nustálé resetování hodin na palubovce

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
jiriholis
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2010, 20:26

nustálé resetování hodin na palubovce

Příspěvek od jiriholis »

Už mě to začíná pěkně vytáčet, nastavím hodiny, jedu a třeba během jízdy se mi vyresetujou hodiny do základního nastavení. Dělá to samo i kdyz to auto stojí, odcházím, hodiny ok, přijdu hodiny resetnuté... Jen dopředu říkám, že baterii neodpojuji ani nic jiného, vše ostatní funguje bez problémů...
Nevíte někdo?

j.
-------------------------
George..
Coupe 2G FX 2.0 2005
Reklama
 

NEUMANN
Příspěvky: 3
Registrován: 03 lis 2008, 13:41

Re: nustálé resetování hodin na palubovce

Příspěvek od NEUMANN »

Tak to máte ještě kliku, já už je ani nenastavím ... V servisu mi řekli, že pomůže jen komplet výměna ... Tak se radši koukám na ty na ruce ... :-)))
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: nustálé resetování hodin na palubovce

Příspěvek od mirpie »

mně se poslední dobou vypínalo radio, nebo jsem sedl do auta a radio se ani nerozjelo, nebo rozjelo, nastavil jsem ho, jedu, vypnu, přijdu, zapnu a vše uložené stanice vymazané...Vzal jsem do ruky multimetr, vše proměřil, radio ok a našel jsem volný kontakt na kostře co vede k ISO konetoru. Vyjmul, vzal dom, napájel nový vodič a ok, šlo o kabel co byl až za ISO, tedy součást auta. Neřikám, že budeš mít to samé (kabelový svazek ke konektoru k hodinám), třeba je problém přímo v hodinách, ale koukni i na ty konektory, popř. pokud nevíš co, čím a kde a jak měřit, at ti na to koukne nějakej autoelektrikář. V servise se s tím mazat nebudou, vezmou nový panel hodin a vymění to, naúčtujou si nové hodiny a pak řeknou, tímhle to nebylo, nechte nám to tady 2dny, zkontrolujeme kabely
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Vladislav Bureš
*****
Příspěvky: 1569
Registrován: 29 led 2007, 07:36
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nustálé resetování hodin na palubovce

Příspěvek od Vladislav Bureš »

To bude hodně podobné jako u tebe Mirpie prostě ztráta napětí špatný konektor nebo odcházející kabel. U těhle problémů nezbývá než vzít multimetr a hýbat s kabely, který to je a jít po něm.
Scoupe LS
Scoupe GT
Nissan 200SX S13 1992
Nissan 200SX S13 1989
E36 318TDS T
Scoupe GT
E36 325Ci
E36 325Ci
AUDI A6
BMW E39 530d T
Audi S4 2,7 BiTurbo quattro
Ford Fiesta 1,4 TDCI 2005
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: nustálé resetování hodin na palubovce

Příspěvek od Yurii »

Tak tak, nevím jak u Tebe ale u Scoupe je na konektoru na hodinách napsáno který vodič je který, takže by mělo stačit zkontrolovat konektor a kablík. Bohužel schéma "drátoviště" abych Ti pověděl kde je k hodinám kostra nebo stálý plus nemám, takže musíš hledat sám :(
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: nustálé resetování hodin na palubovce

Příspěvek od laxo18 »

urcite by som prekontroloval kostru mne blblo radio na aute ze ked som sa dotkol spojky radio hralo a ked som pustil prestalo po precisteny vsetkych kostier to ide bez problemou
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
jiriholis
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2010, 20:26

Re: nustálé resetování hodin na palubovce

Příspěvek od jiriholis »

diky vsem za prispevky, prosel jsem vsechnu kabelaz, pocistil, vratil zpet a jede vpohode...
dikes
-------------------------
George..
Coupe 2G FX 2.0 2005
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“