auto netaha a drnci poooooooc

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

Chalani viem ze sa to tu rozoberalo uz ohladom dymu a podobne ale skuste dat postrehy co to moze byt.

Idem po dialnici cca 150km/h zrazu auto nema tah a spomaluje. Potom pocut z motora hrmot, nieco ako ked mlyncek melie kavu, alebo lopatky z turba? :-k
Podla mna je to turbo ale auto nedymi ako tu niekde bolo pisane. Len obcas ked zaberie vyfukne trochu biely dym ale ziadne velke dymenie.
Tah ziadny, teplota vody v normale, kvapalina neunika, motor ako taky kadla kadla kadla v pohode tak ako ma, len ho doprevadza zvuk niecoho rozsypaneho. Olej nikde nestrieka ani neunika. Mate nejake postrehy co by to mohlo byt okrem turba??? Kolko stoji nove turbo? Pasuje tam turbo z Cayenne ? :mrgreen:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od Hardcam »

Nove turbo pro 2.2 110kW bych umel za 27500Kc....ale co jinyho by to mohlo byt, me nenapada...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

ja mam 114kw, ale ak by som potreboval dam vediet. dakujem
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od sosi »

V origoš hyundai mi ponukli turbo za 40tis Kč plus DPH..... Hardcam má super cenu, prípadne z nejakej buračky...
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

origos hyundai nakopat do riti.
Kamosovi konci zaruka za 10 dni a odisla mu vaha vzduchu. oprava cca 600 eur ale ze zaruku mu uz neuznaju.
Presne nasiel som nejake turbo v polsku za cca 320eur, snad to vydrzi aspon 50 000km
mimochodom zhodili sme dole intercooler a v hadiciach uz je natahany olej takze jednoznacne turbo.
Co z toho vyplyva??? Dalsie auto bude benzim atmosfera a sest valcov minimalne. Za tie 2 liltre spotreby naviac
sa mi to vyplati pretoze takymito kazmi sa to velmi rychlo vyrovnava!
Co ma serie je ze o auto sa staram, pravidelne garancky dokonca o par sto kilometrov skor, chladene turbo poctivo, za studena ziadne
vytacanie.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od Hardcam »

Ja VGT sice nemel, ale za tri roky jsem ho nechal vychladat pouze parkrat, na co, kdyz neprasim ve vyssich otackach.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od tomki »

chces povedat ze za tri roky si nikdy nedupol plny plyn??? A tocil do 2500otacok aj pri predbiehani kamionu???
Uživatelský avatar
Rendys
*
Příspěvky: 44
Registrován: 17 čer 2008, 17:31
Bydliště: Střední Čechy

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od Rendys »

A nějaké repsované turbo se nedá sehnat? Na internetu je dost firem co nabízejí opravy.
Santa Fe 2,2 CRDi nanuál 114kw r.v.2008 stříbrná 4x4
Volvo XC60 2,4 AWD manuál (2016)
Santa Fe 2,2 CRDi 147kw AT Style+Succes šedá 4X4 (2/2017)
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od black_sheep »

tomki píše:origos hyundai nakopat do riti.
Kamosovi konci zaruka za 10 dni a odisla mu vaha vzduchu. oprava cca 600 eur ale ze zaruku mu uz neuznaju.
Presne nasiel som nejake turbo v polsku za cca 320eur, snad to vydrzi aspon 50 000km
mimochodom zhodili sme dole intercooler a v hadiciach uz je natahany olej takze jednoznacne turbo.
Co z toho vyplyva??? Dalsie auto bude benzim atmosfera a sest valcov minimalne. Za tie 2 liltre spotreby naviac

sa mi to vyplati pretoze takymito kazmi sa to velmi rychlo vyrovnava!
Co ma serie je ze o auto sa staram, pravidelne garancky dokonca o par sto kilometrov skor, chladene turbo poctivo, za studena ziadne
vytacanie.
presne tak, moje rec! a kdyby se to jo nedalo krmit, tak radeji LPG.. :mrgreen: blby ze ty novy santa fe jsou u nas z 99% naftaci, nastesti ja budu vybirat z tech starsich a tam je to jeste 50/50.. =D>
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od black_sheep »

tomki píše:chces povedat ze za tri roky si nikdy nedupol plny plyn??? A tocil do 2500otacok aj pri predbiehani kamionu???
tak tak, ono ani nejde o otacky.. pac otacky motoru se nemusej nutne rovnat otackam turbiny.. ty se ridej spis podle plynu ;-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od Hardcam »

tomki: ale samozrejme, jel jsem castokrat na hranici 200km/h...ale taky ve vetsine pripadu vim, kam jedu a kdy budu stavet, takze ke konci cesty zvolnim. Navic drtivou vetsinu mich cest jsem absolvoval kolem 2000-2200otacek. Turbo funguje skvele dodnes (9let), nepiska, spina kdy ma, netece.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od black_sheep »

voni ty turbicka na nafte precejen snesou vic nez benzinovy..
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od Yurii »

Njn životnost turbín je ovlivňovaná řadou faktorů a i nižší provozní teploty u turbín z chrochtáků jim oproti benzíňákům něco na životnosti přidaj.

Mne se u jednoho turba stalo úplně to samý jako tobě, jen s tim rozdílem že mi odešlo když jsem na dálníci předjížděl kamion... cihla na plynu-a přesto přestává táhnout-víc plynu-furt přestává a už jenom s hrůzou sleduju jak symbolicky mizej světýlka ukazatele tlaku turba. Pak jsem zastavil u benzínky a koukám že auto hulí jak prase a z motoru se ozývá chrastění viz video: http://www.stream.cz/video/11/275265-vy ... _id=920720 komentářů si nevšímejte, byl sem mladej a blbej a nevěděl sem co u toho mam řikat tak sem mlel kraviny :-)

Nakonec se zjistilo že chladící okruh turbínky byl dokonale ucpanej pískem a prostě jsem jí utavil :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
sosi
**
Příspěvky: 188
Registrován: 28 kvě 2008, 11:58

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od sosi »

Mne auto dymí načierno ale ťahá dobre... V servise povedali, že by mi to nedalo ani 90 km/h keby bolo posraté turbo. Bábo raď... ](*,)
i love santa fe

SANTA FE 2,2 CRDI 4WD ELEGANCE AT
Uživatelský avatar
donaifel
*
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2009, 10:41

Re: auto netaha a drnci poooooooc

Příspěvek od donaifel »

Turba sa dajú opravovať.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“