Sedačky

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Sedačky

Příspěvek od easy »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak je to, když bych chtěl dát do Elantry sedačky z úplně jiného auta?

1) je to vůbec technicky možné? Pokud bych měl sedačky i s pojezdy.
2) jak je to s airbagy? Pokud by nové sedačky také měly airbag, dá se to nějak napojit na to co už je tam (čidla)?
3) jak je to potom na technické? Musí se ta výměna někde hlásit?

Díky za odpovědi

Jo a jen pro jistotu: sedačky v Ele mi prostě nesedí, bolí mě z nich záda, ale protože mi jinak auto vyhovuje, tak to chci nějak vyřešit.
Reklama
 

Xfield
**
Příspěvky: 280
Registrován: 02 lis 2007, 13:41

Re: Sedačky

Příspěvek od Xfield »

1/ ano - ale pojezdy bude zřejmě nutné upravit
2/ nepravděpodobné - pokud by jsi použil sedačky z jiného Hyundaie, mohlo by to sedět, ale jinak bych se na to nespoléhal. Musel by se shodovat spouštěcí impuls.
3/ myslím, že ne ... a na technické by problémy dělat neměli.

... už jsem to u jednoho auta úspěšně měnil (bez airbagů). Ale dost záleží, jak pečlivě se ti podaří upravit ty pojezdy - při jízdě a hlavně při přídadném nárazu tam působí dost velký síly, takže si dej záležet 8)
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Sedačky

Příspěvek od easy »

Díky za odpověď, určitě bych to nedělal já, ale někomu bych to svěřil.
HonzaE
*
Příspěvky: 83
Registrován: 23 říj 2007, 14:36

Re: Sedačky

Příspěvek od HonzaE »

Měl jsem kdysi v Dacii sedalda z jiného auta. Přizpůsobit to tenkrát nebyl problém, zvládlo se to v garáži s ruční vrtačkou. S airbagy nevím, tehdy byly maximálně ve volantech mercedesů. A na technické jsem s tím trochu problém měl - vytkli mi jiné sedačky, jako lehkou závadu. Prý musejí být schválené a tak je to se vším, co by kdo na autě chtěl měnit. Ale docela se divím, že chceš sedadla měnit, mně se v Elantře sedí výborně, když to porovnám s jinými auty (škodovky, focus, passat,...)
easy
**
Příspěvky: 105
Registrován: 26 čer 2008, 20:51

Re: Sedačky

Příspěvek od easy »

Mě právě nesedí, v té výbavě co nemám bohužel nejde seřídit bederní opěrka a dost mě z toho bolí záda. A vzhledem k tomu, že s nima mám docela problémy, tak to chci nějak vyřešit. Jedním z řešení, které mě napadlo byly právě sedačky z jiné Elantry, které by to štelování beder měly. Bylo by to asi úplně bez problémů, zůstaly by mi airbagy a na technické by to nepoznali, ale než do toho půjdu, tak bych si ty sedačky rád vyzkoušel a bohužel nemám kde:-/ Takhle mi známý nabízí za odvoz sedačky z Golfu IV, které mi sedí ...
Uživatelský avatar
Tomi_san
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2010, 23:10
Bydliště: Štúrovo / Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedačky

Příspěvek od Tomi_san »

Ja som pred Elantrou mal feliciu a nesťažoval som sa na sedenie, lebo sedačka sa dala nastaviť na výšku a náklon podsedáku a plus operadlo. No keď som si prvý krát sadol sa Elantry :D/ to bol pocit. Tiež má nastavenie výšky a náklonu podsedáku plus bedrovú opierku. Vydržím v tom sedieť celé hodiny a chrbát ma nebolí =D>
:hyu: ELANTRA XD GLS
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“