Kolísanie otáčok, kontrolka ABS a iné javy

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Erikozo
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2007, 22:38
Bydliště: Slovakiaaaaaaaaa Piestany

Kolísanie otáčok, kontrolka ABS a iné javy

Příspěvek od Erikozo »

Mam velku dilemu hadam mi niekto poradite.Tak teraz na vecer nastartujem auto idem idem a zrazu mi zacala svietit kontrolka ABS a vypli sa mi svetla predne len zadne isli. Tak som zastavil a hovorim priatelke nech potoci s packou od svetiel ze ci sa zapnu a vzdy len blikli a nic ked prepala na dlhe tak zasvietili aj stretavacie aj dlhe ale ked vratila packu na stretavacky tak zase nic.. Vypol som auto znova nastartoval kontrolka ABS uz nesvietila ale po chvili sa zase zapne a svetla sa vypnu.. a takto dookola mi to robi.Ked som auto zaparkoval a asi za hodinu isiel do garaze tak konrolka abs sa uz nerozsvietila aj svetla isli vsetko bolo oka.Lenze ked som zastal na krizovatke a otacky motora ustali na tych 750-800 ci tak nejako to ma byt znicoho nic mi ich zacalo stahovat na 500 tak nejako zacvalo trast cele auto.Vzdy klesli a potom zase vystupili na tych 750-800.Pripada mi to ako keby mi nedobijalo alebo to bude baterkou alebo nejaka poistka? neviem..
Tak piste kto mal taky problem alebo co to moze byt dik
Coupe99 1.gen 2.0 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Poradte mi co to moze byt DOLEZITE!

Příspěvek od Engineer »

Či to bude baterkou zistíš úplne jednoducho- dlhé štartovanie, ledva sa roztočí motor.Najlepšie premerať kapacitu aktuálnu.
A poistky? Asi nie, lebo ak by sa odpálila nejaká tak ti niečo nejde.

Alebo, že by alternátor? :-k Ale to by tiež nejšli diaľkové... A to by museli byť chvíľkové výpadky... Neviem.
To sú len moje dohady nemal som taký problém...
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Erikozo
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2007, 22:38
Bydliště: Slovakiaaaaaaaaa Piestany

Re: Poradte mi co to moze byt DOLEZITE!

Příspěvek od Erikozo »

Tak dnes som normalne jazdil a vsetko oka.Len asi dva krat ked som stal na mieste tak mi tie otacky klesli a to je vsetko.. Este zistit preco to robi.Na diagnostike sa zisti daco myslite?
Coupe99 1.gen 2.0 16V
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Poradte mi co to moze byt DOLEZITE!

Příspěvek od Engineer »

Keď bliká kontrolka tak musí na počítači zobraziť chybový kód...
Ale pochybujem že ti to vyhodí konkrétnu závadu.

PS: Vyskúšaj zresetovať RJ a či to bude robiť znova?!
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
marenkka
**
Příspěvky: 367
Registrován: 20 črc 2009, 17:01

Re: Poradte mi co to moze byt DOLEZITE!

Příspěvek od marenkka »

presne takovy priznaky sem mel pred dvema roky. dopoledne mi zacal na volnobehu houpat motor az skoro chcipat. nechal sem to bejt a odpoledne jedu a zacalo svitit abs,pak zhasly predni svetla,chciplo autoradio a pak mi zdechlo auto. nechal sem ho hodinu stat a pak nafofr doskakal az domu a kdyz sem meril dobijeni tak o.k. rano sem to odtah eletrikari,popsal sem mu co to delalo a ten hned vedel. pripojil na baterku multimetr a koukali sme. vzdy kdyz zacal houpat motor tak to prestalo dobijet a zachvilku zase dobry. koupil sem za 2,800 novej altik od bosche a mam klid
driv: accent '95 1,3 GLS
ted: coupe '98 1,6 G4GR
Uživatelský avatar
Erikozo
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2007, 22:38
Bydliště: Slovakiaaaaaaaaa Piestany

Re: Poradte mi co to moze byt DOLEZITE!

Příspěvek od Erikozo »

aha takze alternator to bude no oki.Zatial to ide tak uvidiem co dalej..
Coupe99 1.gen 2.0 16V
Uživatelský avatar
Erikozo
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2007, 22:38
Bydliště: Slovakiaaaaaaaaa Piestany

Re: Poradte mi co to moze byt DOLEZITE!

Příspěvek od Erikozo »

A de si kupoval alternator? Alebo viete niekto de sa da kupit za nejaky normalny peniaz?
Coupe99 1.gen 2.0 16V
Uživatelský avatar
Erikozo
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2007, 22:38
Bydliště: Slovakiaaaaaaaaa Piestany

Re: Poradte mi co to moze byt DOLEZITE!

Příspěvek od Erikozo »

Rano som isiel do roboty a zrazu mi vypli hodiny svetla tachometer na nule abs zacalo svietit.. Ked som viac pridal tak tachometer zacal ukazovat trochu aj hodiny skocili ale po chvili uz nic tak som dosiel do prace pri parkovani mi to skoro skapalo kedze tie otacky zase tak klesali skakali.. Teraz ked som isiel z roboty tak som normalne nakopol auto na prvu supu a isiel som domov vsetko oka ale pred domom mi to zase to iste spravilo.. Tak ide mi to kamos premerat a dufam ze to bude ozaj ten alternator skusim mu ho dat potom repasovat a ak bude cely zly tak budem zhanat novy.. Vase nazory?
Coupe99 1.gen 2.0 16V
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Poradte mi co to moze byt DOLEZITE!

Příspěvek od mirpie »

naprosto nevhodný název tématu, co takhle napsat "kolísá volnoběh, vypadává elektroinstalace"? Poradit tady potřebuje každej. Někdo z adminů mu to přepište.
Jinak ano, přikláním se taky k vadnému alternátoru, možná jeho regulátor. Proměřit a vyřešit.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Pacholek
Příspěvky: 4
Registrován: 14 led 2011, 10:32

Re: Kolísanie otáčok, kontrolka ABS a iné javy

Příspěvek od Pacholek »

mam coupe 2000 a mel jsem podobny problem otacky mi skaly se tam a znamej ze servisu mi rak at si vymenim snimac na klice ten se vymenil a vse ok a ted mam problem ze normalne jedu pustim klimatizaci a prihasnou mi svetla a auto strati upne vykon myslite ze by moh bej t vadne kompresor na klimu??
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“