HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Moderátoři: vipe, Moderátoři

sarky
Příspěvky: 6
Registrován: 21 črc 2010, 22:51

HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od sarky »

Hyundai Getz 1.4 I DYNAMIC R.výr. 2008 Kúpený v 03/2010. Kolísanie voľnobežných otáčok po naštartovaní.

Odstránili už niekomu kolísanie otáčok ? V ktorom servise ?
Mne to robí pri 1. štarte, keď je vonku teplo. Otáčky klesnú asi na 800-700 a potom 3x vystúpia na 2000 a 1500.
V zime a teraz, keď je vonku chladnejšie, tak to nerobí, lebo otáčky po naštartovaní neklesnú pod 1000.
Po jednom roku mi namontovali v servise tyristor, ale vôbec to nepomohlo. V servise hovoria, že riadiacu jednotku nevedia preprogramovať, nakoľko nedostali od dovozcu nový program.
Riešim to tak, že keď otáčky začnú klesať, pridám plyn a vyštartujem. Tým zamedzím naslednému zvyšovaniu
otáčok. V marci 2011 mi končí záruka, tak by som to chcel mať odstránené.
12000 km, priemerná spotreba na dlhšej ceste: 6,7 l/100 km.

Vďaka za odpovede sarky :o
Reklama
 

clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od clovek »

Tyristor? Nie nahodou termistor? Mne tam montovali ze nejaky termistor co by malo mozno pomoct, ale nepomohlo. Robi mi to ked je vlhko vonku, alebo zima alebo tak. Hovorili mi, ze sa to zatial nevie odstranit (asi ani nebude vedet). Getz sa uz nevyraba, Hyundai na to kasle. Ze to robi aj na nejakych seatoch a par znaciek este. Je to koli znizovaniu emisii ci co.

Este ze skusali vselikomu vselico aby zistili ci nejaka moznost pomoze. Asi nepomohla :?
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
zahyx
Moderátor
Příspěvky: 2129
Registrován: 12 črc 2005, 12:51
Bydliště: City Pce
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od zahyx »

tohle by moho delat teplotni cidlo vody, dodava ridici jednotce chybne udaje a proto to muze blbnou to by chtelo pripichnout ridici jednotku ke kompu mit nastartovano a vyjet si grafy teplot a jestli by tam byl nejakej velkej rozdi tak to pravde podobne bude delat ono, teda jeste by to chtelo zmerit teplotu ulne za studena nechat to pres noc stat a zmerit teplotu chladici kapaliny a jestli si bude lisit cca o 8 stupnu od okorni teploty tak to neni vporadku
Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2003 LPG- sekvenční vstřikování
předchozí
Hyundai Elantra GLS 1,6DOHC 16V 79kW r.v.2002 LPG- sekvenční vstřikování konečně

věrný značce :hyu: :!:
Pb
*
Příspěvky: 13
Registrován: 12 úno 2007, 22:34
Bydliště: Praha

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od Pb »

Já měl to samé( Getz 2007), po nahrání nového softwaru mám klid.
Bylo to v Praze v Průhonicích (pyramida).
Palette 1,4 2007
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od gashtaan »

Mne tiez pred par mesiacmi namontovali nejaku krabicku kvoli tomu... mozno to trochu pomohlo, ale urcite to zavadu nevyriesilo. Co sa tyka klesania otacok, mne ide casto aj hlboko pod 1000 a vtedy sa cele auto trasie, raz dokonca skapalo.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od clovek »

Mne sa zatial zda, ze ta krabicka to volako posunula v teplotach. Odkedy ju mam, tak mi kolisali tak pred mesiacom dvomi ked bolo teplejsie. Teraz, ked je uz vonku "kosa", tak mi po nastartovani hned vybehne na 2 tisic otacok a ziadne kolisanie sa nekona.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od gashtaan »

clovek píše:Mne sa zatial zda, ze ta krabicka to volako posunula v teplotach. Odkedy ju mam, tak mi kolisali tak pred mesiacom dvomi ked bolo teplejsie. Teraz, ked je uz vonku "kosa", tak mi po nastartovani hned vybehne na 2 tisic otacok a ziadne kolisanie sa nekona.
Tiez mam ten pocit... uvidime teda co bude ked sa "okosi" este viac. Ak to bude lepsie, aspon mam jediny dovod, preco sa tesit na zimu :)
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
lada t5
*
Příspěvky: 98
Registrován: 09 lis 2009, 01:11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od lada t5 »

Na 2 000 ot? Mně to na studeno točí něco málo nad 1.000..............
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od clovek »

a mas domontovanu skusobnu krabicku? oznacuju ho ako termistor...
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

U všech motorů 1,4 (ať v Getzech nebo Accentech) byl problém se softwarem řídící jednotky. Začal bych upgradem SW - zvládne každý autorizovaný servis na počkání. Já to řešil u aut v záruce, takže zadarmo :lol:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od gashtaan »

Mr. HYUNDAI píše:U všech motorů 1,4 (ať v Getzech nebo Accentech) byl problém se softwarem řídící jednotky. Začal bych upgradem SW - zvládne každý autorizovaný servis na počkání. Já to řešil u aut v záruce, takže zadarmo :lol:.
Na opravu tejto zavady vyrobca neposkytol ziadny software, takze ani v autorizovanych servisoch nevedia ako to riesit.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Zde se to řešilo podrobně: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=98&t=6495

Pokud servis tvrdí, že servisní informace není, pak doporučuji změnit servis. Jsou totiž zřejmě jediní, kdo to nezaznamenal :mrgreen:.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
gashtaan
*
Příspěvky: 44
Registrován: 01 čer 2009, 08:35

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od gashtaan »

Mr. HYUNDAI píše:Pokud servis tvrdí, že servisní informace není, pak doporučuji změnit servis. Jsou totiž zřejmě jediní, kdo to nezaznamenal :mrgreen:.
Zistoval som to vo viacerych servisoch. Tlacil som na nich ako sa dalo, nakoniec som to riesil s nejakym kontrolorom servisnej siete a ten to riesil priamo s vyrobcom... vysledok bola ta krabicka, ktoru nam niektorym uz na vyskusanie namontovali. Viem, ze sa to dalo vyriesit prehratim SW na autach s rokom vyroby <= 2007, ale toto je zda sa iny problem.
Hyundai Getz Dynamic 1.4 16V, rv. 2008
clovek
*
Příspěvky: 73
Registrován: 08 dub 2009, 18:38

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od clovek »

tak tak, tiez mi tvrdili ze neni oprava, len sa skusa co by zafungovalo. getz pred faceliftom ten problem nemal, mozno preto, ze tam bol iny motor tusim.
i30 1.6 benzin
ex Getz Dynamic 1.4i 16V
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: HYUNDAI GETZ 1.4 I DYNAMIC Kolísanie voľnobežných otáčok

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

TB před faceliftem měl motor Alpha 1,3 12V. Proto tento problém neměl.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „GETZ“