samovolne zapinani ALARMu

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kodlz
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2009, 22:19

samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od kodlz »

potreboval by jsem trochu poradit s alarmem.
mam v mem Accentovi nainstalovany senzorovy alarm od TOADu, s imobilizerem a centralnim zamykanim.
posledni dobou se mi velice casto stava ze se mi alarm sam od sebe zpousti.
docela to je uz na obtiz tak radsi zamykam auto jen na klicek.
neumel by jste mi nekdo poradit?diky
Hyundai i30sw 1.4 r.12
Nissan Almera r.96
Hyundai Accent r.99
Skoda 120L
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od Hardcam »

Nemohl by to byt kratkodoby pokles napeti na baterce?
Mas otresova cidla? Stacilo by, aby kolem projela Tatra a je to hned.
A nebo muzes mit v aute nejakyho broucka nebo pavouka, ktereho by snimala cidla, pokud je mas. Ale ten by asi zmrznul:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kodlz
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2009, 22:19

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od kodlz »

kratkodoby pokles napeti?jak se to da zjistit? baterka by nemela byt starsi 1,5roku dela mi to uz asi rok(teda celou dobu co mam auto),ale posledni dobou to je nejcasteji. nemohlo by to souviset s mim jinym problemem( https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=45&t=15289 )
asi to ma i otresove cidla, kdyz bouchnu s kufrem tak se zpusti, ale je vyloucene aby to zpustila nejaky otres,parkrat se mi stalo ze se alarm zpustil chvilicku po tom co jsem zamkl auto.
s broukem ci pavoukem me to uz taky napadlo...uz jsem dokonce v lete zkousel vystrikat cele auto biolitem.vubec to nepomohlo.
Hyundai i30sw 1.4 r.12
Nissan Almera r.96
Hyundai Accent r.99
Skoda 120L
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od Hardcam »

Vidis, jinde resis problem se zvysenim napeti. Ja bych patral nekde v teto oblasti. Taky, co jineho ten alarm ma delat, ze? Je napajen baterkou a snima pouze phyb a otres. Vic pricin bych v tom, alespon zatim, nehledal. Muzes zkusit i jinou baterku, ale na to bych nevsazel, to pujde odjinud, ale nejsem elektrikar, jen se mi to taky stavalo. Nemysli si, mne se na Lantre spustil alarm i ze silnejsi bourky. Nikdy nevis, jak citlive to nastavily.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
kodlz
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2009, 22:19

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od kodlz »

ok...tak ja pockam s resenim tohoto nez opravim ten prvni problem.
Hyundai i30sw 1.4 r.12
Nissan Almera r.96
Hyundai Accent r.99
Skoda 120L
Uživatelský avatar
kodlz
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2009, 22:19

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od kodlz »

no takze konecne jsem vymenil ten regulator, koupil jsem i novou baterii, ale problem s alarmem stale pretrvava...
napadlo me zda by to nemohlo byt zpusobene stářím senzorů(jak tech pohybovych tak i otresoveho)?
Hyundai i30sw 1.4 r.12
Nissan Almera r.96
Hyundai Accent r.99
Skoda 120L
Uživatelský avatar
PhanTom
**
Příspěvky: 296
Registrován: 17 pro 2007, 09:50
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od PhanTom »

Jestli mohu, tak první by asi měla být kontrola všech snímačů. Na jedné Lantřici jsem řešil podobnou závadu a nakonec to byl kapotový snímač na kapotě motoru. No, vlastně jeho koroze. Otřesák se dá krátkodobě vypnout, umí to zpravidla každý lepší alarm, pokud k němu máš manuál, tak by jsi to mohl otestovat. Většinou se to deblokuje druhým stiskem tlačítka na aktivaci alarmu do 3 sec po tom prvním. Otázka je, jak kvalitně odvedl práci ten, co ti alarm montoval, ona u těch čidel stačí nekvalitní zem a je o zábavu postaráno.
Getz 1.3i Dynamic r.v.2004, 04/09 výměna za
SantaFe 2.0 CRDi, r.v.2004 - silver - omlazení za
NEWSantaFe 2.2 CRDi, r.v.2015 - gray shadow
Znám dvě nekonečna - lidskou hloupost a Vesmír. Ale u toho Vesmíru si nejsem jist - A.Einstein
sloto
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 srp 2008, 14:26
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od sloto »

presne presne, ja som to prave odstranil na Lantre rv 95. Kapotovy snimac ale zadny, sem tam pocas jazdy mi preblikaval otvoreny kufor, potom to zacalo samo od seba vo vlhsom pocasi trubit. vymontoval som ten snimac a nechal som ho tyzden len tak odpojeny. Vtedy to nerobilo. Ten snimac je jednoduche zariadenie s jednym drotikom. Opravil som to nakoniec tak ze som do snimaca, v ktorom je dierka naskrutkoval samovrtku/ skrutku/, na mi predlzila snimac o cca 5mm a teda je silnejsie stlaceny. HOTOVO
Lantra 1.6 16v DOHC G4GR 84kW 11/95
Uživatelský avatar
kodlz
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2009, 22:19

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od kodlz »

jj tak i u me to bylo zpusobene tim kapotovym snimacem.... byl zrezli a jeste nedolehal. takze jak kdyby byl porad seply...zatim jsem ho odpojil a nic to nedela...
Hyundai i30sw 1.4 r.12
Nissan Almera r.96
Hyundai Accent r.99
Skoda 120L
Uživatelský avatar
kodlz
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2009, 22:19

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od kodlz »

tak nevim co se stalo, nebo co se dej, ale auto zacalo znovu houkat.
zkousel jsem odpojit ten kapotovy snimac, ale ani to nepomohlo.
ma nekdo nejake dalsi napady jak to vyresit?
jsem si vsiml ze k alarmove sirene vede svazek dratu(vice nez 2) muze byt ze v te sirene je jeste neco vice nez jen houkatko?
Hyundai i30sw 1.4 r.12
Nissan Almera r.96
Hyundai Accent r.99
Skoda 120L
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od Hardcam »

Sousedovi se neustale spousti alarm z veder. Kdyz se ochladi nebo stoji nekde ve stinu par hodin, auto je OK, v noci ani nepipne, ale jak stalo na primym slunci v poslednich dnech, tak uz to jelo :lol: viiiuviiiuviiiuviiiu
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od black_sheep »

alarm je nahovno vec :lol: na scoupe jsem ho mel, dikybohu teda nezlobil ale kdyz mi auto vybrali tak mohl rvat jak pominutej a bylo to houby platny :lol: takze jsou s tim akorat potize :/
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od Damian »

Jedna věc je jasná - alarm má dojem, že je něco špatně, a že někdo autu "ubližuje", proto se spouští. Bohužel tahle značka alarmu mi vůbec nic neříká, ale záleží hodně na tom, co všechno ta věc vlastně hlídá. Opravdu je častou slabinou způsobující falešné poplachy kapotový spínač. Ale pokud je odpojený, je problém jinde. Bohužel se poměrně často stává, že jsou alarmy připojené "rychlospojkami", což je způsob, který nemá příliš dlouhou trvanlivost. Nebo možná lépe řečeno nemusí mít.
Další možnost - nevisí ti na zrcátku nebo podobně v prostoru nějaký stromeček, nebo jiné "vonítko"? To také rádo spouští poplachy přes pohybové senzory (mám v autě mikrovlnný senzor a musel jsem tohle všechno vyndat). Prostě pokud možno nedávat do interiéru nic, co by se mohlo volně pohybovat.
Bohužel je to všechno na základě metody pokus - omyl, nebo rovnou alarm vystříhat ven a nahradit jiným (narozdíl od jiných jsem osobně docela zastáncem elektronického zabezpečení).
Jinak jak už tu padlo, chtělo by to manuál k alarmu, některé senzory (otřes, pokles napětí, popř. náklon) bývají integrovány v řídící jednotce alarmu a obvykle je možné je vyřadit. Ale potřebuješ vědět, jak se do nastavení dostat. Navíc většina alarmů umí říct jaký byl důvod alespoň posledního poplachu (mám celkem jednoduchý alarm a můžu si zjistit posledních 10 myslím), což by taky pomohlo určit kde je chyba. Ale zase potřebuješ vědět jak se zeptat, abys dostal odpověď která tě zajímá - takže zas návod....

Mohl bych ti to skouknout, ale to se týká Prahy a okolí, nebo případně západu čech. Tak jestli jsi odněkud z těchto lokalit, je to o domluvě.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
kodlz
*
Příspěvky: 43
Registrován: 20 zář 2009, 22:19

Re: samovolne zapinani ALARMu

Příspěvek od kodlz »

no dekuji za tvoji nabidku, ale ja jsem v Dubline...takze trosku vice z ruky.
jinak navod se snazim na netu najit uz nejakou dobu...ale nic.
Hyundai i30sw 1.4 r.12
Nissan Almera r.96
Hyundai Accent r.99
Skoda 120L
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“