Nepřesné hodnoty vnější teploty - Sonata 05, NF

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
LAX
Příspěvky: 7
Registrován: 29 srp 2008, 09:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Nepřesné hodnoty vnější teploty - Sonata 05, NF

Příspěvek od LAX »

Ahojte,

Od prosince mám na mé Sonatě (NF:2005/08) drobný problém s měřením vnější teploty. Ukazuje asi o 5-10 st více než je skutečnost. Do té doby to bylo naprosto bez problémů. Pak přišlo po mrazech (cca -11st) celkem prudké oteplení (cca +10) a od té doby to ukazuje špatně. Narazil jsme na netu na nějaký dokument, který se tváří oficiálně - odkaz na něj je zde:
http://www.amdmaddness.com/sonata/tsb/a ... cement.pdf

Dle něj Sonaty NF vyrobené od r. 2005 do 2006/01 měly osazeny čidla, které mohou vykazovat podobné potíže.
Máte někdo podobnou zkušenost? Nevíte něco o tom, že by měl Hyundai např. svolávací akci na výměnu těchto čidel? Popř. netušíte kolik to může stát?

Chystám se do servisu na pravidelnou prohlídku, takže to tam zkusím probrat, nicméně zajímalo by mě jestli jste na to někdo nenarazil.

Jinak musím říct, že se "Soňou" jezdím asi 1,5 roku a stále jsem "zamilovaný". Prostě skvělé auto, které potěší mnoha detaily v každodenním provozu :D.

Předem díky za vaše tipy.......

Čauky, LAX.
Hyundai Sonata '05 2.4i AT Elegance
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nepřesné hodnoty vnější teploty - Sonata 05, NF

Příspěvek od Hardcam »

Tento dorbny problem mame na Sonate taky, ale rozdil teploty neni tak drasticky, jedna se zhruba o 2-3 stupne. Mam moznost porovnavat s Elantrou, kde je automaticka klimatizace taky, ta je ovsem presna.
vysvetluju si to tim, ze je zrejme cidlo umisteno spatne, nekde, kde se dostava privod tepelho vzduchu z motoru.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hyundai_driver
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 lis 2009, 14:38
Bydliště: Střední čechy

Re: Nepřesné hodnoty vnější teploty - Sonata 05, NF

Příspěvek od hyundai_driver »

Ahoj,

letos mám podobný problém. Co začalo mrznout, tak mi to ukazuje o nejméně +8 stupňů více. Minulý týden se jednou večer oteplilo nad nulu a na ten večer se to zlepšilo a možná i srovnalo. Teď jsou teploty pod nulou a stejně mi to ukazuje nejméně +6. Sonatu NF mám právě 13 měsíců a loni v zimě jsem tento problém neměl. Zatím to neřeším. Je trochu nepříjemné, že z teploměru nevím, jestli venku mrzne, ale zatím se to dá dobře odhadovat.

Rada žádná, ale nejsi v tom sám.
i40 2014 1.7 CRDI
Hyundai Matrix 1.6i 2008 - manželka

dříve:
Hyundai Sonata NF 2005 3.3i V6
Hyundai Sonata EF 2003 2.0i GLS
Daewoo Lanos 1998 1.6
Toyota Corola 1998
Toyota Carina 1996 1.6
LAX
Příspěvky: 7
Registrován: 29 srp 2008, 09:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřesné hodnoty vnější teploty - Sonata 05, NF

Příspěvek od LAX »

Ahojky,

tak je opraveno :-)
V servise doporučili vyměnit čidlo vnější teploty. Nechal jsem jej tedy objednat a dnes mi jej vyměnili.
Pro informaci - cena čidla cca 900,- kč, celkem i s prací 1.140,- (autorizovaný servis).

Mějte se, kupu spokojených kilometrů v našich Sonatách :-)

PS: Díky všem za příspěvky

LAX
Hyundai Sonata '05 2.4i AT Elegance
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Nepřesné hodnoty vnější teploty - Sonata 05, NF

Příspěvek od Birkof »

Ahoj, tak mě čidlo teď při -10 ukazuje -40 :D a při -5 většinou 1-2. Zajímalo by mě, jestli tohle čidlo má vliv na délku žhavení žhaviček u dieselu.
Jinak bych se rád zeptal, kde se to čidlo nachází a kde se dá sehnat.
Díky
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřesné hodnoty vnější teploty - Sonata 05, NF

Příspěvek od Farrael »

Nebude mít. Je to pouze orientační čidlo pro informační panel v kabině, abys věděl, jak je venku. Mě ukazuje také směrem dolů (paradoxně od ostatních). Nicméně zcela stabilně, takže jsem si na to zvykl a neřeším to. Vím, že ukazuje o rovných 7 stupňů směrem dolů. Takže když je -7°C na displayi, venku je nula :-).
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepřesné hodnoty vnější teploty - Sonata 05, NF

Příspěvek od David PLEVA »

tak já si stěžovat nemůžu. U mně je to + - 1 stupeň. Co na meteostanici i na Aldinovi, to přibližně i na ukazateli vnější teploty. :D/
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „SONATA“