Problém s blinkry

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

M.arty
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2010, 15:43

Problém s blinkry

Příspěvek od M.arty »

Mám problém s probliknutím varovných, tedy obou stran, blinkrů při automatickém vypnutí, otočení volantu. Děje se to jen z pravé strany. Dělá vám to také?

Jinak jsem se již ptal v servisu a je to na vyměnu lucase v rámci záruky.
i30cw Comfort, 1.6 CVVT, Vivid blue, 03/2010, Seoul - South Korea
Reklama
 

Uživatelský avatar
Radim Brožek
**
Příspěvky: 363
Registrován: 16 bře 2009, 15:37

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od Radim Brožek »

dělá, už se to tu řešilo. Dokonce někdo tu výměnu už i podstoupil a údajně to nepomohlo...
i30cw 1.6i Comfort, ESP, Moonlight blue, 04/2009, CZ
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od vena.m »

JJ taky se my to už stalo...ale zatím to nijak neřeším. max 2x do týdne a je to opravdu jen rychlí břeblik. ani nevím jestli je to na autě znát...
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
M.arty
*
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2010, 15:43

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od M.arty »

Moc se to tady neřešilo, jen v jednom příspěvku u pískající spojky.
I přijímací technik mi řekl, že výměna s největší pravděpodobností nepomůže nastálo a bude to blbnout zase. Prý konstrukční problém přepínače.
Vypozoroval jsem, že to udělá vždy když projíždím kruháč a sjíždím, tedy volant otočen do leva současně blinkr do prava - volant do prava a rovně a nastane blik varovkama. Dělá mi to dost často, takže podstoupím výměnu.
i30cw Comfort, 1.6 CVVT, Vivid blue, 03/2010, Seoul - South Korea
vena.m
**
Příspěvky: 215
Registrován: 16 črc 2010, 14:55
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od vena.m »

A opravdu jsou to varovky?? sem si nějak nevšiml....spíš se my zdálo jak se blinkr vrací že to přeblikne na druhou stranu...ale je to fakt jen zlomek. a asi to nebude ani na autě venku ani vidět :-k
i30U CW 1,6 CVVT (93kw) Moonlight blue 6/2010
AUDI 80, 1,9D r.v. 1991 (pořád dobře slouží manželce)
http://www.stavmato.cz/ levné stavební materiály
Carolco
**
Příspěvky: 145
Registrován: 02 kvě 2010, 20:44
Bydliště: "Tady i onde,to byste nepochopil..."

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od Carolco »

Zdravím!
Přebliknutí kontrolek blinkrů při vracení je v servisech známé,jen se k řešení staví různě,nebo spíš asi ani oni neví co s tím... Ptal jsem se,v jednom servise už prý to u někoho řešili třikrát výměnou lucase a vždycky se mu to zas objevilo. Ve druhém mi bylo rovnou řečeno,že výměna lucase to neřeší ,zvenku to prý není vidět :-k a tak to víceméně ničemu nevadí.... Taky se mi to stává,zhruba od 2000 najetých kilometrů(teď mám 8000). Jestli je to vidět zvenku si nejsem jistý,spíš tu celou závadu přičítám LEDkám v palubce,zřejmě jede po drátech při vypnutí blikání nějaká napěťová špička a ta mrcha LEDková si blikne...Žárovka(teda vlákno) má určitou setrvačnost a větší odběr,takže nejspíš opravdu venku nebliknou. Možná je to všechno jinak,tohle je moje verze....Je trošku divné,že by to dělal lucas,protože ten samý je v KIAch(např.Picanto,Ceed) a zatím jsem na forech a podobně nenašel u KII tuhle závadu.
Najít příčinu by se nechalo,ale je to na dlouhý laborování,rozebrání lucase,měření špiček v instalaci a pod. Takže nic....Už jsem si na to zvykl.....Ale to neznamená,že o tom nepřemýšlím :-k a trošku mě to neštve.... ](*,)
Každopádně přeji při řešení hodně zdaru a jestli se Vám podaří se závady zbavit,podělte se o zkušenosti...

P.S. Podobnou závadou trpěly třeba 206ky po rv.2000,teda už s jejich verzí CAN-BUSu.Ale ty zase samy od sebe blikaly...A dělal to lucas.

Teď mi tak napadlo,je tu někdo kdo má modul trojbliku(trippling) a dělá mu to taky tuhle závadu? Protože u trojbliku přece stačí jen ťuknout do páčky a modul zabliká...Pak by,pokud to dělá lucas,po probliknutí kontrolek blinkrů následovalo trojí bliknutí od modulu :D/ Nebo se opět pletu??? :-k
i30 1.4 Start , Champagne Silver, Made in Nošovice

ex.: Peugeot 206 1.1
Peugeot 205 1.8
Škoda 120L
Škoda 100L
2x Trabant 601 "Limousine" :-)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od laufas »

resilo a stejne si myslim, ze resite kravinu. no a co, at si to blikne. uz jsem videl hafo aut, co to dela :-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od Hardcam »

Presne tak.
Ale vyse zminena "zavada" se mi zatim neprojevila, treba to prijde...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od laufas »

nam bezne. pri samovolnym vypnuti praveho blinkru problikne levej. casto..
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
PetrB
**
Příspěvky: 205
Registrován: 15 čer 2009, 10:35
Bydliště: okr. Kolín

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od PetrB »

Ahoj,
něco podobného mi dělal Peugeot 307 SW. Když jsem např. odbočoval doprava s pravým blinkrem, tak potom když se vracel volant, přeskočila páčka na druhou stranu a začal jsem blikat doleva. Celkem blbá chyba (bavil jsem se o tom se servisákem a prý tam měli i případ, kdy páčka přeskočila a už nechtěla zpět, takže majitel musel celou cestu do servisu blikat :o ). Pomohla výměna páček včetně toho věnce (nebo jak se tomu říká) kolem volantu. Stalo se mi to po cca 50T km a naštěstí jsem neměl ESP, takže to stálo jenom asi 8T místo asi 12T.
Údajně se vymačkají nějaké dorazy u páček a pak to takto přeskakuje. Kdysi jsem o tom na Peugeot fóru četl, že to řeší třeba pomocí nalepení molitanu a pod. Jak je to dlouhodobě úspěšné nevím, k Peugeotům už nechodím. Moje původní auto má od opravy najeto asi 20T a majitel si zatím nestěžuje.
Teď: Stříbrný a Elegantní Santa Fe 2008 2,2 CRDi řízený manuálně pořízený před prázdninami 2009
Pastelově červený I30 Gamma Comfort 1.4 benzínek s manuálem narozený v roce 2010
Předtím: Peugeot 307SW
Předtím: Š120 S jako spolujezdec navigátor
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od Hardcam »

Kdyby nekdo mel auto po zaruce, tak mam doma dva tyhle vence, vcetne konektoru... :mrgreen: ja vedel, proc je objednat :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
pav.nem
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 čer 2010, 04:51

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od pav.nem »

A já zase páčky.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od Hardcam »

:lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Dire
**
Příspěvky: 281
Registrován: 11 srp 2008, 12:36
Bydliště: Královehradecko

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od Dire »

laufas píše:nam bezne. pri samovolnym vypnuti praveho blinkru problikne levej. casto..
A niekomu z vás sa niekedy blinker samovolne vypne ??? :D To je totiz podstatne horsia zavada, ako to preblikavanie.
Ale oboje som vyriesil jednym vrzom - vypinam blinker rucne a s citom, aby mi nepreblikol :?
Hyundai i30cw, 1.6CRDi Style, 85kW, Vivid Blue
Obrázek
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Problém s blinkry

Příspěvek od matysekul »

čoveče,ty ještě žiješ :lol: Mně blinkr vypne,ale jen při prudší zatáčce.Zhruba kolem 90° Jinak taky ne.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“