Nesvítí brzdová světla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
MadAMD
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2008, 11:53

Nesvítí brzdová světla

Příspěvek od MadAMD »

Zdarec,
měl bych technický dotaz.
Dneska jsem se svou Lantrou J1 (facelift r.v. 94, najeto čerstvě 140 000) jel delší štreku, asi 340 km a zhruba v půli
mě překvapil smrad z pálející se izolace (jako když se pálí bužírka na drátech).
Po zastavení jsem zjistil, že i když ji chcípnu a vytáhnu klíčky, tak mi svítí brzdový světla (i na originál křídle).
Vykoumal jsem, že po zvednutí brzdového pedálu (ne sešlápnutí, ale opravdu zvednutí) brzdová světla zhasnou,
ale po tom, co pedál pustím, tak se znovu do pár sekund nebo ihned zase rozsvítí. Sešlápnutí pedálu nemělo vliv, svítily stále. Abych nevytloukl baterku, tak jsem pedál podepřel pet flaškou a od auta na chvíli odešel.
Po návratu a vyndání petflašky se mi však už brzdovky nerozsvítily a už nesvítí ani po sešlápnutí brzdy (auto nastartovaný i vypnutý, zkrátka brzdovky mrtvý).
Brzdy ale stále normálně fungují a smrad už žádný taky necítím.
Kontroloval jsem pojistky a všechny, co byly popsány jako brake nebo lamp jsem zkontroloval a ok (ty u řidiče u nohy).
Chtěl bych se zeptat, co by tak mohlo být špatně a pokud se s tím už někdo setkal, tak kolik ho vyšla oprava.
Předem díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatulda
**
Příspěvky: 357
Registrován: 22 úno 2008, 22:13
Bydliště: Bystřice n.Pernšt.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí brzdová světla

Příspěvek od tatulda »

Podívej se u brzdového pedálu-nad ním je spinač světel a s největší pravděpodobností se ti roztekl.Jestli je to tím,tak oprava spinačem z vrakáče bude pár korun
H.Elantra 2,0i/104kW/02,dříve Lantra 1,6 a Pony 1,5
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí brzdová světla

Příspěvek od zahyx »

vyse na brzdoveho pedalu je spinaci kontak ten bude mozna spatny rozdelat a zmerit
a myslem ze přizemňuje
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
MadAMD
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2008, 11:53

Re: Nesvítí brzdová světla

Příspěvek od MadAMD »

Zdravím,
koukal jsem se pod pedály a našel tam spínač, dle manuálu označený jako stop switch viz. obrázek.
Je to ono? Jelikož je docela na špatném místě, tak jsem se na něj ještě moc nekoukal.
Můžu s ním bezpečně manipulovat? Abych nedostal ránu či něco nevypálil ještě více.
Nevím, jak to může fungovat, jelikož se mi to zdá, jak dvě matky a uprostřed plíšek.
Jsem laik, tak netuším, jak to otestovat změřením.
Díky.
Přílohy
stop_switch.jpg
stop_switch.jpg (72.98 KiB) Zobrazeno 1109 x
MadAMD
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2008, 11:53

Re: Nesvítí brzdová světla

Příspěvek od MadAMD »

Tak pořešeno výměnou věcičky v manuálu označené jako stop switch.
Starý byl tak trochu propálený :)
Tak snad nový vydrží.
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“