Startuje, ale nechytne

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Parez_Blatna »

Ahoj. Lantřička mi vypověděla službu. :cry: Dovezla mě do práce a při odjezdu domů jsem jí nastartoval, tak divně bublala (jako když běží na mín válců) - otáčky tak do pětiset, po chvilce chcípla a už nic. Točí jako divá, ale nechytá. Svíčky jiskry hází, palivo dává minimálně do palivovýho filtru, dál nevím, jak odzkoušet, ale po startování se svíčky zdají vlhký... Na podobných dotazech jsem se ještě dočetl o snímači otáček, můžu nějakým způsobem vyzkoušet funkčnost sám? Nebo to může být ještě něco jiného? Nebo mi nezbývá než už jen zásah odborníka!? :( Je to motor 1.8 16V G4CN DOHC. Díky za rady.
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Reklama
 

mig21uela
*
Příspěvky: 10
Registrován: 14 říj 2007, 19:24
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od mig21uela »

Něco podobného jsem měla taky na autě, mě ale nechytla, když byla ohřátá...když byla studená, měla sem vysoký otáčky, tak nevim, jestli to je tvůj případ... U mě bylo vadné teplotní čidlo u počítačový jednotky...:-)
Lantra 1,6 GLS
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Rave »

koukni na konektor vahy vzduchu,celkove zkontroluj konektory a prostrikni treba wd40,
Ma aspon tendence chytnout nebo toci a ani neskytne?
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Lhoty »

taky bych radil nejdřív prostříknout všechny konektory až pak řešit dál...možná ještě odpojit baterku, jak říkaj IT, zkoušel jste to vypnout a zapnout? :D je to sice blbost, ale v 90% případů to pomůže...
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Parez_Blatna »

Díky Vám za info. :D

To mig21uela: Mě právě nechytá už vůbec :cry: Myslím, že s tímhle problém nebude...
To Rave: motor točí jako blázen, ale nepřijde mi, že by chtěl chytnout (resp. že by aspon škytnul) :( Tak jako kdyby šel naprázdno, bez přísunu benzínu, ale min. za palivový filtr jde, tam jsem zkoušel povolit hadičku, otočit a benzín stříkal proudem... 8-[ Konektor váhy vzduchu, to máš na mysli u toho vzduchovýho filtru? Nebo přímo to čidlo v něm? Jak ho můžu případně vyzkoušet?
To Lhoty: Baterku jsem měl odpojenou od tý doby několikrát. Připojim a pořád to samý... :(
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Rave »

myslim konektor u vahy vzduchu.vahu zkontroluj vizualne zda neni extremne spinava.V zadnym pripade ji neprofukuj stacenym vzduchem.zakladni pravidlo : kde jde benzin,jde vzduch,je komprese,jde stava na svicky, ma tendenci aspon steknout.
Zkus sundat vrchni kryt rozvodu zda neni povolen remen.Na me gt se povolil napinak a preskocil rozvod.
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Parez_Blatna »

Řemen jsem měl taky odkrytý, ale ted si neuvědomuju, jestli byl volný, ale myslím, že ne... #-o Musim si udělat čas a zkusim znovu, je to chvilka a pak projdu ty konektory, jestli nejsou zaprasený...
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Parez_Blatna »

Tak jsem koukal na ten řemen, ten je napnutej dostatečně, že by byl přeskočenej taky nevypadá, konektory jsou taky OK a pořád se motoru nechce. :( Asi to nechám nevyřešený a půjde Hyundaika do kytiček... :cry:
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od macháček »

Možná je to blbost, ale co takhle imobilizer (und řídící jednotka) nedohrál?
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
Parez_Blatna
*
Příspěvky: 10
Registrován: 17 lis 2008, 17:12
Bydliště: Blatná (okr. Strakonice)

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Parez_Blatna »

To lze zjistit asi jen napíchnutím na počítač, což... :-k
Lantra 1.8 16V, rv. 95
Uživatelský avatar
Lhoty
Moderátor
Příspěvky: 1197
Registrován: 02 říj 2007, 10:32
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Lhoty »

macháček píše:Možná je to blbost, ale co takhle imobilizer (und řídící jednotka) nedohrál?
kámošovi to dělalo na Peugotu a byl to imobilizér, vyměnit baterku v ovladači a je po problému...ale má takhle stará lantra imobilizer?
Lantra 1.8 J2 Wagon 1996
4 x Trabant 601 1970 - 1991
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od kokroff »

Jestli ma immo tak to poznas podle toho ze mas okolo spinaci skrinky krouzek s civkou, vedou od toho dva draty, takove cerne kolecko okolo zamku...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
Uživatelský avatar
Johnny63
*
Příspěvky: 66
Registrován: 22 úno 2010, 22:59
Bydliště: okr.Hodonín

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od Johnny63 »

imobilizer ee,to by neskytlo vubec ani na tych 500 otacek,ani vaha by to nedelala,ja bych to videl na nedostatecne zasobováni paliva.kazdopadne jet do servisu,tam se s tim urcite pohraji,takhle se nic nezjisti
johnyklec
**
Příspěvky: 226
Registrován: 13 lis 2008, 22:57
Bydliště: ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Startuje, ale nechytne

Příspěvek od johnyklec »

neco podobneho jsem uz řesil , jestli muzu poradit odpoj hadicku od regulatoru tlaku a dej konec hadicky do pruhledne flasky nastartuj a uvidis jestli benzin tlači ven nebo ne klidne nech chvili volnobeh a pridave plyn uvidis jak bude benzin tlacit ven,
Odpovědět

Zpět na „Benzín“