kabinový filtr santa fe

Moderátoři: miooo, Moderátoři

bendo
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2010, 19:06
Bydliště: jezbořice u pardubic

kabinový filtr santa fe

Příspěvek od bendo »

prosím o radu,nenašel jsem tady návod na výměnu kabinového filtru na santa fe 2003 2.4,jsem to dneska zkoušel protože když zapne klima tak to nepříjemně smrdí,odklopil jsem schránku u spolujezdce,je tam takovej klip.ten jsem vycvaknul a tim jsem skončil,nevim jak dal,ten filtr je dolu k noham nebo kam se vlastně má vyndat?a potom jakej koupit atd.díky za info
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od Hardcam »

Vymena je popsana i v manualu k autu...po stranach kastliku jsou dva klipy a nektere vozy maji jeste vpravo z vnejsi strany takovou tycku, ktere kastlik drzi a ta se musi vyhaknout. Kazdopadne pokud mas manual, mas vyhrano, je to tam i s obrazky.
A pokud bys mel zajem, muzu filtr dodat. Staci soukroma zprava a dohodneme se.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laho
*
Příspěvky: 67
Registrován: 26 led 2010, 19:01
Bydliště: okres Šumperk

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od laho »

Taky jsem měl vyháknutej kastlík ,ale na nic jinýho jsem nepřišel.Tam už nemám co vyháknout ani vypáčit,vůbec mi není jasný kde ten filtr tam může bejt :-k
Ford Transit
Renault Twingo
Hyundai Santa Fe 2,0CRDi 2002
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od Picaso »

Musíš otevřít kastlík,lehce zabrat a ty zarážky co ti drží kastlík,aby se ti navyklopil,tak vyhnout směrem dovnitř kastlíku,aby se ti podařilo kastlík úplně otočit dolů(jde to trochu těžko,ale s opatrností se ti to podaří).Potom najdeš u pantů kastlíku dva šroubky(na 10-tku klíč) a ty odšroubuješ a a odděláš kastlík.Potom když si všimneš,tak po pravé straně od pantů kastlíku ve spodní části je jeden šroubek na křížový šroubovák,a ten drží kousek plastu u dveří.Ten odšroubuj a oddělěj ten plast - myslím že malinko musíš zabrat,protže asi je to tam i nacvaklý.Potom už jen odšroubuješ 4 šroubky,který drží rámeček kastlíku(taky na křížový šroubovák) a ten rámeček se zadní stěnou odděláš.Teď máš přístup ke kabinovýmu filtru.Ten filtr se vytahuje tak,že plastový kryt stáhneš směrem dolů a filtr vytáhneš směrem k sobě(k sedačce).Doufám že jsem na nic nezapoměl.
S nad tomu trochu rozumíš a snad ti to trochu pomůže.Kdybys něco nevěděl,tak napiš a zkusím ti pomoc,když budu vědět.
Jinak kdyby jsi na tom trval,tak sem můžu hodit i fotky.
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od Picaso »

Teď jsem se ještě koukal do manuálu a tam je jen to vyklopení toho kastlíku a prý by mělo jít ten filtr vyndat ven bez dalšího rozebírání.Ale to je manuál pro Santa Fe 2004 a já mám 2001 a je dost možný,že je tam malá úprava k lepšímu proti těm starším a už to trochu zlepšily ten přístup.Hlavně si dej pozor,aby jsi nedal ten filtr obráceně,měla by tam být šipka směru proudění vzduchu.U nového by to mohlo být jedno,ale u použitého(když ho vytáhneš a třeba jen vyklepeš a vracíš ho zpátky) by se ti mohlo stát,že ti začne klima trochu zapáchat.
Přílohy
Schránka 02.jpg
Schránka 02.jpg (38.1 KiB) Zobrazeno 6038 x
Schránka 01.jpg
Schránka 01.jpg (32 KiB) Zobrazeno 6038 x
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
bendo
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2010, 19:06
Bydliště: jezbořice u pardubic

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od bendo »

moc díky,takhle parádně popsaný pro amatéra jsem si to představoval zítra to zkusím.děkuju
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od miooo »

tak som sa cez vykend len tak z nudy pozrel na ten kabinovy filter a nafotil ako to vlastne ide...

otvorte kastlik von az nadoraz dole(odklopenim dorazov).....http://www.2i.cz/edfbd0fa29

odskrutkujte dve skrutky po bokoch kluc 10....http://www.2i.cz/9a8ca78d5e

potom krizovym skrutkovacom odskrutkujte plastovy kryt a dajte dole...
ale POZOR na pravej strane je zacvaknuty tak opatrne...http://www.2i.cz/8b9db69c4f

ostane vam to potom taketo otvorene....http://www.2i.cz/75735872a1

filter je potom pod krytou v strede....http://www.2i.cz/20260d27f4

napokon uz len filter von a vymenit za novy a zlozit opacne...http://www.2i.cz/fceac1eb38

hadam to niekomu pomoze ak nie aspn som si tu trochhu popisal.... :mrgreen: :mrgreen:
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Maky
*
Příspěvky: 33
Registrován: 25 říj 2007, 19:57
Bydliště: Malacky, SR

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od Maky »

Tiez som mal ten kabinovy filter takej istej farby, cize cierny :D (...inak ta latka ma byt biela)
Tak som kupil novy germansky za 30EUR (dost :cry: ), ale za to mi bude sediet aj do novych "Medakov" ako mi povedal chlapik v mototechne :lol: .
Filter nebol original na H - Fecko (chybala predna(vid obr.) a zadna plastova strana), ale rozmerovo sedel presne.
Tak som sa pohral so starym a novym filtrom a silikonom a uz je ten novy ako original :-$
2001, 4x4, 2351cm3, benzin a od 20110221 LPG GASTECH 600S + flashlube
spotreba 11.8l/100km benzin, LPG 13.5l/100km
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od Slavek8 »

kupoval si s uhlim nebo obyc papir
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od Mike.M »

Me by zajimalo jestli toto pomaha, protoze kdyz se zapne klima je to puch ale normalne to je uplne normalni, jestli klima a trubky nejsou nejak zasrate, protoze kdyz to kondenzuje tak prej vznikaji mikrobi a to s kabinovym filtrem nema moc spolecne.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od miooo »

dobre je pred koncom jazdy vypnut klimu aby sa zabranilo tomu aby sa filtri usadzala kondenzacia...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od Mike.M »

samo ze to vim,ale jezdim i kratke trasy s ofukem pr.skla a klima se mi nepodarila na ofuk predniho skla nepodarila vypnout. Takze se stane,ze to dojizdim
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od miooo »

a to sa ti neda klima vypnut??
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od miooo »

ved ked das aj ofuk okna a zapne sa automaticky klima tak sa musi dat tlacitkom A/C vypnut...
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: kabinový filtr santa fe

Příspěvek od Mike.M »

Da se ta klima vypnout,ale problem je v tom ze nez na to pijsu tak jse smrad v kabine. Vycisteni filtru totiz nepomohlo.
Radeji bych chtel nejak udelat vypnout na porad klimu pri ofuku celniho skla. ten navod co tu koluje, mi nefunguje
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Interiér“