Nefunkční ruční brzda

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martiin
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 říj 2008, 09:05
Bydliště: Ralsko

Nefunkční ruční brzda

Příspěvek od Martiin »

Neprošel jsem na STK se zadními brzdami. Ruční brzda trošičku, ale opravdu jen trošičku zabere. Buben jsem měl rozebraný, všechno několikrát poštelovaný (samostav, napínání lanka...), ale furt nic ](*,) . Je pravda, že samostav by se mohl ještě o něco roztáhnout. čelisti mám půl roku starý (nový). Brzdy odvzdušněný. Pedál má delší záběr a rukou kolo neotočím, ale s klíčem na kola coby "pákou" je přeci jen pootočím, i když s těžka, ale nemělo by to jít vůbec, ne ? Mám podezření na bubny. Udává se na nich max. průměr 183 mm. Chyběj tomu tak 1-2 mm. Vím, že toto téma se tu několikrát vyskytuje, ale nevím si fakt rady. Kdybych aspoň věděl na jakej kus se soustředit a ten vyměnit. Poraďte pls nějaký fígle, testy, návody. Díky moc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Marek_PD
***
Příspěvky: 705
Registrován: 29 črc 2007, 16:58
Bydliště: Prievidza SK

Re: Nefunkční ruční brzda

Příspěvek od Marek_PD »

Rovnaky problem sme riešili aj my...tiež sme to cele rozobrali vyčistili aj šmirglami prebrusili doštičky, bubon a nič...pred garažou je štrk tak sa behalo so zatiahnutou že či si to nesadne ani len naznak brzdenia...tak sme to nakoniec dali do servisu a tam to nejak poštelovali bez toho aby niečo menili a brzdy brzdia, klop,klop,klop :)
aktuálne: Alfička 166 2,4 JTD
moja ex: Adelka X-3 1,3 62kW
/-/v rodine: Accent 2005+Accent 2011+i20
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Nefunkční ruční brzda

Příspěvek od MICHAL77 »

Ahoj,
pokud máš delší krok na brzdách a ručka nebrzdí (pakny nové) tak je to jasné, dolaď si (nejlépe ručně) samostavy a zkrátí se jak ten krok tak to začne i brzdit na ručku. Chce to buben dolú, přitáhnout (rezevřít) samostav a zkusit buben, měl by jemně štrejchat o pakny, toto opakovat tak dlouho dokud nebudou oba bubny pěkně štrejchat (ale fakt jemně, pokud by dřely víc tak se to zahřeje a vytečou prasátka) a uvidíš že to pomůže. Jo ještě mě napadlo nechal jsi stočit ten rantl na bubnech co tam vznikl díky brzdění? Jinak se ti toto nepovede.
.........
Uživatelský avatar
Martiin
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 říj 2008, 09:05
Bydliště: Ralsko

Re: Nefunkční ruční brzda

Příspěvek od Martiin »

Díky moc. Musel jsem fakt sjet ty bubny do roviny. jinak bych se s tím trápil do nekonečna. Na druhé TK jsem bohužel taky neprošel, protože se mi povedlo vyladit jen pravé kolo, levé bylo podle těch jejich budíků málo. Šel jsem tam opět další den a už se to povedlo a dostal jsem nálepku... :D/ Díky =D>
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Nefunkční ruční brzda

Příspěvek od MICHAL77 »

No hlavně že jsi prošel..... Jo samoštelováky nejsou problém jenom hyundae i lepší značky se s nima trápí.... ](*,)
.........
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“