Sonata r. 93

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Helena2

Sonata r. 93

Příspěvek od Helena2 »

Ahoj, můžete mi někdo poradit? Máme Sonatu z roku 93, vypnul motor, ale jinak má spoustu nových součástek, jako je nová spojka (14 dnů v provozu), nový výfuk, kulové čepy a ramena řízení, tyčky řízení.... Vše v elektrice. Co se s ní dá dělat? Nový motor stojí moc peněz a to se nám nevyplatí. Vrakoviště to auto odmítlo a my nevíme co si počít. Poradíte někdo prosím?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata r. 93

Příspěvek od Tiburon_FX »

Helena2 píše:Ahoj, můžete mi někdo poradit? Máme Sonatu z roku 93, vypnul motor, ale jinak má spoustu nových součástek, jako je nová spojka (14 dnů v provozu), nový výfuk, kulové čepy a ramena řízení, tyčky řízení.... Vše v elektrice. Co se s ní dá dělat? Nový motor stojí moc peněz a to se nám nevyplatí. Vrakoviště to auto odmítlo a my nevíme co si počít. Poradíte někdo prosím?
Ono by to chtělo napsat co znamená pojem vypnul motor? to ti asi těžko někdo poradí, když nevíme co si pod tim máme představovat....Prasknul Rozvodovej řemen? zadřený písty?
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata r. 93

Příspěvek od mylys »

Helena2 píše:Vrakoviště to auto odmítlo a my nevíme co si počít. Poradíte někdo prosím?
Co je to za blbost? Vrakoviste to odmitlo a tady ho chcete prodat? Teda jestli se jedna o to samy auto . . . ale asi jo . . .
Myslim, ze ste se ho snazili prodat na vrakoviste, ktery se Hyundaiama nezabyva, takze moje rada - zkuste ho prodat jinde.
Helena2

Re: Sonata r. 93

Příspěvek od Helena2 »

Zkoušeli jsme speciálně vrakoviště na Hyundai v Úvalech u Prahy. Prý je to špatný typ motoru, takže ho odmítli. Zkoušim co se dá, protože nám nezbyde nic jinýho než to auto někde prodat a nejlíp člověku, co si s tim poradí líp než my, mechanikovi a podobně. Je v něm nová spojka a další věci, dohromady jsme do toho narvali 40 litrů a jeho prodejní cena je kolem pěti tisíc. :(
Uživatelský avatar
mylys
Moderátor
Příspěvky: 321
Registrován: 19 dub 2005, 11:21
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mylys »

Tak si kupte za par tisic motor z jine Sonaty a kdejakej sikovnejsi automechanik s autoelektrikarem vam to nekde v garazi vymeni.
Ted sem slysel, ze tady pobliz Vyskova nekdo narval VR6 z Golfa nebo z ceho do staryho Swifta.
Tak proc by nesel vymenit motor Hyundai za Hyundai?
Helena2

Příspěvek od Helena2 »

To by šlo. Už jsem se na to ptala, jenže prý máme problematický typ motoru. Dvoulitr, šestnáctiventil. Nefungujou všechny čtyři válce. Oprava a výměna motoru prý stojí kolem 40 tisíc... To auto celý nemá při prodeji tuhle hodnotu. :o(
Helena2

Příspěvek od Helena2 »

No vidíš, díky, na to jsem se ještě neptala. Jen jsem se snažila to auto udat někomu šikovnýmu. Zkusim to. Díky moc.
Helena2

Tiburon_FX

Příspěvek od Helena2 »

S tím motorem jsem to zjistila. S autem je přesně tohle: Netěsní válce, ve dvou je nulový tlak a ve dvou jen 3 atmosféry místo dvanácti.
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Helena2 píše:No vidíš, díky, na to jsem se ještě neptala. Jen jsem se snažila to auto udat někomu šikovnýmu. Zkusim to. Díky moc.
když už jste do toho tolik narvali, tak by to byla hloupost prodávat jí takhle na díly, určitě motor na vrakáči seženeš za slušnou cenu....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Helena2

Příspěvek od Helena2 »

Taky je mi líto to auto jen tak zlikvidovat. Proto jsem taky tady. Je to naše první auto, takže zkušenosti nejsou.
Uživatelský avatar
Jafman
*
Příspěvky: 25
Registrován: 18 srp 2005, 01:30
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jafman »

mno pokud ho jeste mate za kolik by ste to auto chtely prodat , jen se tak ptam :wink:
Sonata 93
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nejsem sice původní majitel této Sonaty, přesto odpovím na tento dotaz, protože znám původní majitele a jsem si jist, že by na Tvůj dotaz neodpověděli - do klubu se přihlásili pouze za účelem získání info a pravidelně jej nenavštěvují.
O auto jsem měl taky zájem a byl se na něj podívat. Sice nebylo tak hrozný - v podstatě šikovný mechanik by jej dal hravě dohromady, ale nakonec byl domluven prodej na vrakoviště v Praze 9 - KK servis.
Cenu výkupu sice vím, ale nebudu ji zde prezentovat, protože jak jsem napsal, nejsem původním majitelem. Jenom podotýkám, že když jsem slyšel dohodnutou cenu výkupu podlomila se mi kolena - cena výkupu se nerovnala ani výši povinného ručení ...
Uživatelský avatar
Jafman
*
Příspěvky: 25
Registrován: 18 srp 2005, 01:30
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

kdo zavaha ........

Příspěvek od Jafman »

nedelal jsem si nadeji ale presto je to skoda ze uz je sonatka pryc.Dekuji za info
Sonata 93
Odpovědět

Zpět na „SONATA“