Huceni ze zadniho kola atd.

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

m-team
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2010, 00:34
Bydliště: Bystrice nad Pernstejnem, Poznan (PL)

Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od m-team »

Ahoj vsem, hledal jsem ale nenasel a mam nadeji ze zbytecne nezakladam nove tema. Mam problem se svym aute. Z leveho zadniho kola se zacal ozyvat zvuk jako kdyz jedu na mekke pneumatice, tak sem zastavil, ale nic. Myslel jsem ze to muze byt zle vyvazenou pneumatikou nobo neco podobneho. Vymenil jsem za rezrvu zvuk stejny. Potom mi v zatacce nebezpecne zaplaval zadek, nacoz jsem zjistil ze kolo ma docela vuli a hukot se zvysil. Pokud sundam kolo a mam auto ve vzduchu, vezmu brzdovej kotouc do ruk a zahybu s nim je jakoby uvolnenej, trosku ma vuli. Kdyz sem sundal ten kloboucek co je ve stredu brzdoveho kotouce, nasel jsem tam jenom velikou matku s takovym zvlastnim jistenim, takze ani nevim jak ji povolit nebo cokoliv jineho. Jaka muze byt zavada? Je to spatne lozisko? Jsem schopny to vymenit doma sam? Za pouziti klasickeho naradi? Nebo musim na servis? Napriklad brzdove desticky, olej atd. si delam sam. Na ruky levej nejsem, jen bych potreboval pripadne poradit jak to udelat. Ta matka s tim jistenim je mi zahadou. Auto i v docela male rychlosti na nerovnostech plava jak kajak a nerad bych nekde v zatacce ztratil kolo. Takze s tim ted nejezdim. Az kdyz nemam na vyber a musim prejet nekde pokud nemam druhe auto. Mockrat dekuji za kazdou radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od mirpie »

no pravděpodobně asi ložisko. Opravu zvládneš doma. Ložisko zadního kola se prodává i s nábojem, takže to něco stojí. Je důležité rozlišit, zda máš verzi s nebo bez ABS, jen z hlediska nákupu. ABS kroužek je nalisován na náboj a je součástí balení. Má 29zubů.
A ta velká matice drží právě ložisko. Jištěná nijak není, aspon si nepamatuju, že by tam něco bylo. Chce to jen kvalitní ořech, páku - pořádnou trubku a povolíš to. Pod maticí je jen tuším podložka s jazýčkem, kterou sundáš. Sundáš brzdový třmen s deskami a celý náboj i s kotoučem pak stáhneš z pevného čepu. Kotouč odšroubuješ a přehodíš na nový náboj s ložiskem. Vše očistíš a nasadíš zpět. Nejdůležitější je tu matici dotáhnout na správný - předepsaný moment, najdeš v tabulkách, nebo ti to tady někdo najde. Pokud to utáhneš málo, bude to mít vůli jako ted. Pokud to přetáhneš, kolo bude mít velký odpor se točit a navíc zničíš ložisko.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
m-team
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2010, 00:34
Bydliště: Bystrice nad Pernstejnem, Poznan (PL)

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od m-team »

a jak poznam jestli mam s ABS nebo ne?
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od marenkka »

ciao, podle toho co pises je to lozisko na 100%.
menil sem ho v lete. nejlip nejdriv sundej brzdy vcetne kotouce jak psal mirpie. vem kladivo a vetsi sroubovak. ta matice je zajistena tim ze je zaklepla do drzky. tukni do toho sroubovakem aby si ji aspon trochu narovnal a pak ji povol. sundas cely naboj a ten vymen a slozv opacnem postupu. co se tyce utazeni loziska tak je tam klasicky lozisko a ne kuzelikovy takze si myslim ze je jedno jak moc ho utahnes, kdyz to teda neurves :) ja sem ho utah pevne co to slo asi tak 50cm pakou. po utazeni vem dve kladiva a zajisti tu matici proklepnutim do te drazky (kdyz praskne nevadi, hlavne aby nemela sanci se povolit) pak sloz brzdy a mas to :)))

jinak jestli mas ABS to by si mel vedet, ale na tom naboji je videt takvej zubatej krouzek, jak psal mirpie

prijemnou praci, je to na par minut :)))
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
JardaH
*
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2008, 01:09

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od JardaH »

jenom poznamka....nevim co mas presne za ročník auta...ale od faceliftu (možná i dřív) dávali náboje s 44 zuby... tak si to radsi spocitej nez to objednas.
jinak preju at zas brzo slouzi :)
Hyundai Coupé 2.0 FX r.v.2001
m-team
Příspěvky: 3
Registrován: 08 bře 2010, 00:34
Bydliště: Bystrice nad Pernstejnem, Poznan (PL)

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od m-team »

Mockrat Vam dekuji za informace a rady. Auto je rok 97. A ten krouzek se zoubkama je videt i jen kdyz sundam kolo nebo to musim rozdelat a rozmontovat abych to zjistil? To je asi ostatni otazka co mam :D moc diky
Uživatelský avatar
JardaH
*
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2008, 01:09

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od JardaH »

auto hod na hever, sundej kolo, priprav si baterku a fixu :) oznac si fixou jeden zub, otacej nabojem a spočti zuby :)
ale 97 jeste nebude 44-zubka
Hyundai Coupé 2.0 FX r.v.2001
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od mirpie »

97 je určitě 29zubů
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
eforar
Příspěvky: 5
Registrován: 13 bře 2010, 22:56

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od eforar »

na 100% to je lozisko.. hod to do servisu ;) das max 3000,-
Uživatelský avatar
Dave
***
Příspěvky: 762
Registrován: 02 lis 2005, 21:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od Dave »

Víte někdo utahovací moment na tu středovou matici? Taky budu měnit ložiska, tak bych to rád věděl.
Hyundai Coupe RD 2.0 139 PS ATF, Sparco, Momo, Ferodo, Schroth, OMP, Sony
Škoda Octavia combi 1.9 TDI 4x4
Ford Transit 96 2,5D 69 PS
Suzuki SV 650 N 99 -modrá metla, K&N filtr, G&G výfuk, Dynojet kit, NGK
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od mirpie »

na přední je něco kolem 250Nm, poud dobře pamatauju, vzadu to bude hodně podobný....
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Erikozo
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2007, 22:38
Bydliště: Slovakiaaaaaaaaa Piestany

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od Erikozo »

mne kamos hovoril ze to ozubene koliecko okolo loziska vylisoval a kupil len samotne lozisko vyslo ho to podstatne lacnejsie a jazdi natom uz druhy rok ..
Coupe99 1.gen 2.0 16V
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od mirpie »

jo jde to, pokud při té výměně ten kroužek nerupne, kdyžtak mám náhradní
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od delphino »

Tak 29 nebo 44 ? Chci si ho koupit, ale mám 1998 a tenhle rok se objevuje o obou.

jinak

http://www.eshop-rychle.cz/autopb/eshop ... -2-loziska

loziska za az podivny ceny, zadni za 1290 ..nerikam, ze me to jako studenta nelaka : P
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Huceni ze zadniho kola atd.

Příspěvek od mirpie »

nejlíp když si pod to lehneš a spočítáš si to, třeba vepředu na poloose, tam je na to lépe vídět, ale rok 98 by měl být také ještě 29zubů.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“