Hluk při Tahu

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petr_hany
Příspěvky: 5
Registrován: 13 říj 2009, 12:59

Hluk při Tahu

Příspěvek od petr_hany »

Ahoj lidicky mam accenta ted docela novyho a mam problem když sešlapnu plyn slyšim zvuk jako by o se o sebe treli 2 kovove veci strasny v kabine ani nejde tak slysel ajok na venek mam najeto cca 130 tis myslite ze je možny diferak ?!? nemá nekdo podobnou zkušenost ještě me pak napadal přední ložisko děla to při všech rychlostech i při couvaní HELP !!!
Accent r.v 2000 1.3i 63 KW 3.dveř červený :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od adam221 »

Treba pocut, vidiet, previest sa... Zbehni za niekym kto sa v tom vyzna a hned ti povie co s tym moze byt.. Podla mna je rozidel lozisko a diferak /myslim zvuk/.
A lozisko si vies aj sam ceknut.. A ked ti to robi pri nizkej rychlosti lozisko to najskor nebude.. Myslim par km/h..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
petr_hany
Příspěvky: 5
Registrován: 13 říj 2009, 12:59

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od petr_hany »

prave už jsme byl a nikdo presne nevi :( ale pri malych rychlostech to dela taky proste od zaberu od tahu okamzite zkusi mno jenom me napadlo ze uz to taky nedko zazil ale asi budu prvni tak pak reknu co to bylo snad ne dogerak to je lepsi vymenit celou prevodovku ze ?
Accent r.v 2000 1.3i 63 KW 3.dveř červený :-)
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od Fulli »

petr_hany píše:prave už jsme byl a nikdo presne nevi :( ale pri malych rychlostech to dela taky proste od zaberu od tahu okamzite zkusi mno jenom me napadlo ze uz to taky nedko zazil ale asi budu prvni tak pak reknu co to bylo snad ne dogerak to je lepsi vymenit celou prevodovku ze ?
myslim ze ked na to pojdes logicky tak to bude urcite nieco co funguje nezavisle na otackach a rychlosti.....takze myslim ze prevodovku mozes asi vylucit lebo tam sa koliecka so zvysujucimi otackami krutia rychlejsie, loziska na kolesach to tiez asi nebudu....nemoze to byt len nejake lozisko na niektorej remenici a je to silno pritiahnute a preto sa o nieco skrie?
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od alarm »

Nie som odborník na všetko :idea: ale nápad mám. Ak zdvihneš jednu prednú stranu auta na zdvihák(ale daj pod to ešte niečo!!!) a zaradíš jednotku a ručnú, diferák sa bude točiť na maximum aj s podloženým kolesom.Potom to vymeň.Ak je hluk rovnaký=diferák, ak je hluk rozdielny = ložisko hlučnejšej strany.ALE OPATRNE :!: :!: :!:

A čo takto polosi? teda homokinetické klby?
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od Fulli »

alarm píše:Nie som odborník na všetko :idea: ale nápad mám. Ak zdvihneš jednu prednú stranu auta na zdvihák(ale daj pod to ešte niečo!!!) a zaradíš jednotku a ručnú, diferák sa bude točiť na maximum aj s podloženým kolesom.Potom to vymeň.Ak je hluk rovnaký=diferák, ak je hluk rozdielny = ložisko hlučnejšej strany.ALE OPATRNE :!: :!: :!:

A čo takto polosi? teda homokinetické klby?
homoklby maju trosku iny zvuk....to je skor take pukanie ako ked preskakuju zuby na ozubenych kolesach.....
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od alarm »

Ty si ho počul???? :mrgreen: Ja načúvam...a nič. :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od Fulli »

alarm píše:Ty si ho počul???? :mrgreen: Ja načúvam...a nič. :mrgreen:
ked je dobry tak ho nepocujes.....ale ked sa dodrbka tak je to iny zvuk......a nerob si zo mna uz srandu.... ](*,)
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
petr_hany
Příspěvky: 5
Registrován: 13 říj 2009, 12:59

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od petr_hany »

Dneska to testnu jdu menit kola na zimni tak dam zitra vedet :o) jsem zvedavy sam .... jinak nemate nekdo treba jak na accent nebo tak neco ?!? jak co rozebrat a tak ?!? :hyu:
Accent r.v 2000 1.3i 63 KW 3.dveř červený :-)
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od adam221 »

V tej knihe aj keby bola na accent, tak tam by bolo napisane, co a ako, ked to chces rozobrat.. Taketo veci tam napisanie niesu.
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
petr_hany
Příspěvky: 5
Registrován: 13 říj 2009, 12:59

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od petr_hany »

Ahoj tak teprve dnes jsem to vyzkousel a je to tak ze pokud jsou kola nasazena a predek zvednuty hluk tam stale je pokud sundam kola hluk prestan po opetovnem nasazeni ale ted nez 15 ale zimnich 13 a zvednuteho predku hluk je pryc po sundani vozu na zem a rozjeti hluk zpet tak pripadalo mi to jako by hluk vychazel od kotoucu .... jaok pri otocini proste dreli o brzdove desky ... ale proc to pri tahu je tak hlasite :( uz vazne nevim je mozne ze by to spise bylo predni lozisko ?!? jaj jsem na to lama :-D
Accent r.v 2000 1.3i 63 KW 3.dveř červený :-)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od antek »

Prohlédni silentbloky motoru.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od Fulli »

petr_hany píše:Ahoj tak teprve dnes jsem to vyzkousel a je to tak ze pokud jsou kola nasazena a predek zvednuty hluk tam stale je pokud sundam kola hluk prestan po opetovnem nasazeni ale ted nez 15 ale zimnich 13 a zvednuteho predku hluk je pryc po sundani vozu na zem a rozjeti hluk zpet tak pripadalo mi to jako by hluk vychazel od kotoucu .... jaok pri otocini proste dreli o brzdove desky ... ale proc to pri tahu je tak hlasite :( uz vazne nevim je mozne ze by to spise bylo predni lozisko ?!? jaj jsem na to lama :-D
a nemas len zodrate brzdove platnicky?
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
Uživatelský avatar
petr_hany
Příspěvky: 5
Registrován: 13 říj 2009, 12:59

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od petr_hany »

tak jsem koukal na ty silembloky a nezda se mi ze by bylo neco spatne a brzdove desky jsou nove ... :( tak jsem v koncivh hodim to do servisu a zapúlatim balik :( no ale snad na to prijdu ......
Accent r.v 2000 1.3i 63 KW 3.dveř červený :-)
Uživatelský avatar
stano_no
Příspěvky: 9
Registrován: 12 zář 2010, 15:16
Bydliště: Námestovo, SK

Re: Hluk při Tahu

Příspěvek od stano_no »

Ja pridám moju skúsenosť s hlukom od motora:

Keď sme kúpili hundajíka po týždni tiež niečo hučalo ako keby od prevodovky (znelo to ako pretekársky motor). deň za dňom to bolo horšie a horšie. Pozeral mi to známy (automechanik) a tvrdil, že je to prevodovka. Už som chytal šoky, že sa mi ide rozsypať. Nakoniec som to nechal kuknúť v origo servise (IMPA D. Kubín) a našli posunutú gumu na silentbloku motora, ktorý je schovaný pod vzduchovým filtrom.
Oprava vyšla aj s kontrolou podvozku, nastavením svetiel a výmenou dvoch gúm na stabilizátore na 131 EUR. Spokojnosť maximálna aj s prístupom personálu - odvtedy žiadne divné zvuky.
Hyundai Accent 1,3 (*04/2003) - 5 dverový tátošík
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“