Hyundai Coupe I.gen Recenze!

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Hyundai Coupe I.gen Recenze!

Příspěvek od Tiburon_FX »

info: V novym Autohitu, vyjde tušim 7ího, má bejt v bazarovkách recenze na Kupéčko první generace, soudě podle upoutávky v minulim čísle tam o něm asi bohužel nic moc hezkýho psát nebudou - píšou že z něj měly smíšený pocity...uvidíme...
Naposledy upravil(a) Tiburon_FX dne 04 dub 2006, 11:30, celkem upraveno 1 x.
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Reklama
 

Uživatelský avatar
CARy
**
Příspěvky: 152
Registrován: 08 čer 2005, 09:54
Bydliště: Kladno-Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CARy »

hmmmmm :? že bysme jim na recenzi odpověděli recenzí :lol: :lol:
víš jak to špatně nesu když coupé někdo pomlouvá :lol:
hm tak v pátek v práglu :!: to koupíme a přečtem to drahouškum na parkovišti :P
Hyundai Scoupe 95 1.5, Hyundai Coupe 12/98 1.6 16V CARY, Hyundai Coupe 2.0 FX 06/06 Blue-Berry,
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

se toho docela bojim co tam napíšou, už sem někde čet (myslim že to byl autobazar speciát) - sportovní auto pro začátečníky, nevalných jizdních vlastností :? přitom zrovna podvozek mi přijde sportovní až až...to že by tam měl bejt aspoň 3litr biturbo je jasná věc, ale to už bych ho tuplem neuživil....pátek to jistí :wink: jináč kámoš našel ve starym esquiru recenzi na naše kupátko, a tam ho zas vychvalujou do nebes...když si v zpomenu tak ho v pátek vezmu ssebou....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Krušik

Příspěvek od Krušik »

Sakra lidi snad se nenecháme, na kupátko se přeci nic špatného říct nedá ne ? Já ho mám a bezezně jej miluji :oops:
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

no a my s nasima dedeckama s-coupatkama se k vam pridavame, sice jsem v coupe jel jednom jednou a navic jako spolujezdec, ale jestli min tak dobry jako scoupe tak na to nemuzou rict krivy slovo. Ano, rekl bych sportacek pro zacatecniky, pac malo zere, jede slusne, podvozek super (u scoupe lotus, u coupe porsche, u toho novyho coupe zase lotus; to ale recenzenti nevedej tak radsi napisou ze maj korejci spatnej podvozek, pac jsou to korejci, takze asi tak jako palubka, antikorozni uprava.. vedi o tom prd a pisou recenze! :roll: ) staci ze nam nedavno ve svete motoru zdrbli scoupe, ze prej je to hnusny hranaty auto co uz nezaujme, zere volej po litrech, porad se kazi hnije jak felda.. no nasr.. me a to hodne!! nevim nevim, slysel jsem o kouscich ktery jsou na tom hur, ale ty vetsinou maj realne najeto 200-300tis a po celou dobu dostavali nakladacku a nebyli setreny ani za mak. a nebourany kousky nehnijou, max zadni lemy, ale co chtit od auta z roku 92 :?: :!: jako kdyby se obcas nenasel stejne starej schnilej VW..
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

souhlas, až na to že málo žere :D jináč to se člověk nemůže divit, že tam ty auta kolikrát tak zdrbaj, když si je pitomci půjčujou v AAA čkách....to je vždcky spíš recenze na jednoho konkrétního vymučence než na auto obecně....profesionalita českejch motoristickejch novinářů je zkrátka "na úrovni"
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

bohuzel, nevim proc maj lidi pocit ze korejec je neco jako vietnamec! :roll: nemaj poneti co tam za poslednich deset let vzniklo! vzdyt japani byli po valce taky prd a jak se vysvihli, pac jsou tyhle kucí mali, ale sikovny :lol: taky jsem si vzpomnel jak kazdej kritizuje design korejcu! to taky nechapu, vzdyt to je osobni nazor a me se zrovna libi daleko vic nez ty vsecky stejny koncernovy auta, ktery jsou uz na pohled nudny a svezeni to pak jen potvrdi.. sed, sed sed.. :evil:
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

diskuze ohledně spotřeby přesunuta do: Coupé/Scoupé spotřeba :wink:

https://www.hyundaiclub.net////viewtopic.php?t=1596
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
miltic
**
Příspěvky: 190
Registrován: 09 led 2006, 11:48

Příspěvek od miltic »

tak tak plně s tebou souhlasím, taky o tom vím své... :roll:
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

souhlas hosi, proto je neberu nikdy vazne, ty jejich odborny clanky a je jedno jeslti to je ten nebo ten! VW a skodovka je proste genialni i po letech, kvalitni palubka, licovani plastu, u favorita je sice "par" drobnejch detailu ktere uz jsou dneska zastarale, ale jaka automobilka kdy udelala takovej skok jako skodovka ze 1xx na facko? obcas se sice objevi trosku koroze uz i na feliciich, prevazne jde ale pouze o pate dvere, lemy a prahy, kdezto korejec vam schnije po ceste z autosalonu. tyhle kecy zboznuju fakt jo :( nekdy mam pocit ze bud jeli v korejci co mel tesne pred smrti nebo vubec a dostali za to snad zaplaceno! taky kolikrat slysim jo ty mas staryho korejce, to bych nechtel ani zadarmo! a to jsem je v tom i svezl a jak se jim to libilo, ale rikaj, sice mas dobry auto ale je to korejec! drahy dily.. no kdyz to porovnam tak je to daleko levnejsi nez ford, honda apod, nektery dily se daj sehnat za temer skodovacky ceny! :roll: samozrejme blatnik a jiny karosarsky dily jsou ranec, ale s tim se pocita kdyz kupujou auto ktery neni moc okoukany! no nicmene fak nechapu kde se tyhle pomluvy berou, je fak ze ty plasty na palubce jsou tak pul na pul, trebas scoupe ma vrchni dil mekcenej, dobrej, ale kolem budiku ma takovej tvrdej lesklej, asi kvuli vzhledu a ten si opravdu obcas skripne potvora :( ale ze bych kvuli tomu to auto nechtel? interier je jinak pohodlicko, je praktickej tak co? lepci nez dokonala palubka ve fabii kde si ani nemam kam odlozit mobila :(
Uživatelský avatar
Petr HC
**
Příspěvky: 399
Registrován: 10 úno 2006, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr HC »

Tak to tady čtu a abych řekl pravdu tak z toho mám docela smíšené pocity. Myslím si, že občas neuškodí být taky trošku objektivní, ikdyž je pravda že právě objektivita je to co některým recenzentům chybí, ale ruku na srdce, kdo nám zaručí, že jsme objektivní my v názorech na auto které nám stojí před domem? Pokusím se to nějak shrnout v několika bodech tak, jak to vidím já :D :

Palubka - Co se palubky v Coupe 1st gen. týče, mě se hodně líbí její design, zvlášt to jak palubka přechází do dveří, ikdyž budíky vypadají docela archaicky :( , materiál opravdu nestojí za nic (tvrdé, nekvalitní plasty), když to porovnám třeba s Renaultem Megane Coupe stejného data výroby (mé předchozí auto) tak v interiéru vede rozhodně Renault.

Podvozek a jízdní vlastnosti - Samozřejmě třeba jízdní vlastnosti jsou úplně někde jinde (oproti Meganu), Hyundai se v zatáčkách skoro nenaklání, jediné co se naklání je řidič, díky horšímu bočnímu vedení sedadel :) , i v zatáčkách (ve smyku) se chová celkem předvídatelně a co je rozhodně dalším plusem je celková pevnost karoserie.

Brzdy - Co bych dál viděl jako slabší článek jsou brzdy, na to že jsou na obou osách kotoučové bych čekal o něco ostřejší nástup, ale s tím se dá jistě něco dělat. Např kotouče Zimmerman v kombinaci třeba s obložením Ferodo (nebo pokud nevíte co s penězi, tak Bremba :D )

Převodovka - Podle mě adekvátní k dané motorizaci. poměrně krátké a pevně vymezené dráhy, vyhovující zpřevodování jednotlivých stupňů.

Motor - To je hodně diskutovaná věc u Coupe, podle mě by ideální varianty byly: 2,0 16v (jako slabší verze) a řekněme 2,0 16v turbo (silnější verze).

Ostatní - nevím jestli je to jen můj osobní pocit, ale přijde mi, že to docela špatně svítí, ikdyž tam mám 100W žárovky, pořád to jaksi není ono :)

Závěr - Podle mě je Hyundai Coupe 1st gen. tak nějak srdcová záležitost, takže se jí nějaké ty drobné chybičky dají s přihmouřením oka odpustit. Za poměrně málo peněz můžete mít auto se zajímavým designem, velmi slušnými jízdními vlastnostmi a nadstandardní výbavou. Navíc má i poměrně prostorný kufr (pro danou třídu) a v zimě až překvapivě rychle topí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Tak bohužel recenze splnila moje nejhorší obavy, asi nalítnu do redakce s bandou sfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou! :x takže pěkně od začátku: Vzled - 1,5 ze 3, jízda 1 ze 3, motor 1,5 ze 3, prostor 1,5 ze 3, cena 2 ze 3 bodů.... a teď to nejhorší: hlavní titulek: "sportovní vozy Hyundai - to nejde moc dohromady. Přesto se o toto spojení Korejci pokusili. Výsledek však byl rozpačitý. Milovníky dynamické jízdy Coupé neuchvátí" dále pak "Korejské kupé obecně není žádný krasavec, ale paradoxně vypadá lepé před faceliftem než po něm" "na silnici se vůz drží statečně, ale pouze v přímém směru", "Nepříjemně nás překvapily brzdy, a to svým nepřesvědčivým účinkem", "v nedobrém světle se ukázalo řazení", "Hyundai coupe si nadprůměrné hodnocení vyslouží pouze za cenu", "Sedadla z lantry jsou malá a do Coupé se jaxi nehodí" - to teda nevym že by coupé mělo sedačky z lantry????? a znova - "interiér z lantry se ke sportovnímu vozu příliš nehodí" - to si snad dělaj prdel ne? ať mi ukážou lantru se stejnym interiérem???!!! Kupodivu, jedinej kdo coupé jakž takž vychvaluje je právě Lachout z AAAček, ale to je jasný páč se je snaží prodávat...no zkrátka pár dobrejch slov tam je, ale jinak mi to přijde jako jedna velká kritika, pokud chce bejt někdo z přítomnejch majitelů coupé nasranej jako já, tak si to kupte....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Vláďa
*
Příspěvky: 55
Registrován: 28 bře 2006, 20:24
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Vláďa »

Mám sice Lantru, ale pomluva na Hyudaiky mne rozčiluje. Nechápu proč je tak kritizují. :evil:
Ale co, my víme svoje. :lol: :P
Mitsubishi Lancer Sportback 1,6
Accent 1,4I Dynamic Space Silver Mica r.v. 2008- prodán
Lantra 1.5 GLS 12V, r.v.1997 - 65 kW - prodána
encore
*
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2006, 09:58

Příspěvek od encore »

ty vole ted sem to četl.....docela nám tam nandavaj....hodně mě to vytočilo!!!nevim co proti tomu maj...asi tam du něco napsat!!:-(( "Korejské kupé není žádný krasavec"---hustý ne??? :(
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To snad neni mozny...a to jsem si este rikal, jak by se mi libil interier z kupatka a najednou ma kupatko z Lantry...fakt jim tam nekoho poslete, takovy zvasty nemuzou poustet do sveta, brrrrr... :evil:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“