Accent r.v.1997- nestartuje

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
petrpetr321
Příspěvky: 4
Registrován: 03 kvě 2010, 18:52

Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od petrpetr321 »

Ahoj kluci,
potřeboval bych pomoct- dnes se mi stala neprijemna věc.Tak bych chtel slyšet Vaše názory.
Rano jsem zaparkoval na obvyklém místě, auto standartne tamknul- mám Dálkové ovládání.Když jsem sel z prace chtel jsem auto odemknout opet dálkovým ovládání - NIC... jen kontrolka na DO problikla. Zkusil jsem tedy klíče druhé. To samé.Koupil jsem tedy nové baterie do obou....to samé. Auto Vubec nereagovalo na dálkové ovládání odemčení/zamčení.Tak jsem otevřel dveře "manuálně" klíčem, ihned po otevření dveří se spustil ALARM.Dal jsem klíč do zapalování a zkousel nastartovat- jak v prubehu alarmu, tak kdyz skončilo "pískání". Po otočení klíče do pozice-nastartovat- se nic nedělo- vubec nezatočil motor.Toto jsem zkousel snad tisickrat. Jeste me napadadlo odpojit hlavni baterii. Po připojení uplně stejný stav. Koukal jsem na kontrolku imobilizéru a pořád svítila- i kdyz jsem chtěl , aby se motor alespon 1x otočil-vubec nic..vubec nic ani zatočeni. Tak jsem uz volal odtah. Jen tak z nudy - čekam cca 3h a zkousim, hraju si s klíči -on /off atd..... a odtah miri ke mne... Najednou ale pri otočení klíče začelo auto startovat, motor naskocil a vše naprosto v pohodě. Byl jsem v autoriz.servisu- a prijmaci technik mi rekl ze stejne nema lidi a vlastne není co opravovat kdyz to funguje... Nerad bych neco zanedbal- auto je preci jenom jeste 1/2roku v záruce...co si o tom myslíte???? dík moc
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od alarm »

Nie si sám :mrgreen:
Z dialkovými ovladačmi robím asi 15 rokov. Za tú dobu som zažil s nimi všeličo, ale to, čo ťa bude zaujímať je možno to, že si bol možno v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.
Máme zákazníka, ktorý už konečne akceptuje, že od 14 00 do 15 00 nejdú otvárať dialkovým závory. Dlho sme to riešili ako reklamáciu, menili prijímače.... až jedného dňa neotvorilo žiadne auto bez ohladu na výrobcu. Rušička.
Mne sa to stalo, keď bol v Blave niekto z Ameriky. Same helikoptéry, kontroly....To , že ti to naskočilo po nejakom čase môže byť dané vyvolaním alarmu-zablokovaný štart-pozri, či nemáš niečo v manuale.

Nechápem ,ako môže byť Accent 97 ešte pol roka v záruke :-k , ja mám 2007 a za rok mi záruka končí :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
palčo
**
Příspěvky: 306
Registrován: 15 lis 2007, 17:41
Bydliště: RK

Re: Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od palčo »

petrpetr321 píše:Ahoj kluci,
Nerad bych neco zanedbal- auto je preci jenom jeste 1/2roku v záruce...co si o tom myslíte???? dík moc

Dosť dlhá záruka. :-k
HYUNDAI Accent, 1,4 Dynamic-Gold beige
petrpetr321
Příspěvky: 4
Registrován: 03 kvě 2010, 18:52

Re: Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od petrpetr321 »

No dali mi záruku na 3roky...ale tahle chyba se mi fakt nelíbí...nevite..kdy si to auto zase rozmislí že nebude startovat...a kdyz Vam v servisu řeknou , že není co opravovat..super...
jaara
**
Příspěvky: 107
Registrován: 25 črc 2007, 15:03

Re: Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od jaara »

Proč to nešlo odemknout nevím, mohlo to být klidně i lokálním rušením, ale odtahovku jsi volal asi zbytečně. Pokud se spustí alarm, tak by mělo stačit dát klíčky do zapalování a 30 sekund je nechat v poloze kdy jsou rozsvícené kontrolky (před startováním). Tím se alarm vyplne a mělo by jít normálně nastartovat. Ale jestli to opravdu funguje nevím, ještě jsem neměl příležitost to zkusit.
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od Engineer »

Hmm, Accent r.v. 1997 v sekcii New Accent? Máš snaď nejaký prototyp z Akašitakaši z Kórei :)

Presúvam do správnej sekcie.
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
petrpetr321
Příspěvky: 4
Registrován: 03 kvě 2010, 18:52

Re: Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od petrpetr321 »

jaara píše:Proč to nešlo odemknout nevím, mohlo to být klidně i lokálním rušením, ale odtahovku jsi volal asi zbytečně. Pokud se spustí alarm, tak by mělo stačit dát klíčky do zapalování a 30 sekund je nechat v poloze kdy jsou rozsvícené kontrolky (před startováním). Tím se alarm vyplne a mělo by jít normálně nastartovat. Ale jestli to opravdu funguje nevím, ještě jsem neměl příležitost to zkusit.
Jo to jsem taky zkousel- je to i v manualu... ale ani to nezabralo... proste alarm stichl a ja jsem to zkusil... a nic... vubec nic...jen si pamatuju to kontrolku imobilizeru-ze porad svitila...potom , co ten motor naskocil, tak vše slo jako dříve- zamknout/odemknout pres DO a uplne v pohode nastartovat...Lokální rušení bych vyloučil, přeci jen několik hodin lokalniho ruseni je nejak moc, a jakmile se mi to podarilo nastartovat, tak najednou lokalni ruseni zmizelo? to se mi nezda...proste to vubec nereagovalo na povel LOCK/UNLOCK z DO... ani z druhého klíče... ani uvnitr auta...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od alarm »

Viem si predstaviť rádioamaterá s urobenou vysielačkou....
A dosť pochybujem, že si v tom rozčúlení pozeral na hodinky a nechal pootočený klúč 30 s.

Ja v mojom prípade som hneď kúpil novú baterku do dialkáča, ale nech robím, čo robím, neviem si presne spomenúť na to, ako som postupoval, pretože auto nešlo otvoriť, alarm sa nespustil (aj keby mal, lebo som otváral klúčom).....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Accent r.v.1997- nestartuje

Příspěvek od Farrael »

Jj asi tak. Možná i takové teréni autíčko na klasickej benzín a na vysílačku by zvládlo rušení :-) Kamarád ho má a je to pěkná mašina.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“