iPod / iPhone

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

iPod / iPhone

Příspěvek od juramac »

Podle informaci na webu je mozne pripojit do audia iPod , ale jen prostrednictvim specialniho kabelu, ktery se zasouva do USB i AUX najednou a obsahuje udajne chip, ktery umoznuje ovladani iPodu z volantu . Zajimalo by mne, jestli je tento znackovy Hyundai kabel soucasti dodavky, nebo zda je potreba si jej objednat extra, jako prislusenstvi a take by mne zajimalo, zda je funkcni i s iPhonem. S iPod Touch funkcni udajne je. Mate nekdo vice informaci nebo zkusenosti s timto kabelem a resenim pripadne z jinych modelu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od havros »

Kabel pro připojení iPod stojí 1311 Kč a funguje naprosto spolehlivě 8)
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od laxo18 »

do prdele to je pekne velka cena :shock:
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od juramac »

No, tak ta cena zase az tak vysoka neni, a pokud je to funkcni original, tak proc ne. Mozna mi ho da prodejce jako darek 8) . Jedinem ceho se obavam, jestli je funkcni jen pro iPod a nebo zda chodi i s iPhonem.....
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od havros »

iPod a iPhone jsou víceméně stejné přístroje, takže by to mělo šlapat všechno :)
sembera
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2010, 15:20

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od sembera »

Tak mi prosim posli odkaz na kabel. Koupil jsem kabel s propojenim AUX i dobijeni USB. Funguje, ale ovladat iPhone z volantu se mi nepodarilo. Take moc nerozumim poznamce v manualu, aby se nepouzivali originaly kabely od Apple. Jinak jsem stastnym majitelem ix35 a zatim nadsen. Lubos.
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od havros »

Odkaz není, máme to jako originální doplňky 8)

Objednací kód je 961252L000
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od juramac »

Tak jsem ten kabel zkousel u meho prodejce, dal mi ho dokonce zdarma, a skutecne s iPhonem funguje. I kdyz-iPhone se chytil az na treti pokus, jinak na me porad kricel, ze toto zarizeni neni podporovane..... Ale po opakovanem vytazeni a zasunuti kabelu a opakovanem startu auta se nakonec chytil a funguje. Na displayi radia se zobrazuji playlisty i nazvy skladeb a skupin , z volantu jdou volit skladby, playlisty ale "jen" pres menu na radiu. Ale to mi nevadi. Doufam, ze to nebude takto na trikrat pripojeni blbnout stale.... A take neni prilis dobre,ze je ten kabel tak kratky. Kdyz budu chtit prilepit iPhone na okno kvuli navigaci, tak budu muset koupit prodluzovacku... A kdo vi, co s tim kabelem ta prodluzovacka udela.... Apropo, podporuje BlueTooth v audiosystemu take dvoukanalovy rezim A2DP ?
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od havros »

Ohledně A2DP dobrá otázka, v pondělí musím vyzkoušet a zjistit :)
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od juramac »

Tak jsem dnes vyzkousel,zda ma Bluetooth v aute zmineny dvoukanalovy rezim A2DP a k me velke radosti ma. :) Telefon s podporou A2DP, v mem pripade iPhone, jsem bez problemu sparoval , pote jsem presel v mode radia do rezimu "phone" a vesele si bezdratove prehraval muziku ulozenou v iPhonu. Funguje naprosto bez problemu. Jen prechod mezi playlisty a pisnickami jde samozrejme jen z prostredi telefonu, ne z volantu, ale to je normalni, BT v radiu bere jen zvuk. Pokud chce nekdo ovladat playlisty z volantu, tak musi pripojit zdroj pres kabel do AUX a nebo USB, pripadne do obojiho najednou zminenym kabelem k iPodu.
Prijemne je i to, ze diky A2DP, pokud mate v telefonu i navigaci, se vam pri pokynu z navigace ztisi hudba v radiu a pak se opet zesili na puvodni hodnotu, a pokyny jdou z repro audia v aute. Toto jsem musel v minulosti resit dodatecnou montazi extra zarizeni.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od FISHkaa »

vau, to jsem zvědav jestli to půjde i s HTC Win CE navigací ;-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od juramac »

Narazil jsem na problem s A2DP. Kdyz mam na telefonu zapnutou navigaci, tak mi hlasove povely jdou z repro auta jen ,kdyz mam v radiu zapnuty "phone mode". Kdyz ale chci poslouchat radio a mam zvoleny FM mode- tedy zapnutou nejakou stanici , tak povely z navigace nejdou. Jde to jen, kdyz v telefonu rucne zvolim vystup zvuku z telefonu a ne z radia . Ale jakmile mi nekdo zavola, tak sice mohu mluvit pres BT , ale po ukonceni hovoru se zvuk z navigace opet neobjevi,musim jej opet rucne prepnout. Defacto zvuk z navigace v telefonu jde do radia jen z "phone modu" , ale z zadneho jineho. Takze pri poslechu muziky z telefonu to beha bez problemu,ale pri poslechu stanice z radia ne. Nemate nekdo tuseni, kde muze byt problem?
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od Ondrej »

Ja len ako laik: Nebude to tym, ze su to uz cesty 3? Jedna=radio, druha=telefonovanie, tretia=prehravanie stereo suborov (asi aj navigaciu povazuje za prehravanie stereo suborov).
Inak moje riesenie je zname, nebudem ho opakovat :)
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od FISHkaa »

nejsem BT odborník a navíc to nemůžu vyzkoušet ale:
BT mají profily a je evidentní , že se používají dva (handsfree, audio). Handsfree používá "telefonní proces", audio používá přehrávač a zároveň i navigace . Pokud se ti podaří přemluvit Navi SW aby používal jako audio výstup BT profil phone, tak máš vyhráno ;-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: iPod / iPhone

Příspěvek od juramac »

No, ono by stacilo, kdyby v Navigon softu v iPhonu byla v nastaveni moznost nastaveni vystupu zvuku z repro auta a nebo z repro telefonu, stejne, jako je tomu v aplikaci iPod. Napsal jsem jim do Navigonu a popsal jim tento "problem", snad se tim budou zabyvat..... Ale i kdyz ne, urcite kvuli tomu velkou pevnou navigacni jednotku za 30.000 kupovat nebudu, zase az tak casto navigaci nepouzivam :)
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“