Koroze

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MartinVran
Příspěvky: 9
Registrován: 09 dub 2010, 19:23

Koroze

Příspěvek od MartinVran »

Ahoj, taky vám to někomu rezne kolem zámeku kapoty? Mám Atose R.V. 2005 a rezne to docela do hloubky v tom zaobleném obdélníku kolem zámku kapoty. Nevíte co s tím? Navíc mám pocit, že na kapotě zespodu není vrchní vrstva laku (mám stříbrnou metalízu). Zjistil jsem to tak, že je to jějaké matné, drsné a nejde to umýt, jen se to rozpatlá.
Jinak to mám kromě 2 míst bez laku (asi 1x2mm na hraně dveří a na zadním blatníku-šlápl jsem na brzdu při 50Kmh a zadek přijel až na sloupek vrat (byl něj od něho původně jen 2cm) a hned zase odskočil pryč a na hraně dveří od otevírání do zdi) bez koroze. Na blatníku a dveřích to stačilo potřát kyselinou citrovnovou a na 3 týdny je pokoj, jenže totom znova. Neměla by kyselina citronová vytvořit antikorozní vrsvu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
pepan
*******
Příspěvky: 8540
Registrován: 07 úno 2009, 19:13
Bydliště: LIHOF
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od pepan »

UMĚLECKÉ KOVÁŘSTVÍ
http://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=53&t=16258
777669782
PRÁCE NENÍ PINĎOUR, POSTOJÍ V POHODĚ I DVA DNY

uplně bez hju
MartinVran
Příspěvky: 9
Registrován: 09 dub 2010, 19:23

Re: Koroze

Příspěvek od MartinVran »

To jo, ale já jsem to myslel vážně. Stačí to něčím rozpustit nebo se to musí něčím brousit? A čím to pak ošetřit, aby to vydrželo. Zase tak moc hluboký to není, ale setřít kyselinou citronovou to nestačí.
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od sedli »

Já mám po 5 letech komplet shnilej vejfuk, jste na tom stejně? Tento rok asi půjde dolů a celej se stříkne černou barvou na krbový vložky.
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Uživatelský avatar
Michal Janoušek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 20 říj 2006, 17:09
Bydliště: Jílové u Děčína
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od Michal Janoušek »

to já už mam asi 5krát svařovanej :( co se týče koroze tak po 9 letech to zas není tak strašní :) nejvíce mi teda reznou držáky sedaček
Atos Prime 1.0 GLS 43,4 kW 59K
Uživatelský avatar
Rudolf
**
Příspěvky: 389
Registrován: 10 čer 2007, 17:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze

Příspěvek od Rudolf »

sedli píše:Já mám po 5 letech komplet shnilej vejfuk, jste na tom stejně? Tento rok asi půjde dolů a celej se stříkne černou barvou na krbový vložky.
Po 4 letech OK. Aspoň teda na STK mě ani nezavolal do jámy (což u předchozího auta dělal), tak předpokládám, že je OK.
Hyundai Atos Prime 1,1i;
Obrázek
Hyundai Accent Elegance 1,6i CVVT;
Obrázek
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Koroze

Příspěvek od black_sheep »

Rudolf píše:
sedli píše:Já mám po 5 letech komplet shnilej vejfuk, jste na tom stejně? Tento rok asi půjde dolů a celej se stříkne černou barvou na krbový vložky.
Po 4 letech OK. Aspoň teda na STK mě ani nezavolal do jámy (což u předchozího auta dělal), tak předpokládám, že je OK.
to já si to vždycky vyžádám a chodím se kochat podvozkem :lol: pár hyundaiů jim tam jezdí, takže vědí jak "poctivě" ošetřený jsou a u 15 let starého coupé tedy počítají spíš s úplatkem než že se chodím chlubit :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „ATOS“