Brzdové trubky

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Balda
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2010, 15:32

Brzdové trubky

Příspěvek od Balda »

Cus, nevíte někdo, kde se daji sehnat přední brzdový trubky na Accenta r.v. 96? Koukal sem po netu a dájí se sehnat jen hadičky. Mám jí prasklou jak prochází z motorovýho prostoru ke kolu do batníku, tak v tom ohybu.

A nebo, když to dám do servisu, tak oni jí naohybaj podle tý straý?
Reklama
 

stangto
*
Příspěvky: 30
Registrován: 27 úno 2010, 19:50

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od stangto »

to by aj mna zaujimalo bo tiez su uz v dost zlom stave.. ako sa to prejavilo, si mal problem jedneho dna dobrzdit?
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Aleš »

stačí si dojít do servisu a oni vám jí tam naohýbaj jak potřebujete. Cenu si už napamutuju, je to cca rok a půl zpátky
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Balda
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2010, 15:32

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Balda »

stangto píše:to by aj mna zaujimalo bo tiez su uz v dost zlom stave.. ako sa to prejavilo, si mal problem jedneho dna dobrzdit?

Jo jel s tim táta a když chtěl zastavit prošloup brzdu až na podlahu, eště že to bylo u nas ve vsi u jednoho baráku. V trubičce je dirka a když se šloupne na brzdu, tak kapalina stříká na tlumuč a stejká na kolo. Tak zarval ručku a od tý doby svítí kontrolka jak signalizuje zateženou ručku pořád, i když neni zatažená. Nevim jestli je to tim, že za ní zarval a ten spínač zůstal zaseklej, a nebo jestli neni pod pedálem spínač jak u škodovky, že když se sešlápne moc pedál, že se rozsvítí kontrolka. Nemáte s tim někdo nějakou zkušenost?
Uživatelský avatar
Aleš
****
Příspěvky: 1292
Registrován: 18 čer 2009, 14:34
Bydliště: Humpolec

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Aleš »

a neukazuje to spíš, že máš málo brzdovky?
ROVER 75 2.5 V6 r.v.2000
Bylo:
:hyu: Hyundai Lantra kombi 1.6 GL benzín, 84 kW, r.v. 97 :hyu:
Seat Cordoba 1.6 r.v. 97
Renault 19 1.6 r.v. 96
Fiat Uno
Škoda 105
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Piskotkiller »

Ta kontrolka ti svítí proto,že nastal úbytek v nádobce pro brzdovou kapalinu....a ty trubky si nech udělat v servisu,nestojí to moc,je to chvilka.nevím kolik to může stát.je to dělaný na metráž.já si to dělal taky tak dva,tři týdny zpět.mě to nestálo nic,dělal sem si to sám.... 8)
Hyundai Scoupe GT
Balda
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2010, 15:32

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Balda »

Piskotkiller píše:Ta kontrolka ti svítí proto,že nastal úbytek v nádobce pro brzdovou kapalinu....a ty trubky si nech udělat v servisu,nestojí to moc,je to chvilka.nevím kolik to může stát.je to dělaný na metráž.já si to dělal taky tak dva,tři týdny zpět.mě to nestálo nic,dělal sem si to sám.... 8)

Tak to mě nenapadlo s tim úbytkem brzdovky v nádobce, to bude teda tim. Dík :)
To si si měnil celý sám? Mám to na přednim ptravim kole a ta trubička vede skoro přes celou šířku auta a je různě zakroucená a přístup na prd, tak nevim jak jí vyndat? A pak jak jí tam nandat zpět?
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od alarm »

Kedysi som to menil tak, že som kúpil brzdovú trubku na škodovku-zadnú-lebo bola dlhá :mrgreen: , požičal som si taký prípravok na roztemovanie konca a trubku som ohýnal okolo veľkej rúry ( a neskôr aj kolena [-o< ).
A keď som nemohol zohnať ten prípravok, tak som si ho vyrobil a kladivom som urobil ten rozšírený koniec. V servise by to nemal byť žiadny problém.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Balda
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2010, 15:32

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Balda »

A nešlo by, když je ta trubka prasklá skoro u konce, tak jí přerušit někde na přístupným místě a tam jí nastavit? Vyměnit ten děravej kus za novej?
Uživatelský avatar
Piskotkiller
Moderátor
Příspěvky: 679
Registrován: 25 črc 2009, 21:26
Bydliště: Fidži

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Piskotkiller »

No já bych radil,sundej si trubku tu přední pravou,bude to sice trochu oser,ale vyplati se.Měl by to být buď desítka,nebo jedenáctka klíč.Jeden šroub najdeš na hlavním brzdovém válci a druhý šroub máš předpokládám u tlumiče,podél podběhu,který je připevněn do hadičky...To celý teda odšroubuj,trochu kapaliny ti nejspíš vyteče.(z nádobky můžeš třeba injekční stříkačkou odsát kapalinu a zbytek kapaliny co ti vyteče při tom povolování šroubu z hl.brzd.válce můžeš nechat vytéct do nějaký mini krabičky,třeba od jogurtu nebo nevím.)Nějak to šikovně vydělej,bude to na prd,ale vydělej.A utíkej s tím do nejbližšího servisu,měli by tam mít na to vercajk i tu trubku.Podle té staré co jim doneseš ti tam udělaj na počkání novou.Buď použijí třeba ještě ty tvoje šrouby,jestli teda už nebudou "vohoblovaný" od tebe,při tom povolování.Ale nech si nový dát :wink: .ta jejich práce by měla trvat chvilku,si zatím dáš cígo a během té chvíle to musí mít.pak ti napočítaj za metráž,za šrouby a za praci.no a pak si to odneseš domů,namontuješ zpět.Nezapomeň odvzdušnit brzdy,dolít kapalinu a mělo by to být ok 8) :wink:
Hyundai Scoupe GT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od alarm »

Balda píše:A nešlo by, když je ta trubka prasklá skoro u konce, tak jí přerušit někde na přístupným místě a tam jí nastavit? Vyměnit ten děravej kus za novej?
Hrdzavá trubka znamená, že niekto nedodržuje!!!!! interval brzdovky (alebo nedodržoval)
Ak je trubka prdnutá na jednom mieste, určite to "má za pár" aj na inom mieste.
Žiadne "lepenie", nekompromisná výmena, ak by sa to stalo mne, vymenil by som všetky brzdové trubky.... Je len otázka času, keď ti prdne ďaľšia #-o , a budeš rád, ak to prežiješ. To ti píšem ako človek, ktorému brzdy prdli 3 x a potom som pochopil, že auto nemusí vždy naštartovať, ale musí vždy brzdiť.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Balda
Příspěvky: 6
Registrován: 20 čer 2010, 15:32

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Balda »

Tak a je to opravený. V servisu za 1500 vyměnili jak pravou tak i levou přední turbku. 700 za výrobu novejch trubiček a 800 za práci. Myslim, že to docela de, doma bych je tam asi těžko vymotal.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od alarm »

Rozumné riešenie =D> ,budeš žiť ďalej :D/ , ale čo zadné trubky? tie sú tiež už v preddôchodkovom veku :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
ufoniac
Příspěvky: 7
Registrován: 12 čer 2008, 20:18

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od ufoniac »

alarm píše:Rozumné riešenie =D> ,budeš žiť ďalej :D/ , ale čo zadné trubky? tie sú tiež už v preddôchodkovom veku :-k
ja neviem kam to všetci chodíte do tych servisov...že su take lacné..dnes som bol v servise v Prahe,menit jednu trubku, prednu za 1900 kč...že vraj je to ABS trubka, tak je veeeelmi dlhá..a tak no. :roll: Accent 95...
Pavel_S
*
Příspěvky: 51
Registrován: 18 kvě 2008, 11:51

Re: Brzdové trubky

Příspěvek od Pavel_S »

Takže jsem se preventivně taky koukl na ty brzdové trubky a předních jsem se doslova zhrozil u prostupu do blatníku jsem měl strach na ně sáhnout jak byly rezivé a hned druhej den jsem to vezl do servisu, zkontrolovali i zadní a ty jsou prej dobrý takže jsem vyměnil ty přední - materiál 280,- Kč a práce 500,- Trubky si nechali v servise dělat nebyl to žadnej originál díl.
Hyundai Accent X3 r.97 1,3i 12V 62kW
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“