nosič kol

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

nosič kol

Příspěvek od rica »

Máte někdo tip na nosič na kola na střechu s tím aby pasoval na origo příčníky?díky
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Reklama
 

Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: nosič kol

Příspěvek od PetrB »

Nebudeš to mít lepší na kouli? Já jsem celkem velkej, ale měl bych problémy to tam dostat. Koupil jsem toto: thulehttp://www.stresni-nosice.cz/eshop-cz/n ... -g5-909-cz a jsem spokojenej. Když je potřeba, tak se to dá sklopit a až kluk doroste, můžeme zakoupit adaptér na 4. kolo. Abych to cpal na střechu, tak to bych si sebou musel vozit štafličky. Ale dělej jak myslíš.
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
t.frajt
*
Příspěvky: 13
Registrován: 23 úno 2009, 23:05

Re: nosič kol

Příspěvek od t.frajt »

Asi bych také doporučil nosič na tažné, pokud je tedy namontováno. Já jsem tažné zařízení nechal právě jen pro nosič domontovat, napevno. Práce na střeše - pokud nejsou boční nášlapy - je dost riskantní a namáhavá.
Koupil jsem http://www.nosic-kol.cz/cz/zadni-nosice ... dural.html na tažné za velice solidní cenu, při jízdě absolutně nemá i při "naplnění koly" vliv na jízdní vlastnosti a spotřebu. Kola nepřesahují obrys Santy a prakticky o nich nevím. To určitě nelze říci o převážení kol na střeše (navíc je nutné použít pro více kol adaptéry - resp. nové příčníky, originální jsou vhodné tak na střešní box vzhledem k oblému tvaru).
Jedinou nevýhodou nosiče na tažné je nutnost přehazovat registrační značku, bohužel nelze mít 3ks.
Výsledná cena nosič(4 kola) + tažné ( orig. Hyundai montáž) byla v mém případě asi 14000,- takže přijatelná..
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“