vysunovací anténa a 12V zásuvka

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od StanleyCZ »

Ahoj,
tak jsem si taky pořídil Elantru r.v. 2002, ale ještě musím vyřešit dva problíémy. Nejsem moc zručný a v elektrice se moc nevyznám, tak se chci zeptat někoho zkušenějšího.

Problém 1:
Budu muset dát novou výsuvnou anténu, protože původní je zničená. Na fóru o Lantře jsem našel tenhle odkaz na naténu http://www.tipa.eu/cz/produkt/14470023- ... va-am-21m/,
jenže nevím jak to je s montáží do Elantry, nikoli Lantry. A pokud bych ji sehnal, tak jak se vůbec dostanu do prostoru v karoserii, abych mohl anténu vyměnit už netuším vůbec.

Problém 2:
Nefunguje 12V zásuvka. Zkoušel jsem ji a zjistil jsem, že nefunguje samice. Po projetí fóra (o Lantře) jsou nasnadě 2 příčiny. Rozpadlý konektor ve středové konzole nebo pojistka. Nevím ale jak odmontovat středovou konzolu. Našel jsem dole ve zdířce na popelník dva šrouby, ale to bych odmontoval ještě spodek. Jak ale uvolním horní část?
Nevíte která pojistka má tu zásuvku na starosti?
Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od Hardcam »

Vitam Te tu. Hruby koncept jak rozebrat stredovy panel jsem sem nedavno daval. Neni to nic tezkeho, prace na 5 minut. Postaci krizovy sroubovak - 2 srouby najdes po vyndani popelniku a 2 nad volantem. Pak jen opatrne vycvakavat. Pojistka je v pojistkove skrini - nalove od volantu mas takovou vyklapeci prihradku, tu musis vyndat.
Kdybys bydlel nekde pobliz Slanyho, pomohl bych Ti s tim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Roadtohill30
**
Příspěvky: 101
Registrován: 18 lis 2009, 00:45

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od Roadtohill30 »

Tu antenu som mal von vcera akurat, treba dat dolu tapacir z kufra pravej strany dva sroby a zopar rychlodrziakou a tam je namontovana vcelku fajn pristup a nic zlozite...je tam par srobou a potom to len vytiahnes smerom dolu cele...
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od zahyx »

jednoducha instalace ja jsem si pred pul rokem kupoval original hyundai sice jetou ale slouzi dobre
ja jsem tam mel pripravenou elektriku a myslim si je ji tam taky budes mit :-)

kdybys chtel nejak poradit tak napis
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od StanleyCZ »

Díky moc za rady.
2 Hardcam: Bydlím kousek od Slanýho, konkrétně v Novém Strašecí. Takže Tě možná rád vyhledám. Teď se učím na zkoušky, takže zatím to zkusím sám, když budu mít chvilinku oddych. Ale děkuju moc za nabídku. Zkusím teď asi nejdřív tu zásuvku, která bude časově míň náročná.
2 Roadhohill30, 2 zahyx: MRknu na to až bude čas kluci, ale díky. Jinak jak se pohybuje cena origo antény nevíte? Nemáte zkušenosti s tou originální? Myslím jenom jestli se tam dá použít/jestli pasuje.
Byl jsem i na vrakvišti, ale anténu jsem nesehnal.

Děkuju za uvítání :-)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od Hardcam »

Co delas za skolu, ze mas zkousky ted? Jinak se taky ucim. Ve Straseci se pohybuju docela casto, takze neni problem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od StanleyCZ »

Připravuju se na národní srovnávačky, abych se na vejšku dostal, protože jsem tu minulou skončil. Takže budu dělat znova příjimačky a na jednu fakultu berou právě výsledky NSZ místo příjimaček.
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od zahyx »

StanleyCZ píše:Díky moc za rady.
2 Hardcam: Bydlím kousek od Slanýho, konkrétně v Novém Strašecí. Takže Tě možná rád vyhledám. Teď se učím na zkoušky, takže zatím to zkusím sám, když budu mít chvilinku oddych. Ale děkuju moc za nabídku. Zkusím teď asi nejdřív tu zásuvku, která bude časově míň náročná.
2 Roadhohill30, 2 zahyx: MRknu na to až bude čas kluci, ale díky. Jinak jak se pohybuje cena origo antény nevíte? Nemáte zkušenosti s tou originální? Myslím jenom jestli se tam dá použít/jestli pasuje.
Byl jsem i na vrakvišti, ale anténu jsem nesehnal.

Děkuju za uvítání :-)
myslim ze jsou uplne stejny
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od StanleyCZ »

Tak jsem se dostal k prozkoumání závady 12V zásuvky.
Nakonec to bylo to nejmenší, co to mohlo být. Přetavená 15A pojistka. Vyměněno za novou a už to funguje. Mám kolem té zásuvky takový bílý kroužek. To je osvětlení? Ptám se proto, protože jsem ještě neměl možnost jet s tím v noci a stíněním se mi nepodařilo docílit potřebného šera, tak jsem ještě nezjistil jestli to svítit má či ne.
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od Rybář »

U Lantry to svítí. U Elantry nevím, ale třeba NewAccent to podsvícený nemá :|
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem to podsciceny mel...zarovka s modrym navlekem od vyroby.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od black_sheep »

to samy ma lantra i coupeso... accent je nizsi trida vyrabena v turecku, takze takovy blbosti si odpustili....
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od StanleyCZ »

Takže jsem se svezl v noci a zjistil jsem, že bílý kroužek okolo zapalovače mi nesvítí. Nesvítí ani ta hořící cigareta na zapalovači. NO ale jelikož nekouřím, tak neřeším. Nevadí mi, že to nesvítí ať už by mělo či ne.
A teď k anténě:
Dostal jsem se prozkoumání situace okolo antény. Po pro mě docela pracném(bylo to poprvý) sundání pravého obložení kufru jsem zjistil, že mám zaražený ten vysouvací teleskop až dovnitř, přičemž je ještě k tomu zlomený, takže k ničemu. Motůrek a celý mechanismus včetně držáku chybí :-( Myslel jsem, že bych koupil tu universální anténu co jde na lantru http://www.tipa.eu/cz/produkt/14470023- ... va-am-21m/ , ale u ní držák nebude. Na vrakovišti jsem nesehnal nic. Ani hloupé těsnění, které je u mě zničené(asi to někdo páčil a část ulomil). Psal jsem do Hyundaie kvůli nové anténě, ale řekli mi, že nová el. anténa stojí 5154 Kč, což je fakt hodně. Druhý problém je, že jelikož tam nebyl ten mechanismus antény, tak bylo těsnění uvolněné a dostalo se pod něj voda a jelikož tam jsou škrábance, tak se v tom chytla rez. Mrkněte na foto tady: http://standikzestraseci.rajce.idnes.cz/ela/
Jak byste tu anténu řešili Vy v téhle situaci? Na Tom linku je taky fotka asi 30cm dlouhého škrábance na dveřích, ale není až na plech. Jen do plniče, takže to nehoří
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od black_sheep »

hehe nam taky nesviti horici cigareta v aute, protoze v nem nekourime :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: vysunovací anténa a 12V zásuvka

Příspěvek od black_sheep »

na antena je UNIVERZALNI, takze ne jen na lantru...... uchyceni maj plus minus stejny, to nak vyresis neboj :-) ja ji vozim i v coupe i v lantre.. :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“