centrální zamykání

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kaktus5
Příspěvky: 4
Registrován: 20 srp 2009, 14:31
Bydliště: Františkovy Lázně

centrální zamykání

Příspěvek od kaktus5 »

zdravím, přestalo mi fungovat centrální zamykání ze dne na den. Není na dálku pouze na klíč.Pojistka je ok,nemůže to být relé nebo co jiného? [-o< Poradí mi někdo?
Reklama
 

Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: centrální zamykání

Příspěvek od zahyx »

kaktus5 píše:zdravím, přestalo mi fungovat centrální zamykání ze dne na den. Není na dálku pouze na klíč.Pojistka je ok,nemůže to být relé nebo co jiného? [-o< Poradí mi někdo?
muzou bejt zaneseny spinaci kontakty v zamku a nebo se nekde uklepal drat to chce rozdelat dostat se k zamku u ridice a zmerit.
relatko tam neni..
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
kaktus5
Příspěvky: 4
Registrován: 20 srp 2009, 14:31
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: centrální zamykání

Příspěvek od kaktus5 »

ok vyzkouším to,ale nejde mi sundat dveřní výplň. Všechny šrouby mám venku, drží to jen na vnitřní klice a s tou si nevím rady :roll: .
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Re: centrální zamykání

Příspěvek od Matmar »

Podařilo se nějak vyřešit ten nefungující centrál? Mám stejný problém, už jsem to několikrát rozebral, vyčistil dráhu čidla polohy klíčku a je to vždycky na chvíli......spíš to vypadá na něco jiného :(
Matrix CRDi
dušan Obecajčík
Příspěvky: 9
Registrován: 08 pro 2010, 22:15

Re: centrální zamykání

Příspěvek od dušan Obecajčík »

Mne sa to tiež stalo prestalo to fungovať zo dňa na deň, vymenil som baterku v oladači ale vyzeralo to že to nepomaha a zrazu to začalo normálne fungovať, len po čase sa mi opakovalo tak neviem či to bolo tou baterkou. Jednoducho to prestalo otvarať a bez akehokoľvek zásahu sa mi to znova obnovilo. Ja som spozoroval najprv že mi prave zadne dvere niekedy neotvorilo, myslel som že je to tým že ich malo použivam ale potom mi to pretalo otvarať celkom len mi bliklo a vyplo alarm
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: centrální zamykání

Příspěvek od 69pavel »

melo by propojene s mikrospinacem na detekci klice jak ve spinacce zapalovani tak zamku ve dverich,chce to promerit zda spinaji jak maji.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Matmar
*
Příspěvky: 61
Registrován: 12 črc 2008, 06:50
Kontaktovat uživatele:

Re: centrální zamykání

Příspěvek od Matmar »

Já mám na Matrixu z výroby obyčejný centrál na klíč, bez vazby na imobilizer, alarm nemám. Samostatný systém s jednotkou ve dveřích řidiče která podle polohy klíčku obrací polaritu impulsu pro servomotorky v dalších dveřích. Trápil jsem se s tím asi rok než mi došla trpělivost a minulý týden jsem do Matrixe "implantoval" klasický univerzální centrál s DO. Bohužel jsem musel osadit nové servomotorky do všech dveří, protože ty originální potřebují pro zamknutí/odemknutí delší impuls než té 0,5 vteřiny který dávají dnešní univerzály. Nevím jak je to řešené na ostatních modelech, ale u klíčkového centrálu v Matrixu vedou k jednotce v řidičových dveřích jen 4 dráty (napájení jednotky a paralelní spojení servomotorků v ostatních dveřích. Dá se tam jednoduše vyzkoušet funkce "ručně". U mě byla v háji jednotka CZ.
Můžu za sebe říct, že nefunkční/nespolehlivý centrál je jedna z nejotravnějších závad kterou jsem na autě měl. Už mi roky lezlo na nervy, že jsem musel obcházet auto, strkat klíč do řidičových dveří abych odemknul ostatní dveře. Ale situace která mě potkávala poslední rok, kdy jsem s dvěma dětmi a bagáží v dešti přišel k autu stojícího levou stranou u mokrého keře......prodral se dveřím, uvolnil neexistující volnou ruku abych mohl odemknout........a auto neodemklo, takže následovalo vzteklé prolézání celého auta a otevírání dveří ručně...........to už jsem fakt nedával :twisted:
Matrix CRDi
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“