Klima

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Marečekoffroad
Příspěvky: 5
Registrován: 12 črc 2010, 21:55

Klima

Příspěvek od Marečekoffroad »

Zdravim tak jsem se stal majitelem H1 98' asi to bude Starex je z rakouska mám ho už měsíc ale vůbec nebyl čas na prohlídku teď stavím tak ho jen užívám jen jsem zjistil stav brzd na které mě upozornovaly v bazaru takže nejsou destičky a je prasklý kotouč ale na jízdu to nemá moc vliv :P dnes jsem s ním byl pro překlady s vlekem to mělo 1450 kg a v pohodě. Už mám doma díly ale nějak není čas. Ale co jsem potřeboval se zeptat jestli to má klimu někde jsem tady četl že mechanickou a jak se vůbec ovládá a co dělat když to nefunguje. Na palubce jsou ty knoflíky které se přepínají kam má jít vzduch a ten pod nima ale ten nevím jak nařídit jestli na přívod z venku nebo na vnitřní. Předem děkuji .
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Klima

Příspěvek od oltcitak »

daj foto palubky,eventualne cely VIN,zistim :D
PS vitaj v klube :hyu:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Marečekoffroad
Příspěvky: 5
Registrován: 12 črc 2010, 21:55

Re: Klima

Příspěvek od Marečekoffroad »

http://im.sauto.cz/sauto_photos/2304/80 ... 1ad002.jpg je to to samy i rok akorát tech sedaček mám míň.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Klima

Příspěvek od oltcitak »

ma to manualnu klimu,zapnes ju tlacitkom snehova vlocka,ale musis mat pusteny aj vetrak,inac sa nespusti. Na volnobehu ked ju korektne zapnes,mali by sa zvysit otacky motora. Teplotu regulujes len tym otocnym volicom(modry>cerveny) Ked nechladi,je nejaky problem(kompresor,spojka kompresora,uniknuta zmes.....)
Přílohy
marecekoffroad.jpg
marecekoffroad.jpg (54.17 KiB) Zobrazeno 2988 x
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Marečekoffroad
Příspěvky: 5
Registrován: 12 črc 2010, 21:55

Re: Klima

Příspěvek od Marečekoffroad »

Takže děkuji za odpověd a zjistil sem že klimu nemám nemám tam tem knoflík s tou sněhovou vločkou :(
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: Klima

Příspěvek od zlatak »

nic si z toho nedělej, já tam ten knoflík s vločkou mám, ale když ho zmáčknu, kompresor stejně nenaskočí, akorát by ses s tím naštval.... :D
zlatak
**
Příspěvky: 126
Registrován: 06 pro 2008, 23:48

Re: Klima

Příspěvek od zlatak »

tak jste mě nějak nahlodali s tou klimatizací, s tím že tam chyběj trubky jsem se už smířil, ale nějak jsem zmatenej,
kudy se mám podívat na klimakompresor? když nechám zapnutej klíček, zapnu větrák třeba na 1 a pustim sněhovou vločku- snad klima, neslyším ten burácivej zvuk kompresoru....chápu to tak že je pod palubkou a plechem do motoru nebo někde jinde.
kudy k němu?
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima

Příspěvek od Espero »

Vykašlete se na klimatizaci, já jí mám ve služební Hondě civic, v pátek před týdnem jsem byl na cestách a přestože jsem to měl nastavené na 23 stupňů, stejně jsem od toho nachladl a chytil trošku rýmu. Není nad poctivý okenní vánek.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Klima

Příspěvek od oltcitak »

zlataku,ked sa postavis celom k motorovemu priestoru,tak kompresor je na pravej strane,dolu pod baterkou a vedie k nemu plochy remen-nahon od motora(okrem ineho aj na alternator,posilovac,vodnu pumpu) teda aspon ja to tak mam.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
bufan1
*
Příspěvky: 92
Registrován: 05 zář 2009, 20:40
Bydliště: Praha

Re: Klima

Příspěvek od bufan1 »

Ten kompresor se při vypnutém motoru netočí. Je poháněn řemenem stejně jako např. posilovač řízení (taky neposiluje když se motor nevrtí :!: )
Maximálně můžeš slyšet elektrické ventilátory před chladičem klimatizace.
Co nejde silou, jde ještě větší silou :-)
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“