Přetáčení tachometru v zimě + bzučení

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Veena
*
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009, 20:37

Přetáčení tachometru v zimě + bzučení

Příspěvek od Veena »

Zdravíčko, mám accenta '97 5dvéř 1.5 a v zimě se mi stává, že od cca 40km/h se mi zblázní ručička tachometru, ale jakože totálně. Když jsou mrazy jako teď a ráno nastartuju, tak mi to už po sídlišti ukazuje 200km/h (víc na tachometru nemám) a když to rozjedu ještě víc, prolomí ručička zarážku a vlítne až na "km/h" nápis dole uprostřed :? Přitom jedu třeba jen 70km/h v reálu. Jak se motor zahřívá, tak to postupně přestává a tak za 20-30 minut jízdy se to uklidní. To celé je doprovázeno bzučením, které při přeskočení na nápis "km/h" už spolehlivě přehluší i autorádio :? Má někdo tušení čím to může být? Je to jen v zimě a přímo uměrné mrazům.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Přetáčení tachometru v zimě + bzučení

Příspěvek od mechoun »

Tacho s mechanickým náhonem co? Takže zatuhlý bowden. Namazat řídkým olejem, nebo vyměnit.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
Veena
*
Příspěvky: 21
Registrován: 09 led 2009, 20:37

Re: Přetáčení tachometru v zimě + bzučení

Příspěvek od Veena »

Snad to nezakřiknu, ale zázrakem to přestalo samo od sebe. Ale nejsem si jistej, jestli to je bowdenem, když to dělá jen v zimě a za tepla ne.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“