problém s přední nápravou

Moderátoři: miooo, Moderátoři

milan_p
Příspěvky: 4
Registrován: 26 bře 2006, 00:38

problém s přední nápravou

Příspěvek od milan_p »

Dobrý den, chci se zeptat jestli nemáte někdo podobnou zkušenost jako já. Před nedávnem jsem koupil jeté Santa Fe 2.4 elegance r.v 03 najeto 150 tis a po jízdě přes velké nerovnosti se ozývají z přední nápravy takové divné rány jakoby bouchání a na tlumiče to nevypadá. Netuším co by to mohlo být. Ještě se chci zeptat jestli je normální, nebo se to někomu také stalo, že při ranním nastartování se mi ozvalo z motoru po dobu 1 až 2 vteřin doslova zaklepání, jako by jel motor na sucho. Zatím mi to udělalo pouze jednou, ale je to takový nepříjemný pocit. Děkuji.
Santa Fe 2.4i 4x4
Reklama
 

Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Ozawa »

milan_p píše:Dobrý den, chci se zeptat jestli nemáte někdo podobnou zkušenost jako já. Před nedávnem jsem koupil jeté Santa Fe 2.4 elegance r.v 03 najeto 150 tis a po jízdě přes velké nerovnosti se ozývají z přední nápravy takové divné rány jakoby bouchání a na tlumiče to nevypadá. Netuším co by to mohlo být. Ještě se chci zeptat jestli je normální, nebo se to někomu také stalo, že při ranním nastartování se mi ozvalo z motoru po dobu 1 až 2 vteřin doslova zaklepání, jako by jel motor na sucho. Zatím mi to udělalo pouze jednou, ale je to takový nepříjemný pocit. Děkuji.

To může být cokoliv v nápravě a zavěšení - nech to prohlédnout v servisu - ať je v zakázce přesná Tvá specifikace problému a nespokoj se s tím, že jako nic nenajdou - ať to napíšou - nic "per huba". Po 150 tisících, když nevíš, co s tím kdo kde dělal, to může být i úplná prkotina.
Ten motor - o tom jsem neslyšel a platí to samé, co s nápravou - nech to prohlédnout a neprotahuj to s tím, že to snad přejde... Lepší dát pár tisíc za opravu, než si někde "vyhodit z kopýtka" do škarpy...
Určitě pak dej vědět, o co šlo.....
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Může to být fakt cokoliv, ale jako první bych se podíval na tyčky stabilizátoru. Jsou to takový kratší tyčinky s čepy na koncích, jsou na každé straně auta. Zkus mrknout, jestli ty čepy už nejsou moc volný, když za to pořádně chytneš rukou, tak bys s tím neměl pohnout. Nová tyčka vyjde v druhovýrobě asi na 300,- a dokážeš to vyměnit sám, je to jen na dvou šroubech. Pokud to nebylo bouraný anebo tam není něco ruplýho, tipoval bych že to jsou na 90% jen ty tyčky. Na nerovnostech to dává takový zvuk, jakoby ti tam někdo bouchl kladivem. Když to ale rozhoupeš na místě, neslyšíš nic.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
milan_p
Příspěvky: 4
Registrován: 26 bře 2006, 00:38

Příspěvek od milan_p »

Dík za radu, koukal jsem na ty stabilizátory a vypadá že je to ono. Ve čtvrtek jsem obědnanej do servisu. Tak jim řeknu ať se zaměřej na tohle.
Santa Fe 2.4i 4x4
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

Zdravím. Mám podobný problém v přední nápravě. Při jízdě a rozhoupání auta nebo při jízdě na nerovnostech se ozývá z přední nápravy bouchání. Když auto stojí a rozhoupu ho , tak nic slyšet není. Kontroloval jsem tyčky stabilizátoru a preventivně je vyměnil. Problém to ale nevyřešilo. Mám najeto 91 000 km. Původní majitel (první) kupoval auto nové v ČR a tenhle problém řešil v AS celých sedm let , co auto měl. V :hyu: za všechny ty roky , co jezdil na garance na nic nepřišly. Chtěl jsem se zeptat , jestli jde zkontrolovat uložení stabilizátoru tak , že bych demontoval ty nové tyčky stabilizátoru a zkusil to projet bez nich. Pak už mě napadají jen kulové čepy spodních ramen - jak to zkusit ?? Nemáte někdo zkušenost , co by to mohlo být ???
Díky za rady.
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Richard555 »

V případě bouchání se přikláním k těm tyčkám - kostem stabilizátoru. Jsou to potvory umí klepat, ale i jakoby praskat a možná ještě něco :roll:
V případě klepání motoru v okamžiku nastartování bych to viděl na hydroštely tedy hydraulické vymezování vůle ventilů..... když se natlakují olejem vymezí vůli, pokud v nich olej není klepou a to dost hlasitě v podstatě jako by někdo klepal kladívkem do bloku..... zkoukni jestli máš v motoru olej, jestli je tam ten správný, ev. vyměň olej a filtr. Auto jsi koupil jak říkáš nedávno, tak bys olej určitě měnit měl a nespoléhat se na to že ho měnil někdo před tebou - možná jo, možná ne, ale pokud se ti něco stane jde to za tebou........
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od miooo »

mam nieco podobne...
este som to detajlne neriesil ale ja mam skor podozrenie na na tcky riadenia...
skus ked tak dat auto na zdvihak a pomykat kolesami...
skusal si pomykat volantom pri vypnutom motore???
ja pocujem buchanie aj v tedy...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Fidži
*
Příspěvky: 47
Registrován: 22 říj 2008, 21:42

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Fidži »

myslím, že 90ti% z vás ten problém s nápravou vyřeším. měl jsem ten samý problém, ty samé příznaky a nakonec to byly dvě gumy, které drží propojovací stabilizační tyč náprav a dost na h...o se to vyměňuje. auto na zdviž, protože na heveru to nepoznáte a zahýbat s tyčí. cena materiálu s prací cca 1500,-
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

Takže můžu potvrdit radu od "Fidžiho" - dnes jsem demontoval obě tyčky stabilizátoru , volné konce stabilizační tyče omotal molitanem , tak , aby neklepaly o spodní ramena a zkušebně to pomalu projel - vůbec žádné klepání nebo bouchání z přední nápravy se neozvalo. Po zpětném namontování tyček to začalo opět klepat. Je to opravdu to gumové uložení stabilizační tyče. Teď to ještě nějak vyměnit - asi se bude muset povolit celý nosník motoru , aby se nechalo dostat na horní šrouby objímek , co ty gumy drží :-k
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od miooo »

ak je to mozne skus mi to vyfotit... [-o<
ak sa k tomu dostanem cez vykend tiez by som to rad pozrel... :-k
diky... =D>
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

miooo píše:ak je to mozne skus mi to vyfotit... [-o<
ak sa k tomu dostanem cez vykend tiez by som to rad pozrel... :-k
diky... =D>
Můžu Ti sem naskenovat obrázky z Microcatu - teda jestli by Ti to stačilo.Nejlíp jsem to poznal , když jsem demontoval tyčky stabilizátoru na obou stranách , konce tyče zabalil do molitanu , aby neklepaly o ramena a projel to. Ale opatrně - dost se to bez tý stabilizace houpe - ale to ticho :lol: . Jinak měnit to budu , až seženu gumy - v druhovýrobě nebyly , tak jedu zítra do :hyu: servisu - sem zvědav , co za ně budou chtít.
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od miooo »

tak daj vediet ako si v :hyu: dopadol...
a ked tak hod mi sem tie obrazky...
akosi mi nejde microcat ](*,) ](*,)
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

miooo píše: akosi mi nejde microcat ](*,) ](*,)
Na Microcat 10.2010 je v downl. sekci nové léčivo :D/
Naposledy upravil(a) Brouzdal dne 23 lis 2010, 18:56, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Fidži
*
Příspěvky: 47
Registrován: 22 říj 2008, 21:42

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Fidži »

ty gumy nestojí moc, za obě jsem dal asi 160,-, podle rozkresu objednali nějakej záměnej díl a doobjednávali se ještě objímky. Vyměnit to jde s opravdu rozmanitou zásobou nářadí, můj mechanik mě s tim poslal, tak že to udělám sám, objímky jsem povolil, ale tim to končilo, jak to tam na páse nes..ou najednou, tak k tomu zamezí přístup a přitom by stačilo, kdyby ty objímky byly otočený. nakonec jsem to dal do :hyu: a celá výměna i s matrošem 1500,-. jinak pevné nervy :lol:
Brouzdal
*
Příspěvky: 53
Registrován: 06 dub 2010, 13:15
Bydliště: Příbram

Re: problém s přední nápravou

Příspěvek od Brouzdal »

Jak píše "Fidži" - přístup je tam úplně na h...o. Okukoval to kamarád - automechanik - prý to snad půjde s tím povolením a vykloněním nosníku motoru. Jinak dnes jsem objednal v :hyu: dvě gumy - jedna za 277,-Kč [-o< - co se dá dělat. Měly by být zítra. Omluva za slíbené obrázky - nejsem na svém PC :oops: .
Hyundai Santa Fe 2.4 16V 107 kW 4WD r.2002
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Podvozek a řízení“