Nejčastější závady Galloper...aneb použití 4x4

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Nejčastější závady Galloper...aneb použití 4x4

Příspěvek od pepan »

takže tenhle tejden 4x telefonát,za měsíc nevím ,ale kupa....neska ráno v 00:43 :shock: :shock: taktéž...pak sem nemohl usnout a přemejšlel sem,esli sem mu řekl fšechno
je to nemoc alias VOLNOBĚŽKY A POUŽITÍ 4X4
je to nemoc galoperů a serou se porát.....
tedkon musím jít makat a odpoledne to tady domrskám i s nějakakým návode...schválně v sekci pokec,protože galoper vlákna zase upadaj ](*,) a budu tedkon přez zimu aktualizovat několikrát za týden...
takže se těště a já se těší na další telefonáty ,hlavně v noci :lol: :?
takže než zavoláte a vzbudíte mě,tohle si přečtěte než někam vyrazíte třeba s půjčeným galoperem .....nechápu,ale kde na mě ten borec zapadlej v lese prý asi 10km vod civilizace vzal číslo :lol: :|
Naposledy upravil(a) pepan dne 25 led 2010, 14:12, celkem upraveno 2 x.
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejčastější závady Galloper...aneb poradna -nemoc galloperu

Příspěvek od pepan »

tak sem tu..
takže vedle šaltrpíky je malá 8-[
a na ní je 4H a 4L.... 4h je do blátíčka,písku,polnačka a trocha sněhu-rychlost do 70km/h ..nepoužívat na asfaltu :!: [-X to samé i s 4l
4L je do težšího terénu-bláto,sníh atd...do 30km/h
hůavně a to bylo dost případů-se přesvědčte,že máte opravdu zařazeno protože na té páce je i neutrál mezi polohama 4h a 4l :idea:
měla by se vám rozsvítit kontrolka v kapličce myslím pod tachem...

volnoběžky-kurvy proradný-automaty-řadte 4x4 před tím,než zajede do terénu..pak je pozdě a automaty se nemusí zamknout pod zátěží,a musíte taky občas trochu cuknout aby se zamknuly....
pokud to lehce cukne je to dobrý..pokud to moc hupne-rupne- máte načatý volnoběžky tak jako já..pokud nic-ste v prdeli a nový stojej okolo 4500,-
pak esli je budetem měnit,doporučuju manuály-vylézt otočit a hurá...vydržej víc...ale otrava vylézt zalézt ...

sníh- kapitola nejhorší- nejezděte do snehu kterej máte nad prahy-okolo 42 cm serie auto já jakžt takž projedu 50-55 cm ,ale nesmí zastavit,jinak končím..projel sem i 70cm ale prašan a vlítnul sem tam aSI V 50KM/H
takže protože máme oplastovanej spodek,sníh klouže na zadní nápravy a hromadí se tam a dojde k tomu,že se přizvedne a kola nemaj takovej záběr....předek lehne vahou hotovo..pokud nejste uplně ve vzduchu ,musíte kurvit spojku typu v před a vzad v před zad alias 1 a R 8-[
Gumy- [-o< zimní vám sou v hlubokým nahovno,ale sou dobrý na silnici a ujetej sníh..do ptrašanu a kupy sněhu jsou i dobrý vraníky t2 t3 atd..gum je spousta a já se k nim zase vracím :lol: ,proptože sem si říkal,že uš je nebudu potřebovat a vono houno..chcu je zase :lol:

bahno brod- bacha :!: :idea: altík je docela nízko at tam neskončíte a saní je jakž takž vysoko,to by neměl bejt problém

mno kdyby něco zapoměl,vzpomenu si...
mám ho 8 let a něco sem s ním zažil,ale nevím určitě všechno..úpočítám,že kluci snad ještě něco napíšou,popřípadně poradí....

takže v noci prosím volat co nejmín.. :mrgreen: :|
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejčastější závady Galloper...aneb poradna -nemoc galloperu

Příspěvek od pepan »

názorná ukázka jak to nemám být 8)
Přílohy
kov 025.jpg
kov 025.jpg (63.58 KiB) Zobrazeno 1007 x
kov 024.jpg
kov 024.jpg (46.14 KiB) Zobrazeno 1007 x
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejčastější závady Galloper...aneb použití 4x4

Příspěvek od pepan »

neska nido nevolal :mrgreen:

edit lejsany ty chuji :roll:
každej chytrej člověk rozumí-cuknout-pomalu-aspopn kůsek,ale žádnej rychlej hrk aby se volnoběžky zamkly a můžeš to pak vopálit naplno a vyhneš se tím to hrku v nich..to je strašná rána :roll:
meleš píčoviny-když je mráz -je nejlepší coufnout,protože se mě nespočetně krát stalo,že zmarzli a nevodemkli se..až potom co sem coufnul
seš kokot..nic víc :lol: :lol:
výrobce naprosto jasně uvádí kolik je max s volnoběžkama.je to i v servisce pako jedno :lol: trapný :lol:
Naposledy upravil(a) pepan dne 14 čer 2010, 18:23, celkem upraveno 1 x.
UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
Lejsany
*
Příspěvky: 33
Registrován: 26 led 2010, 14:22

Re: Nejčastější závady Galloper...aneb použití 4x4

Příspěvek od Lejsany »

No ja nevim,výrobce nikde neuvádí max.rychlost na H 4x4,normálne když je sníh tak to tam zařadím a jedu třeba 100-120 km/h
Ty volnoběžky taky není uplně pravda co pišes,mam sice manuální,ale když je takhle hnusně tak je ani neodemykám,nechám je zamčené at se to toči.Jediné co je na tom špatne je spotřeba ta jde asi o 1-1,5l na 100km nahoru.
S tim cukáníim s automatama to je úplná slátanina a výmysl,automaty právě vůbec nemají rádi když se hrká dopředu a dozadu,protože se odemknou a zase zamknou.Tak to puvodní majitel toho mého zničil ty origo a koupil nějaké ATS nebo tak nějak.
Taky jsi sem vůbec nenapsal ze po vyřazení na 2kolku se musí couvnout cca 2 metry aby se volnoběžky odemkly :roll:
Dávas tady rady jak nějakej guru všech Galoperistu a nekoupíš si ani kurtu a ztrapnuješ se nějakým řetězem na krávu :roll: :roll: :roll: :roll:
Vždyt to vypadá jak ty jezedaci co to vozej na předku u traktoru :!:
Radši si bež přečíst offroadforum.cz dneska jsem to objevil a to je supr forum, musím se tam zaregistrovat,ale když jsem to četl,tak tam asi Galopru moc nebude.Tady je to ale ještě horší.Tohle forum jsem našel v neděli,ale nedozvěděl sem se tu vůbec nic o Galoprech až tedy na tento z poloviny pravdivý příspěvek.
Toho svého Galopra už mám 2 roky,ale internet mám teprve týden,s pc moc neumím,táhne mi už na 60 tak se nedivte když nebudu nečemu rozumně,jsem rád když to vubec pustím.
Odpovědět

Zpět na „Pokec“