novy motor Atos

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mira159
Příspěvky: 6
Registrován: 13 srp 2008, 17:47
Bydliště: Machov, okr.Nachod

novy motor Atos

Příspěvek od mira159 »

Ahojte vsichni,
na mym Atosu nefunguje motor,dle mechanika.Nevite,kde sehnat levnejsi motor v okrese Nachod,nejdale Kralovehradecky kraj? Nebo je lepší to nechat a koupit nové auto? V jake financni linii se to hybe?Moc dekuji za pomoc.Mira
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: novy motor Atos

Příspěvek od black_sheep »

jak je starej ten atos? a co tomu motoru konkretne je?
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
mira159
Příspěvky: 6
Registrován: 13 srp 2008, 17:47
Bydliště: Machov, okr.Nachod

Re: novy motor Atos

Příspěvek od mira159 »

Atos je stary deset let. Zatim mi automechanik povedel,ze tece olej do vody a do motoru nasledne.jestli je to spatna hlava motoru nebo cely motor a nebo je to jen spatnym olejem a bude stacit to protahnout. ten samy mechanik mi vloni naleval olej a nyni je to spatne,tak mozna kvuli kseftu tam nalil spatny olej.Pry Atos ma mit specialni olej?Dekuji za radu.
Uživatelský avatar
Jam
**
Příspěvky: 253
Registrován: 21 bře 2008, 11:26
Bydliště: Olomouc

Re: novy motor Atos

Příspěvek od Jam »

Tvůj automechanik je debil a už bych se k němu nevracel. Máš prdlé těsnění pod hlavou (na 99%) nebo prdlou hlavu (na 1%). Atos speciální olej nepotřebuje a protažení tomu nepomůže, spíš naopak. Vyměň těsnění pod hlavou (otázka cca 1000-2500 za materiál a tak 5 hodin práce v servise) a zase jezdíš.
Lantra J2 fl 2,0 r.v.1999 LPG
Lantra J2 1,8 16V, po poctivých 350 000 km odchod na odpočinek (zdroj ND)
mira159
Příspěvky: 6
Registrován: 13 srp 2008, 17:47
Bydliště: Machov, okr.Nachod

Re: novy motor Atos

Příspěvek od mira159 »

Moc děkuji za informace a radu.Ten automechanik je .....,ale nezname jineho u nás v kraji.Nemáte náhodou nějaké reference na nějakého skvělého automechanika? Okres Náchod nebo kraj Královehradecký.
Automechanik mi naštěstí řekl o autu to samé,co vy,takže dobré.jen jsem zvědavý,zda bude i stejná cena.Moc děkuji za cenné rady.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: novy motor Atos

Příspěvek od Hardcam »

To tesneni opravdu stoji par stovek a vypada to na nej, jak psal Jam. Samotny tesneni je ootazka 600Kc, s tesnenim driku ventilu do 2000CZK. Moje znama ma na Atosovi najego pres 400tkm a jezdi jak hodinky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mira159
Příspěvky: 6
Registrován: 13 srp 2008, 17:47
Bydliště: Machov, okr.Nachod

Re: novy motor Atos

Příspěvek od mira159 »

Dekuji za rady.Ja mam Atose koupeneho jako ojete,takze uvidime,jak dlouho budu jezdit. Jiz jsem do toho nasypal dost za opravy.Stale mi tam stejne sviti ABG a pritom by tam melo byt.Uz to bylo v servisu,chvili to nesvitilo a pak zas jo.Asi jsem koupil pekne sunt a nechal se napalit. Presto diky a dam info,kolik jsem za to dal.
Odpovědět

Zpět na „ATOS“