regulátor tlaku paliva - porucha

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Vlasta R
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2009, 22:33

regulátor tlaku paliva - porucha

Příspěvek od Vlasta R »

Ahoj všem,

chtěl bych vás požádat o radu. Minulý týden jsem si koupil v bazaru v Opavě Santa Fe 2.0 Crdi 4w. Tvářili se mile, auto moc hezké za dobrou cenu, po zkušební jízdě žádný problém. Podepsal jsem kupní smlouvu s technickou přílohou o stavu vozidla a těšil se na cestu domů - cca 450 km. Po 200 km mi na dálnici auto přestalo jet, ten pocit nezapomenu, strašný. Motor se vypnul, po 3 teřinách se rozsvítily kontrolky. Dojel jsem setrvačností ke krajnici a modlil se, aby do mě nikdo nevlítnul. V bazaru dělali mrtvý brouky, že to nechápou a že to je nějaká maličkost a ať chvilku počkám a jedu dál, ...Nastartoval jsem a auto opět úplně bez problémů jelo, bohužel zase asi jen 50 km a znova to samé. Vyskočila oranžová kontrolka check. Potom se porucha opakovala ještě jednou. Doma jsem si přečetl technickou přílohu a s hrůzou jsem zjistil, že v ní je uvedena svítící kontrolka check, mezi desítkami zakřížkovaných okének různých upozornění.O této skutečnosti se mi trošičku zapomněli zmínit...Prostě moje velká chyba. V Hyundai na diagnostice vyskočila porucha regulátoru tlaku paliva. Jak rychle mi došlo, proč bylo to auto v bazaru nemusím těm, kdo si to nechali měnit, asi říkat. V Hyundai ten díl stojí 20.003,-kč. Je to celá lišta. Otázka zní, je možné to někde sehnat levněji, třeba repliku a nebo je ten regulátor jen součástí té lišty a lze ho někde sehnat a potom vyměnit ? Moc všem děkuji za odpovědi a při jednání v bazaru si prosím opravdu pečlivě přečtěte co podepisujete. Ten autobazar v Opavě se jmenuje AutobazarAdler. Snad jsem mu udělal dobrou reklamu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: regulátor tlaku paliva - porucha

Příspěvek od Hardcam »

Ahoj, mozna by Ti pomohl tento odkaz:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=2&t=13923

nevim, zda je regulator primou castu palivoveho cerpadla (ktere je v nadrzi) nebo vysokotlakeho palivoveho cerpadla, ktere je nekde dal, ale o obou vim, kde je pripadne sehnat (prvni za 2000Kc, druhe za 5000Kc). Jsou z Elantry CRDI 83kW a ma je nejaka pani ve Zline. Jen se snazim pomoct, kdyby to nahodou bylo neco z toho, ac v textu o cerpadlu nepises.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: regulátor tlaku paliva - porucha

Příspěvek od zdenek76 »

pokud je to regulátor tlaku (jako že asi jo, je to častá závada těchto CRDi motorů), tak u Hyundai stával kolem 14.000 bez DPH a většinou se závada projevila ještě v záruce, zkusím víc zjistit u mechanika, ale co tady Hyundai umřelo, tak není moc k zastižení. Kdybys měl origo číslo dílu, hoď ho sem.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Vlasta R
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2009, 22:33

Re: regulátor tlaku paliva - porucha

Příspěvek od Vlasta R »

Ahoj, ještě jsem zapomněl dodat, že jde o rok výroby 2002. Jinak jsme oddělali dekl a je to díl od Bosche.
Je tam několi čísel, tak napíšu všechny, protože nevím, které je to správné:

02-04-19 43422 92
0 445 214 026
31400-27000

Díky za názory a pomoc....
cvrcinek
*
Příspěvky: 11
Registrován: 12 črc 2009, 13:22

Re: regulátor tlaku paliva - porucha

Příspěvek od cvrcinek »

Zdravím
Jestli dobře pamatuju tak jsem viděl dva typy regulátorů, u jednoho jsem to řešil výměnou regulátoru u druhýho jsem řešil výměnu celé lišty, ale už přesně, nevzpomínám jak to bylo, každopádně jestli má BOSCH číslo,dokáže ho sehnat kterýkoliv BISCH DIESEL CENTRUM za rozumnou cenu.
kovac.jaroslav
Příspěvky: 6
Registrován: 11 srp 2008, 20:41
Bydliště: oskava 57

Re: regulátor tlaku paliva - porucha

Příspěvek od kovac.jaroslav »

taky jsem měl ten problem přišlo mě to aj sprací na 5500,-ale ne v Hyundai znamej co spravuje auta to obědnával bud v Němcku nebo v belgii přesně nevím ale jeto bosch taky mám crdi 02
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: regulátor tlaku paliva - porucha

Příspěvek od zdenek76 »

kovac.jaroslav píše:taky jsem měl ten problem přišlo mě to aj sprací na 5500,-ale ne v Hyundai znamej co spravuje auta to obědnával bud v Němcku nebo v belgii přesně nevím ale jeto bosch taky mám crdi 02
jé, ty si z Oskavy tady u Šumperka?
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
cvrcinek
*
Příspěvky: 11
Registrován: 12 črc 2009, 13:22

Re: regulátor tlaku paliva - porucha

Příspěvek od cvrcinek »

doplnil bych to ještě že je to černej santa jestli si dobře vzpomínám
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“