Den blbec

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Den blbec

Příspěvek od valach »

Tak jsem si včera udělal výlet s rodinkou. Nejdřív jsme jely podívat se na hrad Sovinec a vše vypadalo perfektně. Při odchodu jsem zahlédl leták s odkazem na muzeum v Rapotíně a tak jsme se tam vydaly. Zastavil jsem na jejich parkovišti a vydaly se prozkoumávat krásy staré techniky. Při příchodu na parkoviště my syn oznámil, že nám někdo ukradl kloboučky z ventilků. Byly v barvě auta a navíc vánoční dárek tak mě to rozhodilo, že se někomu chtělo vzít klíč, nebo kombinačky a nemít strach, že se vrátíme? No český člověk se prostě nezapře. Tak jsem rozhodl, že než pojedeme domů, tak se stavíme na Rejvíz, k mojim rodičům a pojedeme domů. Ale ten Rejvíz se mi vymstil. Přijely jsme na placené parkoviště, vzaly věci a vyrazili na mechové jezírko. Při příchodu k autu jsem měl za stěračem lístek, že mi někdo naboural auto a ujel. Promáčkl mi zadní lem, odřel jak barvu tak i elektron a ujel.Nějaký dobrák mi napsal jeho poznávací značku a typ auta tak jsem volal policii. Po půl hodině přijely dopraváci a můj šok byl, že mi řekly že parkoviště je soukromé a tak si musím počkat na obvodní policii protože oni s tím nic dělat nemohou. Mezi tím aspoň zjistily že ten dobrák je s Uherského Hradiště, jeho značka je 1T6 9146 ale jméno mi nemohou říct, jen že to není felicie zelené metalízy, jak mi napsaly ale fábie combi. Barva souhlasí, zůstala na autě. Po další půl hodině dorazily kolegové a zdělili mi, že opravdu s tím není možné nic dělat, jen sepsat škodnou událost, oni mi pošlou vyrozumění a na mě je to dát k soudu, zaplatit poplatky a doufat že se viník přizná. Jenže naše zákony jsou perfektní, on řekne že ten vůz řídila osoba mu blízká a já jsem ostrouhal. To už byl vrchol. Tak jsem poděkoval a odjel jak spráskaný pes. Jen jedno vím, příště odvést auto na veřejnou komunikaci, nebo sklopit ocas a uši a zase si to nechat spravit na vlastní náklady. Jsme zkrátka právní stát a dobře nám tak!!!!!! A takoví jako je ten parchant z Uherského Hradiště se můžou jen tiše smát, přeji mu ať se aspoň týden nevysere a dopadne mnohem hůř než já, jestli je teda nějaká spravedlnos. Vím že se to nemá ale sere mě to pořádně. Tak mnoho zdaru a ať se vám vyhne to co mě :cry:
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Den blbec

Příspěvek od mirpie »

:arrow: přesunul jsem ti to do smysluplnější sekce.
Jinak teda nezávidím. Lidi jsou hovada a máš-li movité konto, pak seš vysmátej, i když už se na tebe někdo domůže. Ale to je na dlouhou diskuzi, ze které stejně nic nezměníme. Já našel odřené auto 3x, lístek za oknem ani jednou. Jednou i promáčklé dveře, také bez lístku. A nevim, připadá mi, jako by tu smůlu měly jen ti poctivější z nás, ale to už je nějaká vyšší moc asi.
Přeji brzké a levné vyřešení události.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Karlos
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 zář 2008, 00:47
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Den blbec

Příspěvek od Karlos »

Bohuzel, takovych je nas vic :( Lantru mam jako konicka, rad se o ni staram a jeste radsi v ni jezdim. Ma pravidelnou peci a je garazovana. Jeste pred pul rokem az na par doliku na dverich nedotcena. Ovsem posledni pulrok jsem potreboval byt v Plzni, kde garaz nemam a tak jsem byl nucen parkovat venku. Za tu dobu 2x ukradene cepicky ventilku u litaku (ted uz tam mam gumove :? ), a co hur 2x nabourany blatnik. Pokazde bez listku, beze svedku. Naposledy minuly tyden. Promackly blatnik, nalomeny podbeh, skrabance vedouci z prednich dveri pres tu promacklinu az do pulky blatniku. Lidi jsou hovada.
Lantra J2 1,6 115 HP 1998
http://karlos.lantraweb.net
Smazal se mi profil, takže teď jsem zde opět nováček :-)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Den blbec

Příspěvek od alarm »

"osoba mu blízká " je pekná blbosť, našťastie u nás sa začína uvažovať o zmene zákona. Podla nejakých návrhov vodič musí vedieť, komu požičal auto, lebo ako majitel musí vedieť že dotyčný je spôsobilý na vedenie vozidla.....
Za túto frázu sa môže skovať čokoľvek, aj zrazenie človeka, takže sa čudujem, že osoba blízka" môže byť pekné "hovado".
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Smajloch
*
Příspěvky: 62
Registrován: 28 lis 2009, 00:47

Re: Den blbec

Příspěvek od Smajloch »

Chlapci, přečtěte si celou definici zákona, par. 60 neřeší jen osobu blízkou, píše se tam taky o tom že pokud bych uškodil sám sobě nemusím vypovídat a je na orgánech aby mi vinu dokázal. Takže se celkem nic nezmění.
Jsem rád že mi tohle ústava zaručuje.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Den blbec

Příspěvek od Yurii »

No ale na poškození auta "Osoba blízká" snad neplatí. ta se vztahuje k vozidlu a né k majiteli takže bych to normálně nahlásil na pojišťovnu nebo ČKP Českou kancelář pojistitelů a neřešil bych to... oni by si měli ověřit jestli to druhý auto nese známky kontaktu.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Den blbec

Příspěvek od alarm »

Smajloch píše:Chlapci, přečtěte si celou definici zákona, par. 60 neřeší jen osobu blízkou, píše se tam taky o tom že pokud bych uškodil sám sobě nemusím vypovídat a je na orgánech aby mi vinu dokázal. Takže se celkem nic nezmění.
Jsem rád že mi tohle ústava zaručuje.
nič proti tebe...
ale ako je možné, že vodičovi nemôžu dať pokutu, pritom mohol ohrozovať životy iných, lebo povie, že on nešoféroval ,ale šoférovala osoba blízka...a pritom na zábere kamery by bolo jednoznačne vidieť, že svojim správaním na ceste...že je to skrátka drzý hajzel...
to je správne?.. ak ano, asi si budem musieť vstúpiť do svedomia, alebo sa odsťahovať na Mars
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: Den blbec

Příspěvek od mirpie »

je fajn že se tím zabýváte do právních důsledků, ale i kdyby kolega z fora toho hajzla fyzicky našel v místě jeho bydliště, jak myslíte že by to dopadlo? Pošle ho někam, že na uvedeném místě v uvedenou dobu nebyl, že na to poškozený nemá jediného svědka, co by svědčil a policajty by ke svému autu bez povolení nepustí, aby mu vzali vzorek laku z auta a porovnali v laborce s tím co poškozenému zůstalo na autě. To by musel být vrah. Tohle nikdo kvůli promáčknutýmu plechu dělat nebude, resp. by ho to celé vyšlo dráž, než když zajede do lakovny a tam mu to opraví, bez tahanic, stresu a ještě více vynaložených peněz.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Den blbec

Příspěvek od Yurii »

Jednoduchý řešení... sice je to docela na hraně ale optimální by bylo najít majitele onoho auta přes známý u pojišťovny nebo jak je libo, najít fyzicky to auto, ověřit si jestli je to opravdu ono (musí někde bejt odřený) abys nezvolil špatnýho a "zařídit" si svědka...
Sice to neni košér ael to když Ti někdo zvalchuje polovinu auta svojí demencí a ujede teda taky ne. 8)
Mam takovej pocit že z "osoby blízký" se stal mýtus kterej některý lidi používaj na všechno a prd o tom vědí.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Den blbec

Příspěvek od Tringi »

Jsou dvě relevantní ústavou daná práva.
a) Nevypovídat, pokud bych tím uškodil sobě nebo osobě blízké.
b) V případě pochybností o vině se tyto pochybnosti vykládají ve prospěch podezřelého/obžalovaného.
Pak je to doupravené konkrétními předpisy, ale nikdo vám tyto vzít nemůže. V případě změny ústavy a jejich zrušení bychom byli hodně v prdeli, a to se už i dnes stačí nějakému úředníkovi znelíbit a dokáže vám pořádně zavařit.
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
Odpovědět

Zpět na „Pokec“