Tuhne řazení u Scoupe, co s tím?

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Tuhne řazení u Scoupe, co s tím?

Příspěvek od Yurii »

Tak už jsem to tu jendou psal ale od té doby přibylo pár postřehů:
Ztuhla mi řadící páka při pohybu dopředu dozadu, kvalty tam i při spojce na podlaze (i když jí našlapu) musím rvát jak na traktoru.

- Vyměnil jsem kvůli tomu spojkovou kapalinu - žádná změna (z pomocného válečku nic nekape a spojkovka neubývá)

- Promazal jsem WD40kou místa kde táhla k převodovce zajíždějí do bovdenů - okamžitě moc to nepomohlo ale druhý den to bylo vpohodě (po 150 km to zase ztuhlo :( )

- záběr spojky se podle mne nezměnil (pořád naplno zabírá před poslední třetinou dráhy pedálu) (odpor pedálu taky OK)

- když tam rvu kvalty rychle, nezdá se mi že by to šlo přes zuby (i když mám občas problémy zařadit jedničku jak to jde ztuha)

- nezáleží na tom jestli je teplej nebo studenej motor, jde to pořád stejně ztuha.

Máte někdo nápad co s tím? Kamaráda napadlo namazat ty táhla a klouby něčím mastnějším než WD co to udělá...
Docela se děsím toho jestli bude potřeba vyměnit táhla nebo hlavní spojkový válec :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
kabin
*
Příspěvky: 92
Registrován: 28 lis 2008, 21:43
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhne řazení u Scoupe, co s tím?

Příspěvek od kabin »

já bych mazal neb kdo maže ten jede... :wink:
to WDčko asi fakt nepůsobí dlouhodobě
Matrix 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhne řazení u Scoupe, co s tím?

Příspěvek od Lhoty »

ja bych si zvyknul,přecejenom máš 15 let starý a korejský auto.....mě lantra tak jak popisuješ řadí co jí mam... :D
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhne řazení u Scoupe, co s tím?

Příspěvek od Yurii »

S kondicí skupáče sem smířenej ale to řazení neztuhlo postupně ale ráz naráz a nesnažím se porovnávat s otcovou pěl let starou fabíí [-X
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Tuhne řazení u Scoupe, co s tím?

Příspěvek od black_sheep »

Lhoty píše:ja bych si zvyknul,přecejenom máš 15 let starý a korejský auto.....mě lantra tak jak popisuješ řadí co jí mam... :D
me coupe radi dobre. ma sice delsi drahy, ale to clovek nesmi bejt levej uplne :lol: obcas to klade takovy zvlastni odpor, ale furt to radi jak fik. co je teda znat, ze lantra ac ma najeto jeste mnohem vic, tak je z roku 1999 a to razeni je mnohem lepsi - ta radi jak po masle, vopravdu vyborne. navic treba zpatecka, ta je ve vsech coupe RD/scoupe naprd, chce to chytit grif na ni, kdezto v lantre je super.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuhne řazení u Scoupe, co s tím?

Příspěvek od Yurii »

Zpatecka chce grif i u Scoupe, to bude podle men neduh vetsiny starejch (/-/) s vlastni prevodovkou. Nonic, vypada to ze tady se fundovany rady asi nedockam, vsici co neco znali uz jsou pryc nebo to tu nemaj radi :roll: Musim to vzit do vlastnich pazour nebo zavolat Hujeroi #-o
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Tuhne řazení u Scoupe, co s tím?

Příspěvek od black_sheep »

vyckej casu.. ne kazdej sem leze kazdej den. :lol:

me to svyho casu taky tak divne zlobilo tak jsem to rozebral, pretesnil (ten valecek na spojce) a vymenil brzdovku a svihalo to zase jako novy.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“