pár amaterských otázek

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

pár amaterských otázek

Příspěvek od encore »

Zdravim...jelikož si myslim, že pouze na tomto foru se můžu dovědět něco o mym autě tak vám píšu pár otázek:


1. Hned pod přednim oknem u motoru je malá nádobka s kapalinou na spojku....co se do ní leje a jak se to popřípadě odvzdušňuje???

2. Pod sedačkou řidiče jsem našel káblík s konektorem a nevím kam by měl patřit.....na foru už jsem to tema našel ,ale nějak tam neni udělanej závěr kam by to asi mělo patřit!

3. Při jízdě přes nerovnosti pořád vzadu něco divně klepe---přehlušuju to hudbou, ale nějak mi to vrtá v hlavě!

4. Kde se snadno podívám na olej v převodovce a jaký bych tam měl nalít....???


Vím, že jsou to pro někoho trapné otázky, ale co se týče mýho auta, tak si radši nechám poradit než abych něco zkazil!


Jinak asi by jsem měl napsat o jakou káru se jedná....tak mám H Coupe 1.generace rok výroby 1998 ... 2.0 FX


děkuji za pomoc
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Re: pár amaterských otázek

Příspěvek od Tiburon_FX »

čus, pokusim se poradit, z toho mála co vim...
1. leje se tam brzdová - spojková kapalina....s odvzdušňovánim nemám zkušenosti
2. ten konektor tam máme všichni, pravděpodobně to bude čidlo zapnutejch bezpečnostních pásů - resp.příprava na jeho zapojení do palubky...nebo v lepšim případě to může bejt příprava na vyhřejvání sedaček...
3. zadek mi taky klepe-vrže, nechal jsem dělat podvozek (tlumiče, stabilizátory) a ten zvuk je tam furt, taky by mě zajímalo co to je..
4. budu se muset kouknout do manuálu, kterej nemám momentálně u sebe :wink: ale myslim že je na ní zespoda nějakej šroubek, ten odšroubuješ a olej musí dosahovat spodní hranice toho závitu - změříš to třeba malym imbusem do L -ka, ještě se podívám...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Re: pár amaterských otázek

Příspěvek od encore »

Tiburon_FX píše:čus, pokusim se poradit, z toho mála co vim...
1. leje se tam brzdová - spojková kapalina....s odvzdušňovánim nemám zkušenosti
2. ten konektor tam máme všichni, pravděpodobně to bude čidlo zapnutejch bezpečnostních pásů - resp.příprava na jeho zapojení do palubky...nebo v lepšim případě to může bejt příprava na vyhřejvání sedaček...
3. zadek mi taky klepe-vrže, nechal jsem dělat podvozek (tlumiče, stabilizátory) a ten zvuk je tam furt, taky by mě zajímalo co to je..
4. budu se muset kouknout do manuálu, kterej nemám momentálně u sebe :wink: ale myslim že je na ní zespoda nějakej šroubek, ten odšroubuješ a olej musí dosahovat spodní hranice toho závitu - změříš to třeba malym imbusem do L -ka, ještě se podívám...

jo díky mooc....no a k tomu konektoru pod sedačkou--->nevíš kam se zapojuje?? nebo to ho tam všichni máte jenom pohozenej po sedačkou??? :o Protože mě se nezdá, že by to tam udělali čistě jako přípravu jenom:-(

no a k tý spojkový kapalině........normálně prostě brzdovku jo???

a měnil už si olej v převodovce??dá se to udělat doma nebo je potřeba to dát do servisu??


každopádně díky moc za ultrarychlou odpověd...sem ani nečekal:o))) :D
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Re: pár amaterských otázek

Příspěvek od Tiburon_FX »

no ten konektor mi tam taky vysí jenom tak, už sem to viděl u víc kupátek....víc ti k tomu asi bohužel neřeknu
tu brzdovku a ten olej do převodovky ti zjistim, zajdu pro manuál, po obědě ti to napíšu, jo jestli se to dá udělat doma nebo v servisu, to snad záleží na tobě ne? :wink:
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Re: pár amaterských otázek

Příspěvek od encore »

no tak radši do servisu...sem rád, že vyměnim kolo....a ještě mi řekni když už je to takhle rychlý jaký se tam daj dát kola nebo tak...chci tam do tejdne dát 15 palců...205/50...hm???by mělo bejt v poho ne??já to totiž koupil a byly na tom kola a 205/65 a ty sou hrozně vysoký a je to hnusný;-)....tak díkes a dobrou chuť:o)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Re: pár amaterských otázek

Příspěvek od Tiburon_FX »

:D 205/65 to jsou hrozný klobásy, to se ti nedivim, já tam mám 15tky 205/50, myslim že jsou doporučený výrobcem...mě ty patnáctky stačej, jsem spokojenej, jsou tady lidi co daly na coupe 17tky, já s tim nemám bohužel zkušenosti....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Re: pár amaterských otázek

Příspěvek od encore »

no jo sou to pořádný gumovky...taky tam dám ty 205/50...nejlepší řešení podle mě...;-)...takže akorát musim sehnat gumy no;-)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Tak do spojkový nádržky se leje stejná kapalina jako do brzdový, je to kapalina typu DOT 3, na převodovce je z boku šroub, je to tak jak sem řikal, odšroubuješ a změříš prstem nebo nějakym drátem do L-ka, auto musí stát na rovině a hladina musí dosahovat spodního okraje, olej do převodovky doporučenej výrobcem je API GL-4, SAE 75W/85W (má tam bejt 2,15 l) , kdyby tě to zajímalo tak do posilovače je ATF DEXRON II....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Příspěvek od encore »

oká díkes....ještě by si moch udělat jednu věc a byl bys megaborec;-)....naskenovat ten manuál do PDF:o))))


ale neni to nutný...už takhle sem ti vděčnej....;-) :)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

jo k tomu nemám bohužel dispozice :wink: pujčoval jsem ho CARy tady z fóra, ona ho má nascanovanej v PDFku, zkus se s ní domluvit přez Soukromé zprávy, jinak u auta jsem ho taky neměl, koupil jsem ho v Auto Palace Butovice ( http://www.autopalacebutovice.cz/ ) , jestli si z prahy tak si pro něj po telefonický domluvě můžeš zajít, stál něco kolem 200.....jen tak mezi řečí, co máš za objem, barvu, výbavu? si z prahy/okolí ?
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Příspěvek od encore »

oká jí napíšu.....no jsem z příbrami,ale makám v praze!! Mám stříbrný....2.0...a v plný výbavě bych řek!!zatim to mám uplně bez úprav...mám ho měsíc a pojízdný je asi tejden víš!!Ale plánuju vejfuck:o)...filtr a hlavně ty kola nejdřív!koupil jsem ho z německa ...lehce bouraný na levej předek!! Zatim jsem s nim spokojenej až na ty detaily co o tom nevim a na spojku, která zabírá dost nahoře:-(...jak si na tom se spojkou..???
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

jo já ze začátku taky plánoval :-) a kde makáš v praze? můžem dát někdy spicha...máš sedačky v kůži? jináč spojka mi zabírá úplně nahoře, už před rokem mi v servisu řikaly že je těsně před smrtí, vod tý doby jsem na ní najel tak 30t kiláků, tenhle měsíc chystám výměnu, spojková sada origo (spojka, ložisko, přítlačák) vyjdou celkem na 6200, kolik za práci ještě nevim.... kdybys měl zájem, tak prodávám zadní čirou optiku, jsou dost jetý, proto jsou zapár :-)
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Příspěvek od encore »

A dělá ti ta spojka nějaký problémy už??nebo jde v pohodě a akorát zabírá nahoře??? kůži nemám a ani sem jí nechtěl :-) no ty lampy sem viděl....možná bych je i vzal, ale ne hned...ikdyž ty díry v nich:-(....napřed udělám ty důležitý věci...jako je rozvodák a ta spojka nejspíš..pak mě čeká olej v převodovce!!potom začnu dělat na vzhledu pořádně něco asi:o)...jinak dělám ve vršovicích!...spíš mi řekni jesi nevíš o jiný optice na předek;-)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

no jinak spojka problémy nedělá, loni v zimě trochu prokluzovala, a pak to záhadně samo od sebe přestalo, jináč zabírá vůplně nahoře...čim rychlejš jí vyměnim tim líp, nerad bych aby se odporoučela převodovka, jinak obávám se že žádná čirá optika na coupe 1gen. neexistuje, resp. ještě jsem neviděl, viděl jsem akorát mračítka a ty jsou humus...vršovice mám kousek můžem dát spicha...domluvíme se přez sz...
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Příspěvek od encore »

no tak to já na tom s tou spojkou tak špatně nejsem zatim...viděl bych to tak na horní třetinu že zabírá;-)....ta optika to je škoda...by se mi na tom autě hodně líbila...ono se na to dělá celkově docela málo věcí..sem si včera koupil ty koberečky stříbrný do toho a budu to muset nějak seřezat aby to tam páslo....jsou z Golfa;-) ...no a v nejbližší době bych chtěl nějak odmontovat tu antenu vyjížděcí--->vůbec se mi to k tomu autu nehodí:-(((
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“