Stráca sa olej

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Stráca sa olej

Příspěvek od cviro88 »

Ahojte, mam santíka 2,0 CRDI. Kupil som ho pred pol rokom a najazdil 11 000 km. Slape v poriadku, no za ten cas som tam uz dolial 5 litrov oleja a to sa mi nezdá byť normalne.... Viete mi niekto poradiť čo to môže byť? Mláčky pod autom nemavam a ani pod kapotou nieje vydno stopy po oleji. Mal som ho v servise, no tam sa len pozreli pod kapotu a skonštatovanie bolo že motor je uplne super. No radšej sa pytam aj tuna. Lebo chcem spraviť vymenu všetkych filtrov a oleja, no aby som to nerobil zbytočne ked mi o chvilu zmizne :-)
A este ma napadlo - mal som pokazeny termostat - moze to mat nieco aj s tym?
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od black_sheep »

termostat ne - tezko bude mit souvislost. nech si nekde v servisu zmerit komprese ve valcich a pokud mozno at ti je daj pisemne - napis vysledky! motor ten olej obvykle spaluje, kdyz mizi. olejove fleky pod autem nebyvaji obvykle a prece jsi nevycakal 5 litru oleje. 1l/2000km je fakt hrozna spotreba - to musi bejt vylitanej motor :-(

nemizi treba i voda? nemichaj se? nevari? jestli vari, tak to nemusi bejt termostat ale podfoukany tesneni pod hlavou :arrow: to by zral olej i vodu a bylo by to nakonec dost levny a nebyl by to takovy problem. v pripade, ze zjisti, ze mas spatne komprese a nebude nic nasvedcovat tomu, ze mas podfoukane tesneni - tak to je motor zraly na pretesneni - generalku, a to uz je horsi. obligatni otazka, kolik to ma "najeto"? uvozovky proto, ze u ojetiny NIKDY nevis.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od cviro88 »

Teraz má necelých 70 tisic nabehaných (na tachometri ovšem) Ja som si tiež myslel že je motor vyhejglany, no servisak uz na pohlad a podla zvuku povedal že motor je ako novy, že tam by nemala byť chyba. No kym to niekto poriadne nepopozera, tak si isty nebudem. A voda mi nemizne vobec, keby som tam nedaval nemrznucu, tak by som ani nebol dolieval za ten čas.
A kompresiu mi zmeraju hocikde, alebo radšej v hyundai - nevyznam sa moc do toho :-k A jaka je za to asi cena?
Inak Ďakujem ti za reakciu :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od black_sheep »

neboj, zmeri to radove za stovku :-) neni to drahe - jen vytahnou svicky a misto nich zapoji budik - a meri. pan mechanik je asi kouzelnik, ze pozna vybehane tesneni pohledem nebo podle zvuku. kompresiometr je asi zbytecny nastroj.....

70.000 a vybehane CRDi... no, to je divny... to spis bude KO turbo. staci sundat hadici od sani - bude-li tam olej tak je to jasny.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od cviro88 »

:-)) Takže pozeram že tam je tých možností dosť....
No nič, tak mi asi neostáva nič len hodiť ho nejakemu mechanikovi a dufať. Prozatím velká vďaka za info - ešte v takú neskoru hodinu :-) A ked sa dopátram k problému, tak to sem hodím. No teraz idem na zárobok na 2 tyždne, takže asi až potom.
Este raz diky.
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od Hujer »

S nejvetsi pravdepodobnosti ti to mizi pres turbo!Jinak zmereni komprese nebude za par stovek,musis z toho vyndat vstrikovace.Jinak i kdyz budes mit kompresi ok,tak presto muzes mit v haji stiraci krouzky!Ty na kompresi nemaji vliv!Ale u tohoto motoru je to nepravdepodobne.
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od black_sheep »

je to malo pravdepodobny (kvuli najezdu), ale mozny to je. no nejlepsi je zkontrolovat turbo, kdyz bude okay tak jit po zbytku - zmerit tlaky a uvidis.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od zdenek76 »

zkontroluj turbo, prosakujte to kolem něj, nebyl bys první ani poslední, dost vozů řešilo tuto závadu už v záruce, i tady na foru bys našel členy s tímto problémem
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od cviro88 »

díky chlapi, takže dam pozriet najskôr turbo, potom komprese a pojdem dalej ak bude treba čo dufam že nie :oops:
Este mi jeden povedal že aj vzduchovy filter môže sposobiť zvyšenu spotrebu.... no žeby až tak to sa mi nezda...
A pri predbiehani (ked sa zapne turbo) mi ide aj čierny dym z vyfuku, no neviem či moc alebo je to primerané, kedže som sa nikdy na inom santiku neviezol a ani nikoho osobne nepoznam. Tak to nevviem porovnať.
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od PetrB »

Ahoj,
já jsem při 13T km musel dolít asi 3,5l oleje, protože jsem byl skoro na suchu. Při první garančce jsem to samozřejmě hlásil. Prý je to normální a může se to dít. Olej mi vyměnili a teď při skoro 18T mám stálou hladinku. Takže to možná byla jenom vlastnost nového motoru (doufám).
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od cviro88 »

no pri novom motori hej, no moj tátoš nieje novy.
Behom 2-3 dni by sa mi mal jeden chlapik mrknut na to turbo, no moc si od toho neslubujem, lebo sam povedal že nema s tym moc skusenosti. Ale tak nadej umiera posledna :-)
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od cviro88 »

Takže som rozobral hadice medzi turbom a intercoolerom a oleja tam mam viac než som očakával. Tak sklamany z poznatku že budem musiet vyvaliť cca 650 eur za nove turbo, popripade jeho opravu cca 350 euro som zavolal do servisu zameraného na turbá. No tam mi dali další kopanec do zadku a to ten, že ked mam olej aj v privode aj vo vyvode z turba, že tak je to skor motor v haji. A to ma zložilo uplne, psychiku mam v haji :-)
No idem s tym aj tak do servisu nech mi este skontroluju to turbo, nech som si na 100% isty.
Potom napisem vysledky.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od black_sheep »

proc by mel bejt motor v haji? olej v hadici od turba do sani nebo IC znaci, ze je turbo KO.
bud rad, ze neni potreba rozebirat motor.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
bacil
*
Příspěvky: 28
Registrován: 30 pro 2009, 16:05
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od bacil »

motor by byl v háji,kdyby to turbo vytáhlo olej ůplně a zadřel si to,což není problém.Pokud si na to přišel včas [-o< oprav turbo a jezdi v klidu dál :lol: jinak rychle s autem pryč a kup si benzina :) tam ti nic takového nehrozí =D>
Uživatelský avatar
cviro88
*
Příspěvky: 30
Registrován: 06 úno 2010, 23:09

Re: Stráca sa olej

Příspěvek od cviro88 »

Ja som aj s nafťakom spokojny, som toho nazoru že ked sa má pokaziť, tak sa pokazí každe auto, bez ohladu na značku a pohonnú hmotu.....
A to že prečo motor.... to ti ja neviem, to mi servisak povedal že ked mam olej aj tam aj tam, tak je to motor a nie turbo. Ale ako som už písal dam si to este pozriet druhemu. Dnes som s nim volal, jedna znama mi ho odporucila ze on sa dost vyzna. Tak som zvedavy - no cim viac sa v tom rypem, tym som viac zhrozený och..... Este mi nikto nepovedal : počuj kamo ved to len takato hovadina ti tam šarapatí :P o takej vete sa mi už aj snivalo heh
Ked sa dozviem presne co s tym je, tak napisem aj s cenami za odstranenie.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“