Zima a Sneh s Accentom

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Martin Korpel »

Tak uz ma oci bolia s tolkeho kukania prispevkov tak som predsa zalozil. Sem piste vase skusenosti na snehu s Accentom.
Som zvedavy ake mate skusenosti. Co sa mojho poznatku tyka tak sme velice spokojny. Auto nema zatial nejake extremne tazkosti s vydriapanim sa na zjazdovky ku vlekom a tak isto aj smyk sa da velmi dobre vyrovnat. (aspon takto par slov a pome rozbehnime to tu :twisted: :twisted: :twisted: )
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7920
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Mexican »

dneska asi 150 km (Laa an der Thaya - Brno) po roznych triedach (dialnice, prva a tretia trieda) na ujazdenom snehu (dos snezilo)... na com vela zalezi su pneumatiky, to je asi najdolezitejsie co sa tyka vybavy. Dneska som mal par neprijemnych zakrut, pretoze kvalita nasich ciest je uzasna a v strede zakruty je casto diera alebo vlna, ktora ma tendenciu rozhodit podvozok a to uz ma v spojeni aj s relativne nizko rychlostou (60km/h) velmi blizko k smyku (takych situacii bolo dost) - accent ma relativne tazko citatelne riadenie a ozve sa dost neskoro.

Taktiez podobne ako u Getza aj u Accneta je ABS niekedy az moc citlive najma pri dobrzdovani pred krizovatkami
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Martin Korpel »

A tak moderator nam zareagoval dost pruzne . Mno tvoje slova musim potvrdit je nieco ine lietat po parkovisku a ine priamo v premavke kde to clovek necaka. Podla mna ma Accent dost tuhy podvozok vela nerovnosti je dost citelnych a stym ABS uplna pravda..aj na asfalte cistom... ho dakedy zopne a to len skrz daky hrbolcek alebo nerovnost.Prave pozeram na nete VYKUROVANIE auta nezavisle kto doda par slov k tomu? ake to ma vyhody nevhody ? (ano viem precital som si na stranke firiem ale chcem slova od uzivatelov )
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7920
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Mexican »

ja by som namiesto nezavisleho vykurovania siel do vyhrievanych sedadiel (teraz uz nie, este to tie dve zimy vydrzim) ale u dalsieho auta ak nebudem mat garaz, bude to jedna z podmienok.. predne sedadla u Accenta stoja 6000kc, co je v porovnani s Webastom (nezavislym vykurovanim) asi polovicna investicia
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od adam221 »

Tak aj ja sa pridam.. Vyhrievane sedadla na slovensku cca 330 euro s montazou, a webasto bez dialkoveho ovladania s hodinami okolo 1300euro.. Uz som to zistoval..
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Martin Korpel »

Aha mno dobre to beriem , napriklad motor.. zevraj nezavistle kurenie vyhrieva aj motor a potom nemas studeny start. (to ma len tak napadlo lebo ma sused stym vecer napadal ze to by bola ais dobra investicia )spolu stym ze zabijes dve muchy jednou ranou teplo v aute a teply motor.
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
ZdeněkSvoboda
*****
Příspěvky: 1879
Registrován: 29 pro 2007, 13:51
Bydliště: Jihlava (Stará Říše)

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od ZdeněkSvoboda »

Ahoj
S accentem jezdím už druhou zimu a nemůžu proti němu říct ani jedno špatné.
Vyjel jsem s ním snad všechno a smyk jsem s ním ještě nedostal (nepočítám smyk vyvolaný ruční brzdou :twisted: ) Na to, že to je sedan a každý mě na to upozorňoval, že při každém napadnutí sněhu budu auto tahat ze struhy, drží v zatáčkách pěkně. Spíš jsem dostal smyk s tátovou felicií nebo máminým C3. S motorem nebo startováním nemám zatím taky problémy. Co se týče karoserie, mám ji ošetřenou tvrdým voskem a pokud se objeví rána od kamínku, hned ji zatřu lakem na nehty. Prostě je to super kára 8)
Současnost: Škoda Octavia combi 1.6 TDI 77kW (chip na 96kW), Elegance (2012)
Minulost: Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kW, Elegance (5/2008 - 8/2015)
Otcovo: Hyundai i20 1.2i 57kW, Inclusive Plus Comfort (9/2011)
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Vilda »

Zima ještě ani nezačala a už mě se...e :D já bych spíš uvítal vyhřívaný volant a šaltpáku ... moje tuningovka při řazení pěkně studí :shock: Jinak se mi s Ácou v zimě jezdí docela dobře, teda až na ABS, který je opravdu zbytečně moc citlivě nastavený a zabírá mnohem dřív, než je potřeba .... takže souhlasím s klukama. Firestonky se drží dobře a zatím jsem vyjel všude, kam jsem chtěl. Startování taky v pohodě a i když dneska ráno při odjezdu do práce, bylo na strahově mínus 15 st., tak Accentík chytil hned na první pokus. Ale docela bych uvítal, kdyby se trochu oteplilo .... Jinak Všem přeju spokojené a šťastné svátky vánoční a ať Vám Hyundíci i v Novém roce jezdí bez poruch ........ :D/
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Gandalf »

Já mám taky jen pozitivní zkušenosti, je pravda, že jsem toho na horách v zimě moc nenajezdil. Ale před rokem v prosinci jsem vystoupal ve sněhu na Churáňov (malinko nad 1000 mnm) a v pohodě. Startování v současných mrazech na poprvé a ihned, spotřeba šla o 0,1-0,2 l nahoru (dle PP).
Jen mě deptá ta vrstava soli skoro na celém autě. Jestli se příští týden fakt oteplí, zajedu na WAP - jen na jak dlouho to zase vydrží... :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Garcia007
**
Příspěvky: 215
Registrován: 15 čer 2009, 08:25
Bydliště: Poprad

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Garcia007 »

... ja sa tiez pridam ... zima v pohodke ... zijem v oblasti kde -20 C ... je normalka cez den nehoworim o noci ... to ani radsej necem wediet ... minule bolo - 18 ... a musel som trosku dlhsie drzat klucik aby naskocil ... otacky hned na 1300 ale casom to spadlo na tych 950 ... taze v pohodke ... sneh na aute to je fakt pecka ... zasnezene wsetko co sa zasnezit da ... :D ... zatial spokojnost ... uwidime rokmy ... :D ...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7920
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od Mexican »

dnes 240km Brno-UH-Prievidza-Vrutky, teplota -10 az -15, objavil sa tradicny problem - zamrzaju mi trysky ostrekovacov, kazdych 30-40km, treba vystupit strhnut lad z trysiek a ide sa dalej... na forde boli v kapote, ktora ich vyhrievala - myslim ze to je lepsi napad.. kvapalinu mam do -18 (merane hustomerom), tam problem nie je
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od JoKo »

dnes som sa bol "vysantit" na volnej ploche. porovnavam to s cliom, s kt. som jazdil predtym a aj teraz som mal moznost presadat z jedneho auta do druheho. ja by som povedal, ze obe auta sa chovali podobne a rozdiel bol sposobeny skor gumami. ja mam na aute nejake yokohama pneumatiky a na cliu boli michelin alpin. v oboch autach som citil, kedy sa auto dostava do smyku a ked to clovek neprehnal, tak vedel z toho vyjst. co mi trosku vadilo pri accente, tak to bol velmi citlivy pedal akcelatora oproti cliu, kde som pri renaulte vedel citlivejsie davkovat plyn...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
miro263
**
Příspěvky: 399
Registrován: 22 črc 2009, 19:38
Bydliště: Bratislava - Helpa - Pohorela
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od miro263 »

Takze,

Accent ma problem, ze primrzavaju trysky ( uz to tu niekto spomenul) nema teplomer, chyba mu stierac a ostrek zadneho okna. A strasne slabo kuri . ( zasa na druhej strane motor asi efektivnejsie spaluje)

Mam Kleber Krisalp HP2, zatial sa mi ide dobre, ale auto je dost lahke. Takze oproti R.Megane jaznim na snehu o cca 20km/h menej.

Co sa tyka, jazdy v zimnom obdobi, tak auto sa mi javi, ze ma lepsi tah v nizsich otackach. Asi je to tym ze nasavam chladnejsi vzduch ( Neviem ako to "palivova" mapa koriguje) ale je to dost cititielne.
Hyundai Accent MC 1.4 -city car
a kopec dalsich nehyundaioidnych
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od JoKo »

miro263 píše:Takze,

Accent ma problem, ze primrzavaju trysky ( uz to tu niekto spomenul) nema teplomer, chyba mu stierac a ostrek zadneho okna. A strasne slabo kuri . ( zasa na druhej strane motor asi efektivnejsie spaluje)

Mam Kleber Krisalp HP2, zatial sa mi ide dobre, ale auto je dost lahke. Takze oproti R.Megane jaznim na snehu o cca 20km/h menej.

Co sa tyka, jazdy v zimnom obdobi, tak auto sa mi javi, ze ma lepsi tah v nizsich otackach. Asi je to tym ze nasavam chladnejsi vzduch ( Neviem ako to "palivova" mapa koriguje) ale je to dost cititielne.
s primrzavajucimi tryskami som mal problem aj na cliu, fabii a predchadzajucom accente... vyriesi to asi len vyhrievanie trysiek ostrekovaca, ale zial toto vela automobiliek neponuka :(
teplomer ma, ale len do urciteho roky vyroby. :(
zadny stierac mu podla mna absolutne nechyba, tak ako nechyba x dalsim sedanom. sedan ma velku vyhodu pri jazde, ze sa mu nespini zadne okno. aj dnes, ked sme trosku santili, tak kamarati na hatchbackoch ho mali skoro stale zapnuty, ja som mal zadne okno uplne suche...
nieco o slabom kureni skus povedat mojmu bratovi, kt. ma niesol pred dvoma tyzdnami domov, ked som mal horucky takmer 39°C. Prve kilometre je naozaj kurenie nic moc {ako u vacsiny novych aut}, ale po prejdeni za nitru {isli sme z ba} v aute bolo tak horuco, ze ja som sa zacal potit. vo zvolene som sa nemohol dotknut vyduchov kurenia, pretoze boli take horuce, ba priam vriace... celu cestu bolo kurenie na maxime a ventilator na dvojke.
lepsi tah mas preto, pretoze zimny vzduch je hustejsi a dokaze ho dostat viacej do motora... niekde som cital, ze pri zmene o 4°C sa zmeni vykon motora o cca 1%.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
suicycomania
*
Příspěvky: 91
Registrován: 26 led 2008, 19:23
Bydliště: Sedlec,Č.BUD.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zima a Sneh s Accentom

Příspěvek od suicycomania »

Mexican píše:kvapalinu mam do -18 (merane hustomerom), tam problem nie je
že je kapalina do -18 tam problem bude jestli je venku -15 tak jízdou teplota vesele klesá to bude počítám tak -23.666 ,+ - autobus, já mám kapalinu do -30 a žádnej problem.
HYUNDAI ACCENT 1,5 crdi
PEUGEOT 206GT Limited Edition
FORD Pokus

HARLEY-DAVIDSON XL1200N NIGHTSTER
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“