nováček

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

tomba4268
*
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2010, 21:57

nováček

Příspěvek od tomba4268 »

Ahoj všichni,objednal jsem si svoje vysněné autíčko Hyundai 2.2CRDI AT,a potom jsem objevil tenhle váš club a pročetl si ho :o , no a musím říct,že jsem trochu znervózněl a začal si říkat jestli jsem se neunáhlil.Každý píše jak mu něco skřípe,vrže,bouchá na nápravách nebo popřípadě se začudí z motoru a pak už jen odtahovka :roll: trochu mě z toho :cry: no ale už je stejně pozdě,zítra si pro něj jedu.Tak alespoň první dotaz:má někdo zkušenost se zavíracím klíčkem, ten originál je opravdu už jak z jiného století.Dík za odpovědi.
Reklama
 

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: nováček

Příspěvek od zdenek76 »

info o sklápěcím klíčku tady určitě najdeš
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
gallows
Příspěvky: 6
Registrován: 20 úno 2010, 15:23
Bydliště: Praha

Re: nováček

Příspěvek od gallows »

Ahoj, já si taky zítra jedu pro Santa Fe. Fórum jsem pročítal docela důkladně a mě to naopak vyznělo tak, že s tím autem jsou většinou všichni docela spokojení. V poslední době se tady sice vyskytují příspěvky ohledně různých závad, ale musíš to brát tak, že ti, kteří o závadách píšou už mají nějaký kilometr najeto. No a u každého auta se s narůstajícím počtem najetých kilometrů objevují závady. Já osobně se poruchovosti Santa Fe nebojím. Přeju Ti hodně spokojených kilometrů! :D
HYUNDAI SANTA FE 2,2 CRDi 4WD ELEGANCE AT
ŠKODA OCTAVIA SLX 2.0 - na prodej
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: nováček

Příspěvek od Pavel M »

Občas je pravda,že zazlobí,ale to už je asi fakt smůla/viz 37 000 km propálený píst/.Jinak zase tak moc se na Santu nadávat nedá.Servis se chová třeba u mě slušně a dá se všecho řešit.A to že občas někde něco zabouchá je snad u každýcho auta/v rodině nová fabie a Multivan/a taky to nený vše ideální.Santa je můj druhý a klidně zatím půjdu do třetího,teda až bude zase nový.Přeji mnoho šťastných kilometrů a málo volů na silnici :D .
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: nováček

Příspěvek od sosi »

Tiež sa mi zdá, že vačšina čo tu píše je zatial spokojná. Dokonca tu niekto písal, že najazdil na sante 200tis km a skoro nič ešte že nemenil... Ale samozrejme záleži kus od kusu. Ja som pred kupou čítal skoro všetko na tomto fore.
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
NUNES
*
Příspěvky: 29
Registrován: 01 úno 2008, 14:21
Bydliště: Praha

Re: nováček

Příspěvek od NUNES »

Mohu li přispět něčím tak mám Santa Fe dva roky. Koupil jsem ho jako nové v Mnichově za hodně dobré peníze. Určitě jsem ušetřil minimálně dvěstě tisíc korun. Mám najeto 57 000 a jsem spokojený. Nic nebouchá, spotřeba je kolem 8 l. v létě trochu nižší a jsem spokojený. Jediný problém byl, že mi přestala svitit obě přední světla a auto bylo dva dny v servisu než přišli na závadu. Jenom mi vadí ceny za pravidelný servis, méně než 8 tis. korun jsem ještě neplatil
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček

Příspěvek od DusanCZ »

NUNES píše:Mohu li přispět něčím tak mám Santa Fe dva roky. Koupil jsem ho jako nové v Mnichově za hodně dobré peníze. Určitě jsem ušetřil minimálně dvěstě tisíc korun. Mám najeto 57 000 a jsem spokojený. Nic nebouchá, spotřeba je kolem 8 l. v létě trochu nižší a jsem spokojený. Jediný problém byl, že mi přestala svitit obě přední světla a auto bylo dva dny v servisu než přišli na závadu. Jenom mi vadí ceny za pravidelný servis, méně než 8 tis. korun jsem ještě neplatil

he he ja ho take koupil u Mnichova, ale v zari 2009 s cenovym rozdilem cca 240 tis, moje auto tady v tu dobu stalo 860 tis a ja za nej dal 620 :)
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
tomba4268
*
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2010, 21:57

Re: nováček

Příspěvek od tomba4268 »

tak budu doufat, že to bude ok,dnes jsem ho dovezl-cesta s tempomatem pohodička i když jsem se jen tak brouzdal po dálnici (kolem 100km/h) je to přece jen funglovka tak to nechci hned trápit.Všiml jsem si ale,že byly orosené přední světlomety když jsem zaparkoval :? a mám dojem,že se to tady někde řešilo,tak jdu hledat,jinak samo dík za přání šťastných km
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: nováček

Příspěvek od sosi »

DusanCZ píše:
NUNES píše:Mohu li přispět něčím tak mám Santa Fe dva roky. Koupil jsem ho jako nové v Mnichově za hodně dobré peníze. Určitě jsem ušetřil minimálně dvěstě tisíc korun. Mám najeto 57 000 a jsem spokojený. Nic nebouchá, spotřeba je kolem 8 l. v létě trochu nižší a jsem spokojený. Jediný problém byl, že mi přestala svitit obě přední světla a auto bylo dva dny v servisu než přišli na závadu. Jenom mi vadí ceny za pravidelný servis, méně než 8 tis. korun jsem ještě neplatil

he he ja ho take koupil u Mnichova, ale v zari 2009 s cenovym rozdilem cca 240 tis, moje auto tady v tu dobu stalo 860 tis a ja za nej dal 620 :)

Dajte tipy. Dá sa tam furt ešte kupiť lacnejšie? Dik
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
labtor
**
Příspěvky: 115
Registrován: 02 zář 2009, 10:37
Bydliště: Praha,Brno

Re: nováček

Příspěvek od labtor »

tomba4268 píše:Ahoj všichni,objednal jsem si svoje vysněné autíčko Hyundai 2.2CRDI AT,a potom jsem objevil tenhle váš club a pročetl si ho :o , no a musím říct,že jsem trochu znervózněl a začal si říkat jestli jsem se neunáhlil.Každý píše jak mu něco skřípe,vrže,bouchá na nápravách nebo popřípadě se začudí z motoru a pak už jen odtahovka :roll: trochu mě z toho :cry: no ale už je stejně pozdě,zítra si pro něj jedu.Tak alespoň první dotaz:má někdo zkušenost se zavíracím klíčkem, ten originál je opravdu už jak z jiného století.Dík za odpovědi.
len aby sa z teba nestal hypochonder.Kazde auto sa ti moze pokazit.alebo je najlepsie nic nemat a nic sa nam ani nepokazi :D/
SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT 7 miestne
----------------------------------------------
ACCENT 1,5 12V MT
----------------------------------------------
Coupé 2.0 CVVT
Uživatelský avatar
donaifel
*
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2009, 10:41

Re: nováček

Příspěvek od donaifel »

tomba4268 píše:tak budu doufat, že to bude ok,dnes jsem ho dovezl-cesta s tempomatem pohodička i když jsem se jen tak brouzdal po dálnici (kolem 100km/h) je to přece jen funglovka tak to nechci hned trápit.Všiml jsem si ale,že byly orosené přední světlomety když jsem zaparkoval :? a mám dojem,že se to tady někde řešilo,tak jdu hledat,jinak samo dík za přání šťastných km
Nazdar. Ja som si ho kupil minulý rok a tiež sa mi rosili svetlá stále. Keď som to chcel riešiť na záruku, tak mi vraveli, že musím dojsť vtedy, keď tie svetlá sú orosené, a že im nestačia len fotky. Tak jak na potvoru sa mi to buď nerosilo alebo keď sa zarosilo, tak sa nedalo z nejakého dôvodu ísť do servisu.
Nakoniec som to prestal riešiť a uz sa ani nerosí pri bežných jazdách. Len keď vídem do terénu a tam ho trápim, že stojím a vytáčam a je vlhko, tak sa zarosia akoby od tepla motora + vlhko. Tak to nejak neriešim. Medzitým som tam dal xenóny, tak by mi to aj tak nevyreklamovali.
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: nováček

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Ber to tak: komu se s autem nic neděje, nemá důvod psát a pídit se po řešení .... Proto se možná zdá že každý majitel SF má nějaký ten problém. Nesmíme opomíjet tu mlčící spokojenou většinu.
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček

Příspěvek od DusanCZ »

sosi píše:
DusanCZ píše:
NUNES píše:Mohu li přispět něčím tak mám Santa Fe dva roky. Koupil jsem ho jako nové v Mnichově za hodně dobré peníze. Určitě jsem ušetřil minimálně dvěstě tisíc korun. Mám najeto 57 000 a jsem spokojený. Nic nebouchá, spotřeba je kolem 8 l. v létě trochu nižší a jsem spokojený. Jediný problém byl, že mi přestala svitit obě přední světla a auto bylo dva dny v servisu než přišli na závadu. Jenom mi vadí ceny za pravidelný servis, méně než 8 tis. korun jsem ještě neplatil

he he ja ho take koupil u Mnichova, ale v zari 2009 s cenovym rozdilem cca 240 tis, moje auto tady v tu dobu stalo 860 tis a ja za nej dal 620 :)

Dajte tipy. Dá sa tam furt ešte kupiť lacnejšie? Dik
HTTP://WWW.AUTOWELT-SIMON.DE
nicmene ted ma uz nove modely, ale taky levneji, ale uz to neni takove jako kdyz doprodaval pred uvedenim faceliftu.
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: nováček

Příspěvek od DusanCZ »

tomba4268 píše:tak budu doufat, že to bude ok,dnes jsem ho dovezl-cesta s tempomatem pohodička i když jsem se jen tak brouzdal po dálnici (kolem 100km/h) je to přece jen funglovka tak to nechci hned trápit.Všiml jsem si ale,že byly orosené přední světlomety když jsem zaparkoval :? a mám dojem,že se to tady někde řešilo,tak jdu hledat,jinak samo dík za přání šťastných km

co mas za motor, jeste 114kW ci uz mas facelift s 145kW ??
a pokud mas 114 tak mas uz sklapeci zrcatka a blinkry v nich, ci jsi chytnul nejakou zlevnenou skladovku ?
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
tomba4268
*
Příspěvky: 15
Registrován: 24 úno 2010, 21:57

Re: nováček

Příspěvek od tomba4268 »

DusanCZ píše:
tomba4268 píše:tak budu doufat, že to bude ok,dnes jsem ho dovezl-cesta s tempomatem pohodička i když jsem se jen tak brouzdal po dálnici (kolem 100km/h) je to přece jen funglovka tak to nechci hned trápit.Všiml jsem si ale,že byly orosené přední světlomety když jsem zaparkoval :? a mám dojem,že se to tady někde řešilo,tak jdu hledat,jinak samo dík za přání šťastných km

co mas za motor, jeste 114kW ci uz mas facelift s 145kW ??
a pokud mas 114 tak mas uz sklapeci zrcatka a blinkry v nich, ci jsi chytnul nejakou zlevnenou skladovku ?
ne ne je to starý model 114Kw, ale určený pro finský trh a já to koupil za 620t. u euroautopartner-Jihlava,bezva jednání a tak vůbec no a má to výbavu Dynamic+pár drobností asi navíc (ty el. sklopný zrcátka,dešťový a světelný senzor a tak), ale jinak nic převratnýho a blinkry v zrcátkách ani náhodou ty jsem tady viděl u BLACK Edition
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“