chvilkové hučení zadního kola/nezmačknutelný pedál brzdy

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
StanleyCZ
*
Příspěvky: 48
Registrován: 02 bře 2010, 10:35

chvilkové hučení zadního kola/nezmačknutelný pedál brzdy

Příspěvek od StanleyCZ »

Ahoj,
ani na jedne problém jsem na foru nenašel řešení.

Problém 1) Pokud elantru nechám delší dobu(třeba 1 den) bez pohybu, tak je pak od rozjezdu cca 2 minutky slyšet hučení zadního kola, jehož frekvence,
je přímo úměrná rychlosti auta. Tedy čím rychleji jedu, tím rychlejší je frekvence hučení. Ale pak když párkrát přibrzdím a nakonec po té minutce dvou, vyjedu z města,
tak hučení zmízí. Nepociťuju, že by mě to kolo přibržďovalo. Kolo jsem na heveru ještě nezvedl.
Podobný problém jsem měl na předchozím autě, jenže tam byly vzadu bubny a v nich byl bordel, který zatuhl, takže stačilo vyčistit, ale teď tam jsou kotouče tak nevím.
Když to hučení zmizí, tak je to kolo jako všechny ostatní. Žádné ráchtání, lupání v kole v zatáčkách, nic, jenom ticho resp. valivej odpor pneu.

Problém 2) Zase se to obejvuje po stání auta. Tentokrát stačí několik hodin. Přijdu do auta, ale pedál brzdy nejde sešlápnout. Je jakoby natlakovaný. S tímhle jsem se setkával
a i setkávám, když je vypnutý motor a sešlápnu brzdu, to taky natlakuju brzdy. Ale když auto jen stojí a pedál sám "ztvrdne"? Docela mě zajímá čím to je.
Další projev je ten, že když ten natlakovaný pedál zmáčknu sešlápnu tak malinko, jak jen mi to dovolí zdravý rozum, tak auto nebrzdí(stále je vypnutý motor) a pedál se uvolní až při nastartování.
Je to normální? Co to způsobuje?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: chvilkové hučení zadního kola/nezmačknutelný pedál brzdy

Příspěvek od Rybář »

ad 1) některý kotouče docela rychle reznou, je tam taková vrstva, která se po pár sešlápnutích smete, pozoroval bych to, ale zatím neřešil
ad 2) podle mě naprosto normální, nevím v čem je problém. Posilovač brzd při vypnutém motoru nefunguje. Pokud to brzdí normálně při jízdě, posilovač brzd pracuje, tak také neřešit
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Damian
**
Příspěvky: 136
Registrován: 02 kvě 2010, 22:45
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: chvilkové hučení zadního kola/nezmačknutelný pedál brzdy

Příspěvek od Damian »

1)
Zkus prostříkat bowdeny ruční brzdy (jestli auto stojí na brzdách jsi tu nepsal), je dost možné že začínají reznout. Pak se ti seká lanko a brzda je nějakou dobu "přitažená". Když chvíli jedeš, zahřeje se a uvolní. Řešil jsem stejný problém na jiném autě a pomohlo to.
Doporučuju WD40...

2)
Normální stav, je to únikem tlaku z posilovače brzd, nic divného v tom nehledej. Proto se také auta s posilovačem brzd oficiálně nesmějí tahat na laně, pokud je motor mimo provoz (a tím i posilovač).
Lantra 1,8GT 93kW, rok 94
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“