Výměna rozvodového řemene

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Charlie
*
Příspěvky: 66
Registrován: 06 úno 2009, 21:09
Bydliště: Mělník

Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Charlie »

Ahoj Santíkové dlouho jem tu nebyl a nevím kde to dohledat mám dotaz musí se vyjmout motór při výměně rozvodového řemene nebo je na to nějákej fígl prosím poradte díky Charlie.
Hyundai santa fe 2,0 CRDI 4WD Automat
Reklama
 

Uživatelský avatar
Charlie
*
Příspěvky: 66
Registrován: 06 úno 2009, 21:09
Bydliště: Mělník

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Charlie »

To je škoda že mi nemůže nikdo poradit .
Hyundai santa fe 2,0 CRDI 4WD Automat
bacil
*
Příspěvky: 28
Registrován: 30 pro 2009, 16:05
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od bacil »

já myslím že se nemusí demontovat motor :roll: to by bylo asi jediné auto,kde by se to tak dělalo :D
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od STR88 »

Ahoj, nedavno jsem nechaval udelat novy rozvody, a ten chlapik, ktery mi je delal, rikal, ze musel motor prizvednout o 15 cisel (tedy zhruba) :) ... zatim cau.
Uživatelský avatar
Charlie
*
Příspěvky: 66
Registrován: 06 úno 2009, 21:09
Bydliště: Mělník

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Charlie »

no díky :D aspoň něco co mne čeká a to kvůli držáku motoru asi nebo kvůli něčemu jinému :?: ??????
Hyundai santa fe 2,0 CRDI 4WD Automat
Uživatelský avatar
STR88
*
Příspěvky: 67
Registrován: 19 dub 2010, 14:11
Bydliště: Praha

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od STR88 »

Nazdar! Přesně jak píšeš, jedná se o držák motoru. Ti šikmookí kluci to moc nedomysleli. Třeba ten motor nazvednout o celej ten držák + šrouby. Takže držím palec a dej vedet jak to dopadlo, až to vyměníš....
Uživatelský avatar
Charlie
*
Příspěvky: 66
Registrován: 06 úno 2009, 21:09
Bydliště: Mělník

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Charlie »

Ahoj já se dneska dostal domů a čtu o tom držáku to tam mám potsunout řemen a co šrouby od napínáků apumpa tu vymontuji normálně nebo s problémama prosím napište mi čeho se mám vyvarovat a dát pozór a co mám odpojit abych to nerostrhal mám stoho hlavu v pejru :?: :? :roll: a na servis nemám.
Hyundai santa fe 2,0 CRDI 4WD Automat
belkov
*
Příspěvky: 58
Registrován: 30 bře 2009, 10:01

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od belkov »

Pokud s tím nemáš zkušenosti tak si to radši nech udělat,špatným nastavením rozvodů můžeš napáchat značné škody na motoru.
Uživatelský avatar
Charlie
*
Příspěvky: 66
Registrován: 06 úno 2009, 21:09
Bydliště: Mělník

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Charlie »

já mám velice špatné skušenosti se servisem jsem vtomto ohledu značně skeptycký před tímto vozem jsem mněl Renaulta scenika a jednoho dne se manželka rozjížděla do kopce a ozvala se tupá rána a přestalo to převádět náhon na kola řadil si na prázdno a nic tak jsem to dal do značkového servisu do Brandísa n/L.a stálo mě to 9300kč. vyvěnili vydličku dvě ozubená kola kterým nic nebylo a jednu trbyčku s tisici hranem po debatě s kolegi v Renault klubu se mělo akorát nastavit kulisní táhlo od převodovky k řadící páce a ty díli jsem někomu zaplatil nehledě že auto začalo dýmit což na nedělalo bylo zánovní najeto 56 000km.A tak jem zjistil že mi vyměnili i trysky tak už nikomu nevěřím ještě mě nikdo nepřesvědčil o kvalitní a podstivé práci a omlouvám se že jsem se tu rozpovídal.
Hyundai santa fe 2,0 CRDI 4WD Automat
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Pražský KK servis na Poděbradské 106. Hujer to zmákne a za jeho práci se Ti tu zaručí téměř každý! Do tohohle se sám nepouštěj v žádném případě :!:

P.S. Znám Hujera přes 10 let a patří k nemnoha mechanikům, kterým svěřím auto bez nejmenších obav.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Charlie
*
Příspěvky: 66
Registrován: 06 úno 2009, 21:09
Bydliště: Mělník

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Charlie »

Děkuji moc za doporučení kolego Mr. HYUNDAI díky moc z celého srdce :D/ :D/ :D/ :P :P hned mám skělou náladu .
Hyundai santa fe 2,0 CRDI 4WD Automat
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Buď mu napiš SZ (Hujer) nebo to můžeš vzít po telefonu 281 86 01 86 (jestli si dobře pamatuju) :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
Charlie
*
Příspěvky: 66
Registrován: 06 úno 2009, 21:09
Bydliště: Mělník

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Charlie »

Určitě mu napíšu SZ ještě jednou moc děkuji za velkou pomoc.
Hyundai santa fe 2,0 CRDI 4WD Automat
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Slavek8 »

Vymena rozvodu neni vubec slozita jak to tu popisujete, menil sem je na nekolika svych autech a ted budu menit i na santa fe. pred tim nez se vsecko rozhodi tak prez 3 si natoc aby si mel vsecko na znacky, a pak jen menis kus za kus. Pak jen to pro jistotu rucne dvakrat pretocis a kdyz nebude veci odpor jako ze se ti nepotkaj ventily tak je vse ok. Ale pokud nebudes tocit vackou pri sundanym remeni tak vse bude ok. Dokonce je tu nekde na netu i planek s obrazkama
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výměna rozvodového řemene

Příspěvek od Hardcam »

Tos asi jeste nemenil rozvody na CRD, vid?...mne v servisu rekli, uz uz me tam nechtej videt. :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“