Vrzganie palubnej dosky

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Fota našich i20

Příspěvek od jirikstbk »

ad pazvuky - pokud se ti ozývá drnčení z palubní desky při jízdě po hrbolaté cestě, zkus párkrát zatlačit na přední kapotu, jestli neklepe. Můj případ. Po seřízení dorazů je klid.

ad tachometr - musel jsem se zajít podívat do garáže. :-) Je tam opravdu 220 =D> , ale teď nevím, jestli nemysleli voltů. Těch už je ale 230, tak asi to bude skutečně 220 km/h. Dosažitelné snad u 20 km dlouhého sjezdu z kopce s kvalitní silnicí bez zatáček a s větrem nad 40 m/s v zádech. :wink:

dotřetice opěrka - mám ji trvale nahoře i když jsem se snažil mít ji sklopenou.
Důvody (silně subjektivní):
- je krátká, když mám ruce na volantu s palci zavěšenými v prostoru nad středem (tak, jak se má), tak na ní loktem nedosáhnu
- když mám pravou ruku na volantu v dolním trojúhelníku (vím, že to je blbě, ale občas si při delší trase a rovné cestě takto odpočinu), tak na ní sice dosáhnu, ale je pro změnu zase vysoko.
- když řadím, tak mi tam překáží a dře mě do předloktí
- v létě chodím jako všichni s krátkými rukávy a potah je dost drsný a dře mě i když mám na ní ruku jen položenou, a to tak, že hodně. Auto přece jen tak trochu poskakuje ...
- nenašel jsem polohu, kdy by mi nějak prospěla s odpočinkem pravé ruky.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Fota našich i20

Příspěvek od amaize »

Amalfi píše:jsem vcera zaslechl nejake pazvuky - nevim jestli z palubky nebo ve dverich na spolujezdcove strane, kdyz jsem je po nerovnostech.
a nebylo to to "cyk cyk " při rozjezdu klimatizace : nepíšeš přesně o jaký pazvuk se jedná , mi to "cykalo " z počátku právě při zapnutí klimy , ale s pazvukem bych to nesrovnával
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fota našich i20

Příspěvek od Amalfi »

No je to takove povrzavani - fakt divnej zvuk, dnes jsem to slysel zase. Kapotu zkusim. Ale z klimy to myslim neni. Bych potreboval jet s nekym kdo ma na to ucho :) se dnes Amaize za tebou stavim a projedem to ju? Pomuzes mi identifikovat zvuk :D Posli mi na SZ pripadne tvuj telefon abych ti mohl zavolat a domluvit se, pokud bys mel cas.

Ja mam na tachometru jak je videt na fotkach do 240 (samozrejme to je taky nesmysl) Jen jsem videl na obrazcich v manualu i tachometry do 220.
Jinak pneu jsem mel prehustene na 2.9 a meli byt na 2.3 Poznal jsem to v zatackach kdy se ozyvali gumy, prodejce se na to vyflakl a nekontroloval to.... Pritom tady kazdy vi ze gumy byvaji prehustene z vyroby. Proto nez k nemu zajdu s vrzanim v aute tak bych rad nasel odkud ten zvuk jde.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Fota našich i20

Příspěvek od amaize »

for Amalfi : dneska jsem přišel sem pozdě , ale zítra odpoledne jedu do OV posílám ti SZ
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Fota našich i20

Příspěvek od dj.brouk »

Amalfi píše:No je to takove povrzavani - fakt divnej zvuk, dnes jsem to slysel zase. Kapotu zkusim. Ale z klimy to myslim neni. Bych potreboval jet s nekym kdo ma na to ucho :) se dnes Amaize za tebou stavim a projedem to ju? Pomuzes mi identifikovat zvuk :D Posli mi na SZ pripadne tvuj telefon abych ti mohl zavolat a domluvit se, pokud bys mel cas.

Ja mam na tachometru jak je videt na fotkach do 240 (samozrejme to je taky nesmysl) Jen jsem videl na obrazcich v manualu i tachometry do 220.
Jinak pneu jsem mel prehustene na 2.9 a meli byt na 2.3 Poznal jsem to v zatackach kdy se ozyvali gumy, prodejce se na to vyflakl a nekontroloval to.... Pritom tady kazdy vi ze gumy byvaji prehustene z vyroby. Proto nez k nemu zajdu s vrzanim v aute tak bych rad nasel odkud ten zvuk jde.

Ten zvuk z pravé strany se mi taky začal ozývat,při přejezdu nerovností. :? Tak dejte vědět,co jste zjistili. :D
Ale zjistil jsem to náhodou,protože pořád mi jede z repráků metálek. :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fota našich i20

Příspěvek od Amalfi »

Jsem rad ze nejsem sam.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Fota našich i20

Příspěvek od jirikstbk »

dj.brouk píše: Ten zvuk z pravé strany se mi taky začal ozývat,při přejezdu nerovností. :? Tak dejte vědět,co jste zjistili. :D
Ale zjistil jsem to náhodou,protože pořád mi jede z repráků metálek. :lol:

Zkus tu přední kapotu. ;-)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
wody
*
Příspěvky: 31
Registrován: 29 dub 2009, 16:42
Bydliště: Plzeň

Re: Fota našich i20

Příspěvek od wody »

Amalfi píše:Jsem rad ze nejsem sam.
Mně to z pravé strany vrže taky ,
jestli to není tepelnou roztažností tvrdých plastů
Hyundai I 20 1,4/74KW comfort ICE BLUE od 10.4.2009
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od koloman.brutus »

A je to tu! Predsudky voci korejcovi sa zacaju vyplnovat.

Predvcerom to zacalo a vcera sa to opakovalo. Palubna doska proste vrzgala pri otackach 1800-2000. Je jedno ci tam bola zaradena 1,2,3 alebo 4. Proste to zavrzga a potom to prestane. Strasne ma to irituje!

Ma niekto podobny problem?
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
free
*
Příspěvky: 39
Registrován: 05 kvě 2009, 14:29
Bydliště: Zahorie

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od free »

Zatial sa mi ziadne vrzganie neobjavilo ... len male puknutie plastu pri spusteni klimatizacie, ale to prisudzujem teplotnej roztaznosti, teda dufam ze to je ten pravy dovod
Hyundai i30wg 1.6i Trikolor komfort - Satin Amber 07/2015 aktualne cca. 21000 km
Hyundai i20 1.4i comfort - Dark Grey (predané)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tak jen pro pořádek, i20 se vyrábí v Indii, nikoliv Koreji :). Ale teď vážně, pokud to dělá v přesně definovaném rozpětí otáček, tak je někde povolený některý šroub a dva díly reagují na danou frekvenci vybrací. Firemní Tucson mi tohle dělal přesně ve 3.000 rpm, ale tam to dělal "šusplech", který nebyl pořádně dotažený po výměně oleje. Obrať se na servis, slušný servis se pokusí zdroj najít a zjednat nápravu zdarma.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
bobek
*
Příspěvky: 23
Registrován: 06 srp 2009, 08:40
Bydliště: malacky - okolie

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od bobek »

mne to ako keby praska pri spusteni klimy, ale nie je to raz alebo dva krat, ale ked ju pustim a auto je vo vnutri vyhriate, tak to puka a potom tu puka este aj po prejazde nerovnostami, ustali sa to za dlhsiu dobu, aspom dufam, lebo to uz pridavam na radiu
i20 style 1,4 DOHC CVVT 16V (74/100) Diamond Black
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Fota našich i20

Příspěvek od dj.brouk »

jirikstbk píše:
dj.brouk píše: Ten zvuk z pravé strany se mi taky začal ozývat,při přejezdu nerovností. :? Tak dejte vědět,co jste zjistili. :D
Ale zjistil jsem to náhodou,protože pořád mi jede z repráků metálek. :lol:

Zkus tu přední kapotu. ;-)

Ale to nejde z palubovky,ale někde z pravé strany,jako by od dveří spolujezdce. #-o
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od Amalfi »

bobek píše:mne to ako keby praska pri spusteni klimy, ale nie je to raz alebo dva krat, ale ked ju pustim a auto je vo vnutri vyhriate, tak to puka a potom tu puka este aj po prejazde nerovnostami, ustali sa to za dlhsiu dobu, aspom dufam, lebo to uz pridavam na radiu
Tohle mam i ja a mel to i amaize. O nic se nejedna, je to reakce na zmenu teploty. Amaize rikal ze mu to casem prestalo. Takze klidne spani.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Fota našich i20

Příspěvek od Amalfi »

jirikstbk píše:ad pazvuky - pokud se ti ozývá drnčení z palubní desky při jízdě po hrbolaté cestě, zkus párkrát zatlačit na přední kapotu, jestli neklepe. Můj případ. Po seřízení dorazů je klid.
Tak kapotu jsem zkousel a ta je OK
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Odpovědět

Zpět na „i20 Interiér“