smrad v kabine

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

smrad v kabine

Příspěvek od ryba »

Mam dotaz. Uz 2 roky mi neco smrdi v kabine. Dela to vzdycky kdyz se motor radne zahreje a myslim ze jen pri zaplym topeni. Smrdi to jak spalena guma. V mrazech po takovy delsi jizde zastavim a ventilatorem se mi dostane smrad do kabiny a vpredu z kapoty se kouri. Kdyz otevru kapotu, smrad neni moc citit a vsechno se tvari jak nevinatko. Hledal jsem to jak pominutej, ted uz to prechazim. Ale smrdi to a to mi vadi.

Dela to jen za stani a se spustenym motorem. Nikde nic neutika, vsechny kapaliny na sym miste, myslel jsem ze to je chladic, ale ok. Mam podezreni na topeni, ze je ve vymeniku neco nalezlyho, nejaky tesneni a to smrdi...ale vubec se mi tam nechce lizt. Nesetkal se s tim nekdy nekdo? Jinak nic, vse OK
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Já měl podobný problém se smradem, ale to se vyřešilo hned. Asi dva dni mi taky do kabiny pronikal smrad - jako od spálené gumy - no a pak se mi roztrhla řemenice na klice, nevím proč, ale její části pro jednotlivé řemeny jsou spojené jakoby gumovým silentblokem. Sorry nevím jak se tomu odborně nadává, jediné co vím, že mě ten šajsdrek stál 7000,-Naštestí se mi to přitom nepotkalo, protože se nerozdrbal rozvoďák :roll: , ale odnesly to jen řemeny náhonu klimatizace a alternátoru.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Zdravim,
tento problém teď řešim taky - asi týden teď cítím smrad v kabině, ale jen když po nějaké době (tak 5-10km) zastavim nebo stojim na semaforech. Je to smrad jako když se pálí guma nebo je zaseklá brzda (nevim). Je to cítit i venku když vylezu z auta a když otevřu motor tak taky. Říkal jsem si že se vás na to nebudu nikoho ptát a rozhodl jsem se že s tím pojedu příští týden do servisu. Jestli to může být problém jako měl Lukino tak mám docela strach ...
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Jé tak to jsem nechtěl - vystrašit někoho. Mě se to stalo na Sonatě 93', když měla najeto 260kkm.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

jo to je vono je to cejtit i venku
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

Lukino píše:Jé tak to jsem nechtěl - vystrašit někoho. Mě se to stalo na Sonatě 93', když měla najeto 260kkm.
Tak se ti to teď povedlo ;) Ba ne, pohoda jen mě štve, že nemůžu přijít na to, co by to mohlo být a představa jak jedu do servisu a vysvětluju jim to .. no nevím ;) teď nikam nejedu tak to nechám být a v ůterý s tím frčím do servisu...
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

ryba píše:jo to je vono je to cejtit i venku
Tak se někde srazíme a budem si očuchávat auta jestli je to stejné, co ty na to ? :oops: :lol: :lol: :lol:
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
blondynaa
**
Příspěvky: 135
Registrován: 19 kvě 2005, 12:01
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blondynaa »

Hééééj, to jsem řešila taky! hrozně jsem se styděla že mi autíčko tak smrdí. Vyměnila jsem vzduchový filtr a byl klid............možná to byla jen náhoda, ale fakt je od té doby pokoj :lol:
Tak mimčo už mám,nové auto taky,teď už jen baráček
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ja mam podezreni, ze je v chladici nebo nekde pobliz dira, kterou tece glykol a ten pri odparovani takhle smrdi. Ale zase...za ty 2 roky klesla hladina tak o 1cm. Takze asi ne...leda ze by to byla dirka mikroskopicka a to by zase tak nesmrdelo. Nebo nejaka hadice u motoru, neco kape na vyfuk...ale to vsechno uz jsem prohlizel. A nic...
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

No před pěti lety jsem na dálnici s firemním Opelem Vectra 2,5 V6 vyžehlil srnku. No vyžehlil, vzal jsem ji asi ve stopadesáti. Předek byl na maděru a srnka - no zbyly jen ... Po opravě ještě asi půl roku bylo v autě cejtit smažený maso :twisted: :twisted:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
yenda
**
Příspěvky: 145
Registrován: 29 srp 2005, 14:53
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenda »

blondynaa píše:Hééééj, to jsem řešila taky! hrozně jsem se styděla že mi autíčko tak smrdí. Vyměnila jsem vzduchový filtr a byl klid............možná to byla jen náhoda, ale fakt je od té doby pokoj :lol:
ŽE BY JEN TO ?! NO PROČ TO NEZKUSIT! DÍKY :wink:
Toyota Avensis sedan Sol 2.0 16V (94 kW)
dříve: Accent 1.5 12V GLS, r.v. 1997
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

ryba píše:ja mam podezreni, ze je v chladici nebo nekde pobliz dira, kterou tece glykol a ten pri odparovani takhle smrdi. Ale zase...za ty 2 roky klesla hladina tak o 1cm. Takze asi ne...leda ze by to byla dirka mikroskopicka a to by zase tak nesmrdelo. Nebo nejaka hadice u motoru, neco kape na vyfuk...ale to vsechno uz jsem prohlizel. A nic...
Je to možný. Mě lehce sákla hadice k termostatu a kapičky kapaliny padali rovou na alternátor.Sice to dovnitř nějak extrémně nesmrdělo, ale venku to bylo cítit docela dost. Samo, že na stavu kapaliny se to nijak neprojevilo. Omrkni to i s tím topením a uvidíš.
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

A co třeba bordel v topení???Já ve strarým aute měl dokonce i listí...No jo-špatná filtrace :shock:
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

jak se k tomu topeni dostanu?? tohle jsem rozebrany nemel, bojim se abych to slozil zpatky
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Mrkni na podrážku bot. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“