2.0 vs 2.7 vs Celica

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od delphino »

Cau, po novym roce prodavam svoje coupecko a chci o tridu vys(03-05), mam 1.6 a nejdriv jsem chtel do 2.0, ale nevim jestli ten rozdil bude znat, protoze jeden z duvodu zmeny je chtic po vyssim vykonu, tak se chci zeptat na 2.7 jestli se vyplati tech par kw navic, kdyz vemu vyssi spotrebu a pojistku. Nebo zkusit toyotu cellicu, ktera ma sice stejen Kw, ale co jsem sjizdel youtube, tak davalo coupecku docela zabrat. Jenze mi zas prijde, ze v coupecku je lepsi, komfortnejsi interier a v toyote je to take zastarale. Zuzil jsem to na tyhle dve auta, casu dost, jen sbiram informace.
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Reklama
 

Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: 2.0 vs 2.7

Příspěvek od mirpie »

přepsal jsem ti název na něco výstižnějšího.
Ano, Coupe je komfortnější, lepší na cestování, praktičtější. Motoricky je na tom vždy hůře než Celica. Celica je dravější, sportovnější, exceletně sedí v zatáčce a točí víc otáček. Jde o to, co chceš. Budeš-li si užívat a jsi-li dobrý řidič, co umí jet na hraně, tedy bezpečně v rámci silničního provozu, a užít si něco, určitě bych volil Celicu. Zajímá-li tě spíše vzhled - interier, pohodlí a praktičnost, jdi do Coupé. V6ka jede samo líp, ale zrychlení na 100km/h má lepší proti 2.0 pouze o sekudnu, tedy zkušený řidič co se umí rozjet a dobře řadit je schopný ujet dvasedmičce s méně zkušeným řidičem. Do zatáček pak 2.0 sedí lépe, má lehčí motor a auto není tak náchylné k nedotáčivosti. Opět mluvim o využívání na hraně limitu. Jsi-li pohodovější povahy, kup 2.7. Nad 100km/h to jede lépe, má to supr zvuk v celém spektru a spotřebu dramaticky poznáš jen ve městě, jinak to není tak hrozný. Náklady na servis proti 2.0 řekl bych stejné, krom výměny rozvodů, a výfuku (3 katalyzátory). A povinný se dá pořídít levně i na větší objemy.
Uvaž i konkurenci - z těch na pohodlí a luxus Peugeot 406 Coupe, Honda Legend Coupe. Na dravost a sportovní vyřádění Fiat Coupe, BMW 3 coupe, Alfa Romeo Spider. Kompromisem mezi pohodlím a sportem je Honda Prelude.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od Hardcam »

2.7 koupis za min penez a ma vetsi vykon, tak je snad jasne, ze se vyplati..kazdy kun navic je dobry. A do takoveho auta sestivalec patri.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od hawk »

proč si myslíš, že se prodává za míň? :wink:
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od mirpie »

vyšší objemy se vždycky prodávaj za míň, nikdo to nechce - strach z povinnýho a spotřeby
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od Accentdevil »

To je dobre pro ty co ten vyssi objem chteji, ja uz bych se velkeho objemu nebal, kdybych si mel ted vybrat jestli Xedo 1,6 nebo 6val 2,0, tak bych bral 6vala, jenze jsem se bal, ted uz ne :)
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
delphino
**
Příspěvky: 202
Registrován: 30 čer 2008, 15:44
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od delphino »

taky jsem se kdysi bal objemu a koupil 1.6, i kdyz jezdi dobre, po roce uz jsem stradal, ze jsem nesel do 2.0. Urcite chci novejsi auto 2003+, uz jsem zakladal nekde topic sport vuz do 150tis, to je limit, pocitam, ze po vanocich budou coupecka jeste levnejsi. Jen tech 2.7 v cr moc neni, natoz levnejsich. Na konkurenci jsem koukal hodne, ale nic me neoslovilo, coupe a cellica z tech nemuzu spustit oci :), ale vzhledem k tomu,ze cellica je posledni vyroby 02, tak radsi o par let novejsi coupe.
Hyundai coupe 1.6 98 16V
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od Hardcam »

hawk: zkusenosti s prodejem svych ojetych aut :) a taky se staci podivat do inzerce. Mrkni se treba na 4.2 Audi a na mnohem min vybaveny 3.0 TDI...tot jen priklad, takovych je mnohem vic. Az budu tricitku prodavat, taky budeu muset jit na cenou slaboucky 1.4, protoze maj vsichni hnedo v kalhotech.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od hawk »

já samozřejmě vím, že je 2.7 často v inzerci levnější:) - chtěl jsem tě jenom navést na myšlenku, že pokud se paradoxně 2.7 prodávají za míň, tak je logický, že se (z hlediska financí - a na to se zakladatel vlákna ptal) patrně vyplatí 2.0 víc.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od Hardcam »

Je to celkem pochopitelny a logika v tom je, otazka je, co na to realita. 2.7 je prakticky nesmrtelna a dobra na servis.
Jenze prodavajici musi nasadit takovou cenu, aby to prodal, protoze lide se prave servisu, ruceni a spotreby boji.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od hawk »

jj, ale nemyslím si, že by 2.0 byl horší a víc "smrtelný" na servis než 2.7 :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od Hardcam »

Samozrejme ze ne, protoze ho mam :lol: :mrgreen:
Pokud to porovnavm obecne, tak vetsi objem a vetsi pocet valcu znamena obvykle vetsi spolehlivost.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Markus Huhtimo
**
Příspěvky: 272
Registrován: 30 dub 2010, 14:38
Bydliště: Ostrava

Re: 2.0 vs 2.7

Příspěvek od Markus Huhtimo »

Jelikož jsem se ve většině jmenované konkurence svezl, nebo ji dokonce řídil, tak k tomu musím něco říci. Kup si Fiata Coupe nebo Alfu Spider a můžeš si být naprosto jistý, že budeš jednou za 14 dní v servise s elektřinou, lambdou, apod. Tyhle auta mají daleko do spolehlivosti, to se spíše rozpadá. Je mi jasné, že mě teď asi někteří budou chtít sežrat, ale zejména s Alfou Spider jsem nejel jedinkrát a myslím, že vím, o čem mluvím. Peugeot 406 Coupe na tom není o moc lépe, co se spolehlivosti týče. Navíc, cena náhradních dílů je úplně někde jinde, než u Tiburona (mluvím o těch origo). Honda Legend je výborná, mně osobně se však nelíbí vzhled. BMW 3 je klasika, je jich hodně (což mě osobně vadí), hodně trpí elektronika, ale to i u Tiburonů a Elis. Jenže zatímco u nás to jsou stahování oken, motorky centrálu apod, tak jim třeba neustále odchází světla (přepětí atd), lambdy a tak. Sám jsem měl a děkuju pěkně, ale...

Co si budeme nalhávat korejci z motorů Hyundaie moc nevytáhli, hlavně né z Elisy (tedy 2,7 V6). Avšak jsou to známé držáky (pokud je pěkně krmíš olejem, berou ho dost) Ale já zase budu s láskou dolívat olej, než bych jel s Peugeotem na korbě odtahovky, ptz mu odešla řídící jednotka :). Přesednutí z 1,6 na 2,0 určo poznáš. Záleží, co na tom pak chceš dělat. Já jsem do toho blázen třeba, takže u Air Intake a průchozích výfuků hodlat nezůstám. Na zvyšování výkonu toho chce ale hafo (brzdy, podvozek, atd.) a i pak platí, že zvýšení výkonu o jednoho koně vyjde v dnešní době na cca 3T. Takže pokud chceš fakt rychlost, co tě zarazí do sedadla, kup si Nissan 350 Z :) Chceš-li styl a jsi fanoušek :hyu: a :tus: a nemáš penízky na 350Z, kup si Tiburona (já upřednostnil 2,0 před 2,7 kvůli již zmiňované váze motoru 2,7 a chování v zatáčkách, tam je ta nedotáčivost dost znát, když si užíváš a jedeš fakt na hraně) a makej na něm.

Tak či tak přeji hodně štěstí při rozhodování a koupi :wink:
Tuscani Tiburon 2.0 TURBO - under construction (Shinning white, Koni suspension, Eibach lowering springs, Nokian supersport tyres, Kosei wheels, Brembo brakes, etc.)

Daily driven : Genesis Coupe 3,8 V6, designed by Markus
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 vs 2.7 vs Celica

Příspěvek od dantasik »

Jeste bych dodal k te 350Z ze je prob v zime kdy mas nahon na zadek a motor vpredu...Pokud nejsi zdatny ridic a nikdy si s autem s nahonem na zadek nejezdil tak vez ze si muzes dobre natlouct tlamu..
Imho omrkni treba Subaru Impreza GT...Vzhledove to sice neni zadnej top a musel bys koupit starsi, nicmene ma to 155kW a jde to lehce nahoru a mas 4x4.
Mozna nekde sikovne sehnal eclipse s turbinou jeste by nebylo marne....
Coupe 2.0 je jinak na blbnuti fakt dobry za ty penize a dobre to vypada...ale jak se pise v prispevku nademnou 3T/1PS...celkem sedi..

A k tomu zarazeni do sedacek, pokud to nema 200PS+/250nm+ tak to neni zarazeni :)
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: 2.0 vs 2.7

Příspěvek od r_e_n_e »

Markus Huhtimo píše:Jelikož jsem se ve většině jmenované konkurence svezl, nebo ji dokonce řídil, tak k tomu musím něco říci. Kup si Fiata Coupe nebo Alfu Spider a můžeš si být naprosto jistý, že budeš jednou za 14 dní v servise s elektřinou, lambdou, apod. Tyhle auta mají daleko do spolehlivosti, to se spíše rozpadá. Je mi jasné, že mě teď asi někteří budou chtít sežrat, ale zejména s Alfou Spider jsem nejel jedinkrát a myslím, že vím, o čem mluvím. Peugeot 406 Coupe na tom není o moc lépe, co se spolehlivosti týče. Navíc, cena náhradních dílů je úplně někde jinde, než u Tiburona (mluvím o těch origo). Honda Legend je výborná, mně osobně se však nelíbí vzhled. BMW 3 je klasika, je jich hodně (což mě osobně vadí), hodně trpí elektronika, ale to i u Tiburonů a Elis. Jenže zatímco u nás to jsou stahování oken, motorky centrálu apod, tak jim třeba neustále odchází světla (přepětí atd), lambdy a tak. Sám jsem měl a děkuju pěkně, ale...

Co si budeme nalhávat korejci z motorů Hyundaie moc nevytáhli, hlavně né z Elisy (tedy 2,7 V6). Avšak jsou to známé držáky (pokud je pěkně krmíš olejem, berou ho dost) Ale já zase budu s láskou dolívat olej, než bych jel s Peugeotem na korbě odtahovky, ptz mu odešla řídící jednotka :). Přesednutí z 1,6 na 2,0 určo poznáš. Záleží, co na tom pak chceš dělat. Já jsem do toho blázen třeba, takže u Air Intake a průchozích výfuků hodlat nezůstám. Na zvyšování výkonu toho chce ale hafo (brzdy, podvozek, atd.) a i pak platí, že zvýšení výkonu o jednoho koně vyjde v dnešní době na cca 3T. Takže pokud chceš fakt rychlost, co tě zarazí do sedadla, kup si Nissan 350 Z :) Chceš-li styl a jsi fanoušek :hyu: a :tus: a nemáš penízky na 350Z, kup si Tiburona (já upřednostnil 2,0 před 2,7 kvůli již zmiňované váze motoru 2,7 a chování v zatáčkách, tam je ta nedotáčivost dost znát, když si užíváš a jedeš fakt na hraně) a makej na něm.

Tak či tak přeji hodně štěstí při rozhodování a koupi :wink:

tak ja mozem len suhlasit...
Mam 2liter a staci to uplne...Ono aj tak si teraz na tych nasich cestach nejako vyskakovat nemozes... Bud je rozbita cesta, neprehladna v zatackach, alebo stoji za kazdym rohom policajt.
A ked Tiburona vytocis do otaciek, tak ti da dost vykonu. Netreba sa bat tych otaciek...
A vzdy sa najde niekto, kto ma silnejsi motor...Kto ta bude provokovat, aby si sa s nim pretekal...
Uz som si na to zvykol a jednoducho si idem pohodicka jazdu. Ono sa to Cupe potom najlepsie vychutnava... Zatacky ide paradne! Len potom musim brzdit, lebo predomnou auta do zatacky tolko nedaju... :D
Takze by som ti odporucal 2liter.
Ale ked chces smrt v ociach a lievik v nadrzi, tak potom asi Subaru, alebo 2.7ku...
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“