Problem s disky...

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
sypac
Příspěvky: 2
Registrován: 03 led 2006, 15:36
Bydliště: Valtice

Problem s disky...

Příspěvek od sypac »

Tak sem si koupil 14´´ ALU kola Ronal R 42.S nadsenim sem je nechal obout a doma sem je zacal davat na auto. Mam Lantru 96 1,6l. Zacal sem hezky zadni napravou a na bubny sedly docela hezky,ale pak prislo zklamani pri montazi na predni kotouce. Jak sem to tak hezky dotahl (obe predni kola) , vsiml sem si, ze mi to mistama nedoliha,tak sem disky zase sundal a nestacil sem se divit, paradne se me vymackly okraje ocelovych sroubu, ktere drzi ty kotouce, do okraju tech zlabku na disku. :( Tim padem disk nesel dotahnout az do konce,takze kola se vlnily jak zizaly... Nevite co s tim??? Dikec za radu
sypac, Hyundai Lantra 1,6 16V r.v.96
Reklama
 

Zdeněk LKN
*
Příspěvky: 46
Registrován: 24 bře 2006, 17:51
Bydliště: okr. Ústí nad Orlicí

Příspěvek od Zdeněk LKN »

Zdravím, měl jsem ten samí problém s plechovými. Bohužel jsem je nechal opískovat, nastříkat komaxtitem, obout a vyvážit. Následně jsem začal od zadních kol a dopadl jsem stejně. Musel jsem koupit nové, protože jsem nechtěl riskovat, že budu mít vzadu jiné a vpředu také; je to pak problém s rezervou :roll: . V jednom Barumservise mi řekli, že se to musí poznat podle čísla, které se běžně neudává. Mojí chybou ale bylo, že jsem si od prodávajícího ze servisu nevzal lístek (byly již starší a 5 ks). Při výměně měl bohužel už jen 4ks. Nechal jsem mu tam kontakt, že až je bude mít, tak ať se mi ozve. Slíbil mi i jako kompenzaci za barvu, že mi je obuje, ale je to cca 20km od bydliště, tak jsem obutí vzdal. Na ten náhradní disk se mi do dneška neozval :cry: . Přitom to je servis, který se živý prodejem starších disků i gum a myslím, že úspěšně.
Je to pro mne lekce a nyní si vždy už beru lístky.
Doporučuji se stavit v Barumu nebo v Mototechně, aby Ti řekli přesný rozměr disků, aby se do prohlubní vešli matice na náboji kola. Ty původní bych se snažil vrátit prodávajícímu.
LANTRA 1.8/G4GM GLS; ročník 1997
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Kola

Příspěvek od rade622 »

A co tak sehnat šrouby do těch disků? Ani favorit neměl stejné šrouby do plechu i do litých. Alespoň do některých typů. Pokud máš dobrou rozteč, musí tam sednout. Zeptej se tam, kdes to koupil!
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Dastin

Příspěvek od Dastin »

ja jsem si udělal pětimilimetrové podložky pod kolo a bylo po problému na lantřa 1993:Taky jsem se spálil a bylo to na plecháčoch z miciny.Teď doporučuju vždy před koupí nasadit na předek, dotáhnout šrouby a zatočit za tu námahu to stojí a když prodávající nebude souhlasit jdu jinam. Litákú a plecháču je plná pr... jen si vybrat.:D
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kw 1997 LPG
Tomas
Příspěvky: 8
Registrován: 11 led 2006, 15:38
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tomas »

Myslim, ze resenim by byly jine srouby. Mam taky dve sady sroubu - jedny na plechace na zimu a jedny na hlinikove. Kazdopadne jsem auto koupil na hlinikach vcetne klice na sundani kol. Jake vsak bylo prekvapeni pred zimou pri prezouvani na plechace, kdyz jsem zjistil, ze ten klic do hliniku nesedi :) Jsem byl celkem rad, ze me nepotkal nejakej defekt nekde na ceste. Bych byl trochu namydlenej.... Takze bacha na to :)
Uživatelský avatar
Vita
******
Příspěvky: 2520
Registrován: 30 lis 2005, 08:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vita »

Tomas píše:Myslim, ze resenim by byly jine srouby. Mam taky dve sady sroubu - jedny na plechace na zimu a jedny na hlinikove. Kazdopadne jsem auto koupil na hlinikach vcetne klice na sundani kol. Jake vsak bylo prekvapeni pred zimou pri prezouvani na plechace, kdyz jsem zjistil, ze ten klic do hliniku nesedi :) Jsem byl celkem rad, ze me nepotkal nejakej defekt nekde na ceste. Bych byl trochu namydlenej.... Takze bacha na to :)
Jo jo ... presne jak pises ..
Dve sady sroubu, a dva ruzny klice ...
Ale defektu se neboj ... Ja jsem mel chvilku prisroubovany plechace tema sroubama do litaku a nic se nestalo ... :wink:
Tim na tebe nechci privolavat defekty ... to ne .... :shock:
Coupe 2.0 r.v. 2005 GK - 105.1/6000
Lantra 1.6 r.v. 1992 16V G4CR DOHC 84/6200
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Kola a pneu“