Zablokované zadní dveře

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
MadAMD
Příspěvky: 4
Registrován: 19 dub 2008, 11:53

Zablokované zadní dveře

Příspěvek od MadAMD »

Zdarec,
netuší někdo, jak na Lantře J1 facelift otevřít zadní dveře za řidičem, které se totálně zablokovaly?
Jednou jsem ji zamkl a po opětovném odemčení jsem už zadní dveře za řidičem neotevřel.
Ani ručně to nejde, ozve se sice cvak při přehození cvanče, ale ať tahám jak tahám, tak se neotevřou.
Centrál funguje, cvanč se přehodí automaticky i manuálně to jde, ale nejdou otevřít.
Chtěl bych sundat tapecírunk a omrknou vnitřek, ale předpokládám, že k tomu sundání je potřebuji otevřít nebo se tam
jde dovnitř dostat i když jsou dveře zavřené?
Díky.

PS: Dveře potřebuji otevřít pokud možno nenásilně, takže žádné rady typu: dynamit, vykopnout atd. neberu :lol:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zablokované zadní dveře

Příspěvek od Hardcam »

MadAMD píše: PS: Dveře potřebuji otevřít pokud možno nenásilně, takže žádné rady typu: dynamit, vykopnout atd. neberu :lol:
To ale funguje na 100%

tohle se tady uz nekomu stalo s tim samym autem, slo by to i v tom mnozstvi prispevku dohledat - mrknu se na to taky

jinak me napada, ze bys sroubovakem odsrouboval kliku dveru - myslim tu vnitrni, za ni najdes tahlo, ktere je zahle, takze prstem se da tahnout. Ja jsem takhle musel otevirat dvere, kdyz jsem ulomil klicku. Nejak moc se tam laborovat neda, ale treba tam objevis svuj problem. Jinak tapec dolu bez otevreni dveri nejde.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Zablokované zadní dveře

Příspěvek od Aleš »

Hardcam píše:...tohle se tady uz nekomu stalo...
Tak to budu asi já. Já jsem to řešil na dveřích spolujezdce, ty se daly otevřít podle toho jakou měly náladu, jednou to šlo a potom zase ne. Přemejšlel jsem nad vyháčkovánim, ale to neumim. Jediný co se mi nakonec povedlo bylo, že jsem odendal kousek tapecu (na štěstí se nezlomil) u zámku dveří na tolik, abych tam mohl prostrčit ruku a odemknout to zevnitř těch dveří. Bohužel jsem to dělal v uzavřenym autě na přímym slunci asi dvě hodiny, ale stálo to za to. Když už jsem měl dveře otevřený a tapec dole, tak jsem zjistil že ten mechanismus co otvírá dveře je zrezrej a je zněj vypadlá pružina. Takže jsem to vyčistil, namazal, nasadil novou pružinku a od tý doby se otvíraj jak maj.

Ať se ti to povede :wink:
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Zablokované zadní dveře

Příspěvek od Hardcam »

ales: nn, s Tebou jsme resili neco kolem okna - vyskakovalo Ti nebo tak neco. Nekdo tady primo resil, ze dvere nejdou otevirat a bylo na to vytvoreny cely vlakno.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Zablokované zadní dveře

Příspěvek od Aleš »

Hardcam píše:ales: nn, s Tebou jsme resili neco kolem okna - vyskakovalo Ti nebo tak neco. Nekdo tady primo resil, ze dvere nejdou otevirat a bylo na to vytvoreny cely vlakno.
jj, okno se řešilo na 100%, s těma dveřma jsem to dělal hned po koupi auta, takže ani nevim jestli jsem to tu taky řešil.
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Zablokované zadní dveře

Příspěvek od mirpie »

když nepjde sundat tapec, tak jedině prostě zevnitř násilně ho zlikvidovat, auto otevřít, opravit a sehnat si jinej tapec, to by nemusel být až takovej problém. Tohle řešil kamarád na Octavii I, na dveřích řidiče. Tam to při zavřených dveřích sundat nešlo (to asi u žádnýho auta), tak tam vyřízl díru jak vrata, našel problém (v jeho případě zaseklej zámek), otevřel, vyměnil zámek a dal novej tapec.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Zablokované zadní dveře

Příspěvek od Bishop2225 »

To chce ruskej šroubová... :D/
Pro neznalé kladivo. :D

Ale vážně, když sundáš kličku a uděláš si nějaký speciální kleště nebo rameno, tak dosáhneš na ovládání zámku. Ale jestli se ti to povede, tak jsi king a budu se ti klanět. Mohl by jsi to zkusit ještě skrz stažený okno, ale stejně si myslím že budeš muset do těch dveří říznout.

PS: doporučuju sundat tapicírung z druhejch dveří, prohlídnout si nejdřív táhla jak jsou vedený a pak to zkusit poslepu v těch druhejch.
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“