo.. napada nekoho neco? nesetkal se nekdo s necim takovym? mozna to ani nejde od naprav primo a nekde se hejbe naka blbost.. diky za rady :)
Možná budu mimo mísu ale podobnej zvuk jak popisuješ vydával prut antény když nebyl pořádně vysunutej. Anténa byla zasouvací do předního sloupku u okna. Ozejvalo se to taky jako ze zadu jenom když se prudce zastavilo nebo na nerovnostech pak to bylo slyšet a stačilo pořádně vysunout anténu a bylo po legraci. Hledání všeho všudy dva dny. :evil:
Ale byl to Ford Ranger. :!:
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

kdyz ja mam antenu malickou a nad ridicem.. :roll: diky za rady, uz na to pecu, dela to jen na tvrdejch nerovnostech (panely, kocici hlavy), to se da prezit :)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

jinak tenhle problem uz zaznamenal i Romcis :roll: to jsem zvedavej co v servise najdou..
Dogi27
**
Příspěvky: 131
Registrován: 19 říj 2005, 14:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dogi27 »

Ahoj ovecko,zkus se podivat do kufru jestli tam nahodou nemas pinpongovej stul a micek :D
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

lidi ja su duta hlava skopova!!!! v servisu jsem nastesti nebyl - uz mi to doslo co to je, koberecek v kufru!!!!! kuaaaaa :lol: proto kdyz jsem nalozenej tak to nedela, pac si koberecek sedne a nelita tam :) ja si myslel ze prave sedne naprava a vono prd.. kazdopadne diky za pokusy za radu, ale hrabal jsem neco v kufru a jak jsem s tim hnul tak to byl presne ten zvuk :) achjoo ze me to hnedle nenapadlo, ze to je ten blbej koberecek, zkousel jsem tapecy, zamek, repraky, napravu, vsecko.. :)
Dogi27
**
Příspěvky: 131
Registrován: 19 říj 2005, 14:43
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dogi27 »

Ovečko,chceš přivést ten kufrovej kobereček na sraz?
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“