Bez varovania nechce naštartovať (opravené)

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Bez varovania nechce naštartovať (opravené)

Příspěvek od miro13 »

Zdravím vás,
v piatok som odstavil auto v garáži, všetko v pohode štart, jazda normal. Dnes ako vždy, nažhavím, otočím kľúčom a motor nechce naskočiť. Premeral som žhaviče OK(v lete všetky 4 vymenené);poistky všetky OK;povolil som prívod od čerpadla na Common Railu-následný štart-čerpadlo dávkuje OK;používam VIF aditív;v garáži +2°C;žiaden dym pri štarte;nikdy žiadne problémy ani náznak;motor som točil tak asi 10 sekúnd, 2 min. pauza a opakovať;to všetko som zopakoval asi tak 15-krát;pri poslednom pokuse(už zmierený s výdavkami) motor naskočil bez zakašlania asi v 8 sekunde;skúšobná jazda-trochu som ho pretiahol,pár krát vypnúť/naštartovať všetko OK;keď si predstavím že ostanem visieť teraz v zime s rodinou(v sobotu chceme ísť na výlet)tak toto nie [-X ;prosím poradte, mal už niekto niečo podobné :?:
čaute a dík za cenné rady
Naposledy upravil(a) miro13 dne 22 črc 2010, 13:47, celkem upraveno 1 x.
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Reklama
 

vojta
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2006, 22:14
Bydliště: Jíloviště víc neřeknu
Kontaktovat uživatele:

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od vojta »

Zdravim vas mam ten samy problem,uz jste to prosim vyresil,auto bylo uz v servise Hyundai a v dalsich neautorizovanych servisech. Rano kolem-3 stupnu to nechce chytnout a pri tom blika kontrolka imobilizeru. Na diagnostice bez zavad. Moc dekuji za kazdou radu. A jeste pri teplote -15 to chytne bez problemu a staci aby tto bezelo 10 vterin a potom to chyta na drcnuti.
Naposledy upravil(a) vojta dne 01 úno 2010, 22:37, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Getz 1.5 CRDi 65kw Hip Hop Red (co jineho ze :-) ) moje beruska
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od Engineer »

nemože ta kontrolka immo znamenať aj čosi iné ako immobilizer? podľa manuálu?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
vojta
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2006, 22:14
Bydliště: Jíloviště víc neřeknu
Kontaktovat uživatele:

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od vojta »

To prave nevim jestli to muze znamenat neco jineho ta blikajici kontrolka. Je to zajimave,ze to tak startuje. Je to Santa fe crdi 2,0 2001
Hyundai Getz 1.5 CRDi 65kw Hip Hop Red (co jineho ze :-) ) moje beruska
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od miro13 »

[quote="vojta"]...uz jste to prosim vyresil...
...ešte som to nevyriešil, keďže sa mi to už nezopakovalo; chcelo by to urobiť diagnostiku, len je mi ľúto :cry: vyhodiť 20€ keď všetko sa tvári OK...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
vojta
Příspěvky: 8
Registrován: 20 zář 2006, 22:14
Bydliště: Jíloviště víc neřeknu
Kontaktovat uživatele:

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od vojta »

Je mozne,ze diagnostika nic neukaze a budou to vyhozeny penize,nechal bych to projevit.Chtel bych se vas zeptat jestli vam pri startovani problikne nebo blika kontrolka imobilizeru nebo jiz po zapnuti klicku rosviti a potom zhasne a pote nastartujete?.
Hyundai Getz 1.5 CRDi 65kw Hip Hop Red (co jineho ze :-) ) moje beruska
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od vipe »

Co si vzpomínám tak když zapneš klíček tak kontrolka imo svítí potom nastartuješ a kontrolka zhasne. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od Engineer »

Ale nie u každého auta.
A to že bliká a nechce naštartovať, ak je príčinou immo, tka prečo bliká?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od miro13 »

vojta píše:Chtel bych se vas zeptat jestli vam pri startovani problikne nebo blika kontrolka imobilizeru nebo jiz po zapnuti klicku rosviti a potom zhasne a pote nastartujete?.
...otočím kľúčom-kontrolka imobilizeru svieti;začnem štartovať a pokiaľ motor nenaskočí na brnk (teraz v zime, keď je studený motor) tak počas točenia štartéra kont.imob. pravidelne preblikáva; po naskočení motora kontrolka zhasne...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od vipe »

miro13 píše:...otočím kľúčom-kontrolka imobilizeru svieti;začnem štartovať a pokiaľ motor nenaskočí na brnk (teraz v zime, keď je studený motor) tak počas točenia štartéra kont.imob. pravidelne preblikáva; po naskočení motora kontrolka zhasne...
Tak to ju, to jsem zatím nepostřehnul pač mi to naskočí na drc a nemám tudíž možnost vidět tu kontrolku blikat. :mrgreen:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od miro13 »

...takže včera sa mi stalo presne to isté ako v prvom príspevku v tomto témate, avšak už sa mi nepodarilo motor natočiť, akumulátor som vymlátil do dna, dnes som ho plne nabil mimo vozidla, po osadení späť do auta motor naskočil na prvý pokus, mám podozrenie na imobilizér, ako sa vám správa kontrolka imobilizéru pri štartovaní, kedy vám zhasne???
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od miro13 »

...bol som za chlapíkom urobil mi diagnostiku, potvrdil moje tušenie - imobilizér štrajkuje, mám vymontovať čítaciu cievku na ktorú sa pozrie, keď bude vadná tak výmena nebude drahá, pokiaľ to nepomôže tak hovoril že imobilizer môže nahradiť akýmsi modulom ktorý sa bude tváriť ako imobilizér (je to ale drahšie riešenie ako tá cievka), povedal mi že staršie imobilizéri sa dajú deaktivovať jednoducho ale tie novšie [-X , idem vybrať tú cievku, dám vedieť čo ďalej...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od miro13 »

...problém pretrváva aj po kontrole cievky, imobilizéra, súvisiacich relé, vizuálnej kontrole studených spojov RJ... ale našiel som v servisnom manuále nasledovné, citujem:(som slabo znalý angličtiny :oops: :oops: prosím o vysvetlenie) "probable cause-cranking speed too low" "remedy-repair starting system or charge or replace battery so that engine cranks at a minimum of 150 rpm" mám tomu rozumieť tak, že pokiaľ klesne štartovacia rýchlosť pod 150ot/min. nenaštartujem? Ďakujem za odpoveď...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
DusMi
**
Příspěvky: 111
Registrován: 01 dub 2008, 15:49

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od DusMi »

No ako, ze pomaly toci starter, minimalne otacky kluky by mali byt 150/min, takze tomu rozumies spravne.
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Bez varovania nechce naštartovať

Příspěvek od Damian »

Přesně tak, pokud má motor míň než 150 otáček, nenaskočí. A otáčky mu dává startér. Takže ti radí kontrolu akumulátoru (jestli ti nepohasínají kontrolky při startu, neřešil bych...), nebo startéru. Zpomalení startéru bývá nejčastěji (ne vždy) způsobeno špatným ukostřením, zkus mu přidat kostru a uvidíš co to udělá. Pokud to pomůže, chtělo by to startér vyndat a vyčistit. Bude buď zaoxidovaný v místech kde má kontakt s motorem, nebo na přechodu k držáku uhlíků. Tohle byla nemoc favoritů a felicií. Mockrát jsem to řešil i u Fiatů. On totiž startér nemá jinou možnost ukostření, než přes spoj s motorem. Takže doporučuju ještě skouknout ukostření celého motoru.
Může tam být i větší problém, ale nebývá to až tak časté...
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“