Kolísanie otáčok

Moderátor: Moderátoři

dan.ka
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2010, 11:45

Kolísanie otáčok

Příspěvek od dan.ka »

Máme Matrix, rok výroby 2008. Hneď po kúpe v roku 2008 sme zistili, že otáčky motora po štarte kolíšu, aj nad 2200 a späť.
Hneď sme túto vadu reklamovali a auto bolo v servise už 8x, avšak doposiaľ vada odstránená nebola. Obvolali sme skoro všetky autorizované servisy Hyundai, ale nevedia tento problém riešiť. Predajcovia si s tým nevedia rady. Začali sme to riešiť cez právnika a listom sme oznámili predajcovi, že odstúpime od kúpnej zmluvy. Ten povedal doslova, že nevedia v tejto veci pohnúť s dovozcom, že treba tlačiť na neho, aby sa to pohlo. U vozidiel Accent bol tiež tento problém, postavili sa viacerí a začalo sa to riešiť.
Prosím preto majiteľov vozidiel Matrix, ktorí majú takúto vadu, že pri štarte kolíšu otáčky hodnú chvíľu, kým sa to dá do normálu, aby mi napísali svoje meno a rok výroby na moju e-mailovú adresu: dan.ka@centrum.sk
Náš právnik bude v tejto veci potom komunikovať priamo s dovozcom, aby tento problém riešil.
Telefonicky sme s Bratislavou tento problém konzultovali a vyjadrili sa v tom zmysle, že ešte sa s takým problémom u Matrixu nestretli.
Ďakujem a prajem pekný deň
Reklama
 

michal2828
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 úno 2008, 14:36

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od michal2828 »

Matrix 1.6/76 kW 02/2008, stříbrná metalíza
dan.ka
Příspěvky: 2
Registrován: 09 úno 2010, 11:45

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od dan.ka »

Michal ďakujem, pozrela som si tú diskusiu. Ale ja trvám na tom, že je to výrobná vada a servisáci mi to potvrdili, len oni chcú byť u dovozcu dobrí, tak to nechávajú tak. Priznali, že si s tým nevedia rady. Bol ten istý problém u Accentov i Getzov a odstránili to. Nerada by tom to prehliadala, pretože sme jazdili viaceré typy áut a nerobilo to. Merania v servise u nášho auta ukázali odchýlky - servis to uznal za vadu a dovozca z Blavy nás následne volal, že je to v norme, že tak to má byť. Máme dvoch majiteľov Matrixov, ktorí majú túto vadu tiež a chcú to riešiť. Preto by som bola rada, keby sa ozvali viacerí, ako som písala vyššie, aby si uvedomili, že je to problém a venovali sa tomu.
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od behe »

Pri starte rano, bez ohladu na rocne obdobie, obcas mam podobny problem, ale je to vyslovene iba obcas.
Vyslovne kolisanie otacok som zaznamenal asi len 5krat. Inak po nastartovani otacky sice vyletia hore ku 2200, ale hned sa plynule vratia na 1000 az 1300 a ako sa motor zohrieva, volnobeh sa pomaly ustali na svojich 800.
Trhanie pri rozjazde som parkrat zazil, ale boli to len jednotlive pripady a dost davno, neviem si predstavit ako tu chybu teraz dokazovat. Bolo to cosi take, ze ako sa rozbieham, napriek stlacenemu plynu a pomalemu pustaniu spojky isli otacky prudko dole a motor dochol.
Posledny polrok to uz nerobi.
Matrix Premium 1.6
fantom
Příspěvky: 6
Registrován: 24 říj 2007, 17:48
Bydliště: Sk

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od fantom »

Dobrý deň

Problém s kolísaním otáčok máme od kedy sme kúpili nový Matrix 1,6 v jeseni r.2007. Prejavuje sa hlavne ráno pri studenom štarte prakticky po celý rok s výnimkou leta. Otáčky vybehnú na cca 2200 a po chvíli prudko klesnú. Motor zostáva bežať, ešte sa mi nestalo aby zdochol. Asi po pol minúte sa otáčky ustália všetko je ok. Je to určite výrobná chyba. V servise s tým nevedia pohnúť. Robia to aj niektoré iné benzínové autá (SX4, Megane, Fiesta) ale určite to nie je normálne. Čo sa týka reklamácie v servise, v Prešove (slabý servisa aj predajca) mi povedali, že je to normálne, že vraj treba nechať otáčky ustáliť a potom vyraziť. Pripadalo mi to,akoby si so mňa robili srandu. V Košiciach o tom probléme vedia, nevedia ho ale vyriešiť.
Prajem veľa šťastia s riešením problému, myslím že ste spravili dobre, že to riešite právnou cestou aj keď je to beh na dlhé trate. Ja som pravdupovediac už rezignoval, riešim pre zmenu problém s odpadávaním laku na všetkých kľučkách na dverách.
Matrix 1.6 Dynamic
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od behe »

U mna sa to prejavuje len obcas, raz dvakrat za mesiac. Neviem ako chybu dokazovat.
Samotne kolisanie by nebolo problem - ten je v tom, ze sa neda s autom slusne rozbehnut. Akonahle pustam spojku, idu otacky dolu a auto skace. Na druhej strane ale je pomoc celkom jednoducha - netreba pasivne cakat na ustalenie otacok, ale pred zaradenim rychlosti parkrat pridat naprazdno plyn (brm brm brrrrm), staci do 3000 otacok, a potom uz slape ako treba.
Matrix Premium 1.6
fantom
Příspěvky: 6
Registrován: 24 říj 2007, 17:48
Bydliště: Sk

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od fantom »

Ano aj tak sa dá. :D Otázka je čo to spraví so spotrebou paliva.
Matrix 1.6 Dynamic
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od rastos »

Behe, tak mam to aj ja. Rano po nastartovani sa s autom neda slusne rozbehnut, lebo dochne. Tiez som to riesil svojpomocne popridavanim plynu. Ale nie je to v poriadku. V servise som to uz spominal, som dohodnuty, ze im to pridem predviest. Lenze teraz sa oteplilo a pri vyssich teplotach to az tak nerobi. Takze musim pockat do jesene a zimy, ale nevadi, auto je stale v zaruke.
Problem je, ze to asi fakt nevedia riesit, a kvoli zopar Matrixom sa im nechce vyvijat new software. Ale pojdem za tym, nenecham to tak.
Matrix 1.6
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od behe »

fantom píše:Otázka je čo to spraví so spotrebou paliva.
Je to zanedbatelne. Cakanim na jednej cervenej sa spali nepomerne viac.
Matrix Premium 1.6
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od behe »

rastos píše:Problem je, ze to asi fakt nevedia riesit, a kvoli zopar Matrixom sa im nechce vyvijat new software. Ale pojdem za tym, nenecham to tak.
Tak urcite informuj, ako sa veci vyvijaju.

Ozaj neviem ako chybu dokazat, ked sa prejavuje tak zriedkavo. V servise mi nepripadaju, ze by boli ochotni sami to nejak extra skusat a hladat, ak to nedostanu na tacke pod nos. Mam v zivej pamati ako som riesil ten kruzok imobilizera - na just v servise vzdy fungoval, takze som si pripadal ako pako.
Matrix Premium 1.6
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od rastos »

V mojom pripade sa to da, len musi byt chladnejsie pocasie, teploty okolo nuly (jesen, zima). Odnesiem auto do servisu, na druhy den rano tam pridem, posadim prijimacieho technika za volant, dam mu do ruky kluc a poviem - nech sa paci, nastartujte a pomaly sa s tym pohnite. A viem, ze minimalne najblizsich 20 sekund mu to bude zdochynat, otacky budu klesat a zase vyletia vysoko hore a podobne.
Skratka nenormalny stav.
Matrix 1.6
Laket
*
Příspěvky: 23
Registrován: 08 kvě 2009, 06:27
Bydliště: Zlaté Moravce
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od Laket »

Pripájam sa , včera ráno 15°C , normálny štart otáčky hore a zrazu asi na 400-500 ot/min , zvuk ako na 2 válce potom asi na 1500 a už bolo dobre. Nezdochol , ale neviem ako budem štartovať keď bude zimšie? Prvá zima bola absolútne bez problémov , tej druhej sa začínam báť. Na tachometri 29000km, budem to reklamovať pri garančke som zvedavý , čo na to povedia?
MATRIX 1,6i/2009/5 , GETZ 1,1 2007/5
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od behe »

Laket píše: Prvá zima bola absolútne bez problémov , tej druhej sa začínam báť. Na tachometri 29000km, budem to reklamovať pri garančke som zvedavý , čo na to povedia?
Urcite daj vediet, ako to dopadlo.
Zimy sa bat nemusis, ono sa to po necelej minute ukludni a motor uz bezi ako ma. Kazdopadne, par dni dozadu v jedno chladnejsie rano sa aj mne znovu pripomenul tento problem. Ak to bude robit castejsie, pojdem do servisu aj ja, snad sa podari to tam demonstrovat... uz nemam vela casu, zaciatkom buduceho roku mi konci zaruka. Mozno po jej uplynuti budu vediet, ako sa to riesi :evil:
Matrix Premium 1.6
Uživatelský avatar
Blesk
*
Příspěvky: 20
Registrován: 07 bře 2010, 21:56

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od Blesk »

Tankujte pořádný benzín! 8) Já takové problémy nemám, že by mi při rozjezdu, ač studený, motor chcípl. Velmi zřídka mi otáčky lehce zakolísají, ale selským rozumem, to může být milionem věcí, které nemusejí nutně znamenat závadu(náhlý výkyv napětí na jakémkoli čidle, krátkodobý výkyv tlaku paliva.... nic není dokonalé). Já jezdím na V-Power95. Mám několikanásobně ověřeno, že mi snižuje spotřebu proti klasice o 0,7-8l/100km. :wink:
behe
**
Příspěvky: 186
Registrován: 21 úno 2008, 08:13
Bydliště: Bratislava

Re: Kolísanie otáčok

Příspěvek od behe »

Blesk píše:Tankujte pořádný benzín! 8)
Problem o ktorom sa bavime, urcite nesuvisi s benzinom.

Tvoje, ale aj inych skusenosti s V-Power a Co. by ma inak celkom zaujimali -
skus otvorit samostatnu temu, rad si precitam.
Matrix Premium 1.6
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“