Vibrace do řadící páky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
apac
*
Příspěvky: 10
Registrován: 30 dub 2010, 20:09

Vibrace do řadící páky

Příspěvek od apac »

Zdravím. Máte někdo zkušenost s lehkými vibracemi do řadící páky především při zařazeném 3 rychlostním stupni? Tyto vybrace se projevují vrčením vycházejícím z oblasti řadící páky, toto lze odstranit lehkým tlačením řadící páky dopředu nebo dozadu. Vibrace se zřejmě přenáší bowdenovými lanky vedoucími z motoru k řadící páce. Zřejmě budu při první garanční prohlídce požadovat vyměnění těchto bowdenových lanek.

Matrix 1.5 CRDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
apac
*
Příspěvky: 10
Registrován: 30 dub 2010, 20:09

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od apac »

Tak Matrix prodělal garančku po 15000 km. S crdlikáním okolo 2000 otáček jsem se po koupi nového auta smířil a přizpůsobil mu styl jízdy. Vibrace do řadící páky, nebo spíše jemné drnčení někde v systému řazení se mi ale zhoršovalo stále více. Téměř se to krylo z výše zmíněným cvrlikáním a dalo se to zatlumit přidržením a mírným potlačením řadící páky. Komu by se ale chtělo téměř pořád jezdit s rukou na řadící páce? Drnčení jsem na garančce reklamoval. Chvíli to sice trvalo ale z garančky jsem si odvezl auto bez drnčení a dokonce i s výrazně potlačeným cvrlikání. Taky se mi podstatně lépe řadí a zvuk motoru mi přijde vyrovnanější. Připadám si jako bych teprve teď koupil nové auto. Prý to způsobovalo táhlo řazení, ale museli udělat ještě něco s řadící soustavou a možná i parametry motoru že se to tak podstatně zlepšilo. Doufám, že se to neprojeví na spotřebě, držím se na 5.5l.

Matrix 1.5 CRDi
Uživatelský avatar
apac
*
Příspěvky: 10
Registrován: 30 dub 2010, 20:09

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od apac »

Mám za sebou garančku po 30 000 km. Drnčení v řadícím mechanismu prodělalo zajímavý vývoj. Prvotní nadšení po "opravě" drnčení při garančce po 15 000 km rychle ochladlo. Když jsem zjistil jak amatérským způsobem byla oprava provedena, znovu jsem ji reklamoval a tentokrát požadoval výměnu táhel řazení. Je až s podivem, že značkový servis dokáže používat tak fušerské způsoby opravy, která by možná vydržela do konce záruky ale déle rozhodně ne. Takže po garančce po 30 000 km mi snad konečně vyměnili táhla řazení a drnčení by mohlo být definitivně pryč. Plusem je, že mi to udělali zdarma jako reklamaci v záruční době i když se to táhlo skoro rok. Jinak Matrix šlape výborně, však jsem mu dal za první rok pěkně do těla.

Matrix 1.5 CRDi
gongo
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 kvě 2010, 19:10

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od gongo »

Drnčanie v radiacej páke mám aj ja. Pri spomenutí v servise sa tvárili strašne prekvapený a uisťovali, že to asi prejde, lebo tam ,,určite nemá čo drnčať!". To drnčanie by mi tak ani nevadilo, ale už 2 mesiace reklamujem asi 18 hrdzavých bodiek na dverách kufra /asi to bude hrdza, lebo sa vytvorili po zime a teraz sa pekne zväčšujú/. Zatiaľ to všetci fotia a skúmajú, ,,že či je to vada laku, alebo je to naozaj hrdza..." :-k Keď som kupoval auto, tak by mi predali aj desať, ale ak je nejaký problém, tak zrazu nikto nič nevie a nikto nič nemôže urobiť. Inak s autom spokojnosť, len ten servis a odstraňovanie problémov...
MATRIX 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od Engineer »

Gongo je to naozaj o prístupu servisu. Kam chodíš na garančky?
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
pyrone
*
Příspěvky: 65
Registrován: 16 kvě 2009, 16:18
Bydliště: Spiš/Tatry
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od pyrone »

na mojom Matrixe nic take nemam. paka stoji ako ma :wink:
Hyundai Matrix 1.6 (novy model 2008) - ostalo pre rodinku
Hyundai Matrix 1.6 (stary model 2002) - mamina
Peugeot 407 2.0 100kW - moja laska
gongo
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 kvě 2010, 19:10

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od gongo »

Engineer píše:Gongo je to naozaj o prístupu servisu. Kam chodíš na garančky?
Na prvú garančku som chcel ísť do servisu, kde som ho kupoval, ale cena 230,-€ sa mi zdala byť vysoká a ešte to jednanie /plašil manželku cez telefón, že ak budeme mať najazdené viac ako 15 200km, tak môžeme prísť o záruku, vraj aby sme chodili radšej autobusom/ tak som obvolal zopár origo servisov /bol som prekvapený ako ,,kolíše cena"/ a v B.B. mi spravili garančku za 140,-€ a bez nejakých výhrad. Vymenili olej a olejový filter a ostatné filtre prezreli a údajne boli ešte v dobrom stave, tak ich iba ,,vyklepali"... Tam kde som kupoval auto, tak od nich chcem, aby riešili tú hrdzu a teraz tam pôjdem aj s tou pákou!. Ak vedeli zobrať peniaze za predaj auta, tak nech sa starajú aj o reklamácie!
MATRIX 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od adam221 »

Gongo> Vidim to na zmenu servisu.. To musia zobrat bez problemov!
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od Engineer »

gongo píše:
Engineer píše:Gongo je to naozaj o prístupu servisu. Kam chodíš na garančky?
Na prvú garančku som chcel ísť do servisu, kde som ho kupoval, ale cena 230,-€ sa mi zdala byť vysoká a ešte to jednanie /plašil manželku cez telefón, že ak budeme mať najazdené viac ako 15 200km, tak môžeme prísť o záruku, vraj aby sme chodili radšej autobusom/ tak som obvolal zopár origo servisov /bol som prekvapený ako ,,kolíše cena"/ a v B.B. mi spravili garančku za 140,-€ a bez nejakých výhrad. Vymenili olej a olejový filter a ostatné filtre prezreli a údajne boli ešte v dobrom stave, tak ich iba ,,vyklepali"... Tam kde som kupoval auto, tak od nich chcem, aby riešili tú hrdzu a teraz tam pôjdem aj s tou pákou!. Ak vedeli zobrať peniaze za predaj auta, tak nech sa starajú aj o reklamácie!
Neznamená keď filter je v dobrom stave že ho oklepú a dajú naspäť!!! ](*,)
Toto keby mi povedali tak mu asi vyberem tie filtre a povem ked su ciste a oklepané nech si ich dá on do auta.... ](*,) :evil:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
gongo
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 kvě 2010, 19:10

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od gongo »

že mi dali tie isté ,,vyklepané" filtre vôbec neriešim, lebo to urobili v origo servise, ale hlavne mi dal štempel do servisnej knižky a mám na rok pokoj ...auto šlape v pohode aj so starými filtrami, tak mi to je jedno.... tie filtre sú to najmenej čo ma trápi...
MATRIX 1.5 CRDi VGT
Uživatelský avatar
apac
*
Příspěvky: 10
Registrován: 30 dub 2010, 20:09

Re: Vibrace do řadící páky

Příspěvek od apac »

Zdravím,

není to už k tomuto tématu,, ale mám novou zkušenost se servisem. Nehoukal mi klakson. Vezmu si dovolenou, odvezu auto do servisu.
Za dvě hodiny mě zavolají, že vše prohlédli, tedy spínač ve volantu, kabeláž a klakson, vyčistili a je to v pořádku.
Po třech dnech klakson zase nehouká. Zjistil jsem, že po stlačení krytu na volantu na určitých místech určitou silou zase na chvíli obživne.
Zavezu auto do servisu popíšu jim závadu a chci vyměnit spínač ve volantu. Z rozhovoru vyplyne, že při první opravě se do volantu ani nepodívali.
Spínač nějak opravili, příčinou prý byly mé zkoušky troubení kdy jsem uvolnil kontakt na spínači :-)
Takže pozor, než budete troubit, tak nasadit bílé rukavičky a opatrně zatlačit na bod, který vám v servisu označí.

Matrix 1.5 CRDi
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“