koupě ojetiny

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

vavy.p
Příspěvky: 4
Registrován: 01 kvě 2006, 17:51

koupě ojetiny

Příspěvek od vavy.p »

Pánové jsem před koupí nového(ojetáho) vozu.. :D nikde jsem nenašel od ktrého roku a zda-li vůbec jsou sonáty v pozinku... pomozte prosím....
jako další konkurenti jsou P 406, R Laguna; O vectra když budou i reakce na ta to vozy tak to uvítám..... díky za pomoc přivýběru...
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

dulezity je kolik penez do toho chces dat. Samozrejme ta sonata bude levnejsi nez ostatni auta. Dle zkusenosti blizkych bych nesel do ojetych Renaultu od Megane vys...laguna uz by mela byt lepsi...ale taky je to kasicka...moc elektroniky a jeste k tomu problemovy elektroniky. P406 je dobra kara, asi nejlepsi z pazoutu ty doby, ale taky se ji jiste zavady nevyhnou. To ale ani ty sonate. Vectra bude taky dobra, ale pocitej u vsech techto aut v ceskych bazarech s naprostejma slupkama prelakovanejma na novy po duchodcich, vice na http://www.sdruzeni-sova.cz/
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Sonatou nic nezkazíš. Vectru bych si nekoupil, hnijou před očima.. Peugeot vydrží, ale už je vzhledově bych řekl zastaralej, Laguna, jak někdo psal, je nespolehlivá
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

Opely rád nemám,hodně hnijou,jak řekl Jirka a já osobně nemám moc rád staré němce.Když Peugeot 406,tak 406 coupé.Vypadá mnohem líp,nemývá tolik najeto..A hlavně to musí být 3.0..Je to 6-ti válec a dost spolehlivej motor.Jinak normální 406 nejsou nic moc.Renault??Brrr.Nemám rád tuhle značku...Nechci bejt zaujatej,ale Hyundai je jasná volba.. :wink:
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Jo peugeoti jsou dobrý, kámoš měl 306 S16 a to byla raketa!!!, mnohem živější a hlavně citlivější řízení než H Coupé, jinak ten 406 Coupé by pinninfarina, vzhledově krásný auto, ale jízdní vlastnosti toho 2litru (třílitr sem neřídil), nic moc, podvozek měkkej jak u octávky, tam to o sportovních vlastnostech neni, o proti tomu je FXko sportovní náčiní :wink:
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Omlouvám se, nevím proč ale myslel jsem 605 Peugeota, 406 je pěkná..
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Kyrglík
***
Příspěvky: 832
Registrován: 19 led 2006, 20:12
Bydliště: Chotěšov-Plzeňsko

Příspěvek od Kyrglík »

Tiburon_FX píše:Jo peugeoti jsou dobrý, kámoš měl 306 S16 a to byla raketa!!!, mnohem živější a hlavně citlivější řízení než H Coupé, jinak ten 406 Coupé by pinninfarina, vzhledově krásný auto, ale jízdní vlastnosti toho 2litru (třílitr sem neřídil), nic moc, podvozek měkkej jak u octávky, tam to o sportovních vlastnostech neni, o proti tomu je FXko sportovní náčiní :wink:
Taky myslím že FXko je mnohem lepší-každý chválí svoje :lol: Ale Když já si nemůžu pomoct.BER SONATU vavy.p tak zní má rada :twisted:
Hyundai Coupé 2.0 16v
138 vraníků a 4 očíčka..Krásný očíčka
GREY SHEEP (ŠEDÁ OVCE) tohoto klubu, ale nejsem sám!!
vavy.p
Příspěvky: 4
Registrován: 01 kvě 2006, 17:51

Příspěvek od vavy.p »

díky za typy... opel vypadl..... ještě od kterýho roku jsou v pozinku sonátky.... uvalit se chystám tak do 140tis.... plus něco za plyn...

kupé nepřipádá v uvahu.... jsem už usedlejší... :lol: :lol: víc jak 150 jezdím jen když nikoho nevezu..... ale rodina mi je v patách... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

vavy.p píše:díky za typy... opel vypadl..... ještě od kterýho roku jsou v pozinku sonátky.... uvalit se chystám tak do 140tis.... plus něco za plyn...

kupé nepřipádá v uvahu.... jsem už usedlejší... :lol: :lol: víc jak 150 jezdím jen když nikoho nevezu..... ale rodina mi je v patách... :lol: :lol:
Ahoj, stran pozinku záleží na roku výroby a také na cílovém trhu kam bylo auto prodáno. Do ČR se Sonaty s pozinkem začaly dovážet od roku výroby 2001, ale neplatílo to jednoznačně. Starší Sonaty mají karoserii ošetřenou jinak - nevím přesně, snad je to fosfátování - nicméně sice levnější, ale skoro stejně účinná technologie. 100% pozink má až poslední generace. Osobně mám Sonatu rv 93 a ostatní členové klubu Ti potvrdí, že rezavá šunka to není. Pozink není ještě zárukou žádné koroze - exponovaná místa jako zadní lemy a prahy jsou náchylná ke korozi stejně jako fosfátovaná karoserie.
Kdyby jsi měl ještě nějaké dotazy, dej vědět. Nevím sice všechno, ale v Sonatach se trochu orientuju.
Jinak ohledně výběru Tebou výše zmiňovaných, Sonata je dobrou volbou, jen opatrně s výběrem, jak to platí obecně nekupuj auto s nejasnou minulostí a nedodrženými servisními intervaly. Pokud hodláš koupit Sonatu do rv 2000 s 2,0l motorem snaž se sehnat exemplář s co nejméně kilometry (optimálně 100 až 150 kkm), nad 150kkm koupi nedoporučuju.
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Lukino má auto v pěkným stavu... Z roku 93 se tak opečovaný auto jen tak nevidí.. :wink: . Je to přesně tak, koupit pozink a říkat si, že to nebude hnít je blbost. Akorát se doba reznutí o pár let oddálí. Hlavní je, jak se o to člověk stará.
Napsal jsem to hezky, až moc moralisticky.
To já se starám tak, že jsem chtěl luxovat po srazu auto no a spadly mi vrata od garáže na střechu, takže mám trochu starost :cry:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
vavy.p
Příspěvky: 4
Registrován: 01 kvě 2006, 17:51

Příspěvek od vavy.p »

a vidím že se tu konečně objevil někdo , kdo něco ví a jen si to nemyslí.... :lol: dík moc..... teď mám asi měsíc na pártrání po něčem co se dá koupit.... pánové držte palce.... ještě zajdu do AAAček .... a pěkně jim ty vytypovaný auta odzkouším jak se mi budou líbit vevnitř a jak mi sednou do ruky..... :lol: ty zas budou nasra... , že nic nekoupím.... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

vavy.p píše:a vidím že se tu konečně objevil někdo , kdo něco ví a jen si to nemyslí.... :lol: dík moc..... teď mám asi měsíc na pártrání po něčem co se dá koupit.... pánové držte palce.... ještě zajdu do AAAček .... a pěkně jim ty vytypovaný auta odzkouším jak se mi budou líbit vevnitř a jak mi sednou do ruky..... :lol: ty zas budou nasra... , že nic nekoupím.... :lol: :lol:
... no, ale když sedneš v AAA do nějakého auta, získáš tak akorát averzi k dané značce nebo modelu :? ... je to stejné jako by jsi šel auto zkoušet na vrakoviště :lol: :lol:
... faktem je, že v AAA můžeš všechny kandidáty ke koupi vidět a porovnat, alespoň co se týče vzhledu co vlastně chceš 8)
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
vavy.p
Příspěvky: 4
Registrován: 01 kvě 2006, 17:51

Příspěvek od vavy.p »

Lukino píše:
vavy.p píše:a vidím že se tu konečně objevil někdo , kdo něco ví a jen si to nemyslí.... :lol: dík moc..... teď mám asi měsíc na pártrání po něčem co se dá koupit.... pánové držte palce.... ještě zajdu do AAAček .... a pěkně jim ty vytypovaný auta odzkouším jak se mi budou líbit vevnitř a jak mi sednou do ruky..... :lol: ty zas budou nasra... , že nic nekoupím.... :lol: :lol:
... no, ale když sedneš v AAA do nějakého auta, získáš tak akorát averzi k dané značce nebo modelu :? ... je to stejné jako by jsi šel auto zkoušet na vrakoviště :lol: :lol:
... faktem je, že v AAA můžeš všechny kandidáty ke koupi vidět a porovnat, alespoň co se týče vzhledu co vlastně chceš 8)

O stavu aut v AAA si nedělám iluze... ale jak říkáš...... jsou tam většinou všechny pokupě.... a co si budem namlouvat, jezdit v autě který se ti zevnitř nelíbí je hrůza..... :? :wink:
Mirda_auto
Příspěvky: 1
Registrován: 27 led 2013, 21:29

Re: koupě ojetiny

Příspěvek od Mirda_auto »

Zdravím, já bych přemýšlel nad nákupem ojetiny v Německu. Já nakupuji auta přes mobile.de a nemůžu si to vynachválit. Podívejte se tady, jsou tam nejčastější podvody obchodníků s auty: http://www.mobile.de/home/securityAdvice.html?lang=cz . Podrobnější návod lze najít zde v angličtinĕ a němčině: http://sicherer-autokauf.de/en/ Jinak na http://www.mobile.de/cz se objevila nová stránka, kde je možné také najít podrobný návod, jak registrovat auto z Německa v České republice.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re:

Příspěvek od black_sheep »

Lukino píše:
vavy.p píše:a vidím že se tu konečně objevil někdo , kdo něco ví a jen si to nemyslí.... :lol: dík moc..... teď mám asi měsíc na pártrání po něčem co se dá koupit.... pánové držte palce.... ještě zajdu do AAAček .... a pěkně jim ty vytypovaný auta odzkouším jak se mi budou líbit vevnitř a jak mi sednou do ruky..... :lol: ty zas budou nasra... , že nic nekoupím.... :lol: :lol:
... no, ale když sedneš v AAA do nějakého auta, získáš tak akorát averzi k dané značce nebo modelu :? ... je to stejné jako by jsi šel auto zkoušet na vrakoviště :lol: :lol:
... faktem je, že v AAA můžeš všechny kandidáty ke koupi vidět a porovnat, alespoň co se týče vzhledu co vlastně chceš 8)
já teda nevím, co všichni proti AAA mají. byl jsem se tam koukat na auta v cenové relaci 50-80 tisíc, tedy už staré pekáče, a chovali se ke mě jako k zákazníkovi, co si přišel koupit auto za milion. všechny auta měli pěkně umyté a vyluxované a podrobně mě seznámili se stavem testovaných vozů, ukazovali i věci co nemuseli :!: buď jsem vždycky natrefil na dobrou směnu, a nebo šli fakt do sebe a je to dobrý bazar. možná je to také o mém přístupu k nákupu ojetiny, přišel jsem tam s docela reálnými požadavky a nechtěl jsem za 50 tisíc zázraky, takže nemuseli hrát nějaké divadlo, aby mi auto prodali. kdyby tam bývali měli auto co jsem chtěl, určitě bych si ho tam koupil.

v průměrném bazaru s arogantním bazarníkem se zlatými řetězy a přístupem "co byste chtěl za ty peníze" jsem viděl stát spousty daleko horších aut.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „SONATA“