Centrál neodemyká

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
spee25
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2010, 21:27
Bydliště: Znojmo

Centrál neodemyká

Příspěvek od spee25 »

Zdarec,mám problém s odemykáním dveří na :hyu: Lantře 97.Klíčem jdou otevřít pouze řidičovy dveře-pokud ale otevřu nebo zavřu dveře zevnitř,jdou všechny.Takže servo motorky jsou nejspíš ok(akorát sem tam vynechají dveře spolujezdce-nejspíš je uvolněný servo motorek?)Pročítal jsem toto fórum celé a podobný případ se tady neřešil,tak prosím o radu,co vyměnit a kde koupit-montáž snad zvládnu?Jestli je tam centrál origo nevím,protože ve dveřích řidiče je servo motorek,ale auto jsem koupil i s DO,které samozřejmě nešlo...Jo a nevíte kde jsou řídící jednotky CZ a DO?Moc díky za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od mayq »

To by mohla byt chybna RJ centralu. Mozu byt povyskocena napriklad aj jedna zo svoriek ktore sa do seba zasuvaju. Chcelo by to rozobrat hlavne oboje predne dvere. RJ sa povacsine davali pod volant, za ten plast ktory zakryva vsetky tie kable :hyu:
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od alarm »

Rozober dvere vodiča, ak ti to funguje z vnútra , všetko je v poriadku, len tiahlo od kĺúčika vo dverách je nejaké vadné (zlomený gulový plastový čap, vyskočený, ohnutá tyčka...a podobne)
Dialkové, otváranie z vnutra , a kľúč z vonka, sú paralelka do toho istého zariadenia, a keďže to funguje, chyba je v prenose impulzu, nie v zariadení.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
spee25
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2010, 21:27
Bydliště: Znojmo

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od spee25 »

Díky za rady,hned jak bude čas,tak se na to mrknu...Ale asi bych to tipoval na to uvolněné tahlo ze zámku do centrálu?!
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od Damian »

Přesně tak, pokud CZ z vnitřku dveří řidiče funguje, a klíčem ne, znamená to že táhlo od klíče nějakým způsobem "nedosáhne" tak daleko, aby to spínač centrálu zaznamenal.
A to že ti nešla dálka je pravděpodobně tím, co už se tu taky řešilo - potřebuješ servomotor do dveří u řidiče (jen do nich, v ostatních už je...), aby nahradil pohyb, který normálně děláš mechanicky, když otáčíš klíčem v zámku. Pak ti DO normálně půjde.
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Uživatelský avatar
Bishop2225
**
Příspěvky: 202
Registrován: 05 črc 2009, 18:10
Bydliště: Ostrov, Karlovy Vary

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od Bishop2225 »

Měl jsem podobnej problém. Většinou je chyba ve vůli táhel. Od zámku ti vede táhlo dolů k zámku dveří a odtamtud k centrálu, buď tam máš někde velkou vůli, že to nepřetáhne tu páčku dost daleko, nebo ti to táhlo úplně vypadlo z uchycení.
:hyu: Hyundai Lantra 1,8 GT ... voňavka 92 000 najeto ... :hyu:
:hyu: Hyundai Lantra GLS 1,6 16V 84kW, r.v. 95 :hyu:
Plná palba s klima... :-)

=D>už šla do světa =D>
spee25
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2010, 21:27
Bydliště: Znojmo

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od spee25 »

Zdarec,asi to bude povolený tahlo,protože stačí jen dovytáhnout tu kličku,kterou se zamyka zevnitř a odemče se mi celý auto.No ale ještě nebyl čas to rozdělat-teď jsem řešil zlomenej klíč-jedinej klíč...ještě se budu muset podívat proč začalastavkovat klima a pak snad centrál-nechce se mi do sundávání tapecu...Díky všem za rady.
Palo1979
Příspěvky: 3
Registrován: 19 srp 2011, 08:39
Bydliště: Žilina

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od Palo1979 »

Zdravím páni.
Som tu nový ale mám podobný problém...ale! neodomyká a nezamiká centrál vôbec...poistka pod prístrojovou doskou je OK tak neviem poradíte mi??
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od myšák 80 »

asi bude v kelu přepínač v řid. dveřích. Rozebrat kouknout proměřit a buď sehnat nový přepínač nebo nahradit servomotorkem. Víc ti po netu asi nikdo neporadí :-k
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Palo1979
Příspěvky: 3
Registrován: 19 srp 2011, 08:39
Bydliště: Žilina

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od Palo1979 »

Ďakujem a kuknem....skúsim premerať a napíšem :-k
Uživatelský avatar
Kkozi
*
Příspěvky: 22
Registrován: 04 lis 2011, 12:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od Kkozi »

Mam zas jinou verzi problemu:D:

Central mi jenom zamyka,jak dalkou,tak tlacitkem zevnitr, ale neodemyka.
Ani zevnitr, ani dalkou (dalka ale gunguje,auto problikne...a musim to stejne zmacknout,protoze jinak,kdyz odemknu klicem, tak se spusti alarm:)

Nevite, co s tim? Diky :*
Hyundai Coupe GK 2.7 V6 (2003)
Hyundai Sonata 2.7 V6 GLS (2001)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od alarm »

dole tapacírung vodičových dverí...
1) posunutý(uvolnený) motorček, tým pádom do jednej strany ide ,do druhej nedočiahne
2) motorček ovláda takú krabičku, a ak to nepomôže, v krabičke sú diody, jedna je zhorená
samozrejme v prvom rade treba odmerať, či do vodičoveho motorčeka ide napatie v oboch smeroch, až potom 1),2)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Kkozi
*
Příspěvky: 22
Registrován: 04 lis 2011, 12:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od Kkozi »

Diky za radu,zkusim to o vikendu o mrknout.

Ted jsem zkousel zamykat zevnitr a je slyset cvaknuti (asi relatka) tak to snad nebude tak hrozny.


Jesty offtopic otazka. U ridicova sedadla se mi neskapi predni cast nahoru ani dolu. Ta zadni jde v pohode a vsechny ostatni taky. Bude v haji motorek nebo je to tsm nak zvlast napojeny a muze to bejt jenom vypadly? Zkusim zitra vsechno omrknout.

Diky hyundai clube :*
Hyundai Coupe GK 2.7 V6 (2003)
Hyundai Sonata 2.7 V6 GLS (2001)
Plastic
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2008, 17:42

Re: Centrál neodemyká

Příspěvek od Plastic »

Zdravím,mám trošku nenormální problém..Mám Hyundai coupé 1999,mám centrální zamykání na DO a najednou mi přestalo fungovat..Auto prostě nejde zamknout a nejhorší je že nejde zamknout ani klíčem..Baterky v DO jsou nové a DO to ani nemůže být,neboť vždy když jsem seděl v autě,a zamkl jsem zevnitř auta ručně dveře od spolujezdce,tak se mi automaticky zamkli dveře od řidiče..Nyní když zamknu zevnitř dveře od spolujezce dveře od řidiče zůstanou odemčené,ale když jen zastrčím klíč do zapalování dveře od řidiče se zamknou a centrál funguje,samozdřejmě ale DO nefunguje,protože když je klíč v zapalování tak DO by správně fungovat nemělo..A teď perlička..............Přes den mi všechno funguje jak má,přes DO zamykám a odemykám bez problému a večer to přestane fungovat..Už týden parkuju před barákem s úplně odemčeným vozem a jsem dost nevyspalý..Můj pocit je takový,že když mi to přestane fungovat,tak to vypadá,jako by tam nešel proud,jenže nevím kde mám hledat v autě přímač DO,nebo řídící jednotku centrálu..Poraďte prosím
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“